Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zawieszenie, sprężyny tył /A6 c5 Avant/

Zawieszenie
toldi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2010, 13:04
Lokalizacja: opolskie

Zawieszenie, sprężyny tył /A6 c5 Avant/

Post autor: toldi » 02 lip 2010, 06:45

koledzy mam problem - zaczepilem wczoraj przyczepe kempingowa do swojego nowego nabytku i okazalo sie ze tyl mi siedzi dosc mocno
przy samej przyczepie kolko manewrowe przyczepy jest toz nad ziemia - nawet nie chce myslec co bedzie jak do auta wsiada 3 osoby i sterta bagazy

z czego mozna zaadaptowac sprezyny lub jak je usztywnic - ktos ma jakies sugestie?
Ostatnio zmieniony 23 sie 2010, 10:59 przez toldi, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 02 lip 2010, 08:45

- założyć nowe sprężyny jeżeli nie były zmieniane (stare pewnie już zmęczone)
- podłożyć pod te co są dystanse

gość_

Post autor: gość_ » 02 lip 2010, 09:04

wrzuć bagaże na tył przyczepy ;) będzie przeciwwaga.
A poważnie możesz wsadzić między zwoje sprężyny gumowe usztywniacze na czas jazdy z przyczepą. Dzięki temu jeden zwój sprężyny się nie ugnie. Usztywni to trochę tył oraz podniesie.

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 02 lip 2010, 15:17

Kup kolego na tył sprężyny utwardzane ,polecam hurtownie motoryzacyjną. Ja tak zrobiłem i jeden kolega z forum też. Czołga możesz wtedy wozić na tyle :mrgreen: - tak poważnie to zapewniają dobry komfort jazdy(nie sportowy,czyli twardy) ja mam i jest miód. <ok>
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

Awatar użytkownika
sneer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 28 cze 2010, 08:40
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: sneer » 04 lip 2010, 12:13

Widzę że masz długą przyczepę hobby, ja mam krótszą, model 420 i też tył siedzi z samą przyczepą bez pasażerów. W ogóle tył w Audi jakiś miękki. Moje Audi waży netto 1535 kg + dwie dorosłe osoby + dzieci to razem gdzieś ponad 1700 kg. Przyczepa pusta waży 900 kg, dajmy na to że nawet jak w nią właduje max. 200 kg (z lodówką) to wyniesie 1100 kg. Stosunek jest więc 1700 kg do 1100 więc nawet jak nie załaduje nic ciężkiego do bagażnika to i tak spokojnie można jechać i niech sobie siedzi. Ważne !!! aby w przyczepie ciężkie rzeczy układać na podłodze na osi bądź blisko niej. Nie wiem ile waży Twoja przyczepa ale warto o tym pomyśleć, chociaż wiadomo ze im cięższy holownik (lżejsze przyczepa) tym lepiej w prowadzeniu.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Forum A6 C4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1681
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21
Imię: A6 C4 Forum
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki / Filipów

Post autor: Forum A6 C4 » 04 lip 2010, 17:31

co do wymiany sprężyn
jeśli rzeczywiście masz już stare sprężyny i bez obciążenia dupa siedzi to do wymiany ewentualnie sprawdź amorki, jak wymienisz to także pójdzie do góry i będzie twardsze
jeśli włożysz utwardzone sprężyny o to jako pusty będzie tobie ciężko się jeździć bo one są mocno twarde i dupa będzie podskakiwać
ogólnie to sprawdź stan zawieszenia

toldi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2010, 13:04
Lokalizacja: opolskie

Post autor: toldi » 05 lip 2010, 09:53

szybki-ens pisze:wrzuć bagaże na tył przyczepy ;) będzie przeciwwaga.
A poważnie możesz wsadzić między zwoje sprężyny gumowe usztywniacze na czas jazdy z przyczepą. Dzięki temu jeden zwój sprężyny się nie ugnie. Usztywni to trochę tył oraz podniesie.
z tym wrzucaniem bagazy na tyl przyczepy... tak robic mozna jak ma sie krotka przyczepe... po dociazeniu tylu przyczepy i odciazeniu holownika w momencie mijania sie z duzym autem jak przyczepa dostanie boczny podmuch powietrza w tylna czesc zestaw potrafi niebezpiecznie wezykowac - nawet stabilizator nie pomaga - dlugosc przyczepy z dyszlem to prawie 8 metrow...











syper pisze:co do wymiany sprężyn
jeśli rzeczywiście masz już stare sprężyny i bez obciążenia dupa siedzi to do wymiany ewentualnie sprawdź amorki, jak wymienisz to także pójdzie do góry i będzie twardsze
jeśli włożysz utwardzone sprężyny o to jako pusty będzie tobie ciężko się jeździć bo one są mocno twarde i dupa będzie podskakiwać
ogólnie to sprawdź stan zawieszenia
zawieszenie sprawdzilem - nie ma luzow - amorki na przegladzie wykazaly ponad 55% skutecznosci wiec jeszcze moga byc...
sneer pisze:Widzę że masz długą przyczepę hobby, ja mam krótszą, model 420 i też tył siedzi z samą przyczepą bez pasażerów. W ogóle tył w Audi jakiś miękki. Moje Audi waży netto 1535 kg + dwie dorosłe osoby + dzieci to razem gdzieś ponad 1700 kg. Przyczepa pusta waży 900 kg, dajmy na to że nawet jak w nią właduje max. 200 kg (z lodówką) to wyniesie 1100 kg. Stosunek jest więc 1700 kg do 1100 więc nawet jak nie załaduje nic ciężkiego do bagażnika to i tak spokojnie można jechać i niech sobie siedzi. Ważne !!! aby w przyczepie ciężkie rzeczy układać na podłodze na osi bądź blisko niej. Nie wiem ile waży Twoja przyczepa ale warto o tym pomyśleć, chociaż wiadomo ze im cięższy holownik (lżejsze przyczepa) tym lepiej w prowadzeniu.

pozdrawiam
moja przyczepa to Hobby 560 - masa wlasna 1240kg - dmc przyczepy 1500kg

co do proponowanych gum - mialem kiedys takie rozwiazanie i powiem wam ze tego typu gumy rozlecialy sie po przebiegu 10 tys km...

cos takiego mi chodzi po glowie

sprezyny wzmacniane


ale nie wiem jak z czyms takim autko wyglada - nie chce aby tyl stal tak wysoko ze przez tylna szybe bede widzial tylko niebo :mrgreen:
chodzi mi o to aby stal moze ze 3-4 cm wyzej a po dociazeniu nie robil mi sie z tyly citroen :mrgreen:

juz po samym zalozeniu wzmacnianego haka ktorego masa to bagatela 40kg zauwazylem ze tyl osiadl o jakis 1cm

[ Dodano: 2010-07-05, 10:07 ]
krzycho2626 pisze:Kup kolego na tył sprężyny utwardzane ,polecam hurtownie motoryzacyjną. Ja tak zrobiłem i jeden kolega z forum też.
masz jakis namiar ??

Awatar użytkownika
sneer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 28 cze 2010, 08:40
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: sneer » 05 lip 2010, 11:02

dyszel to obciążenie na haku ok 50-70 kg, o co chodzi, że nieładnie wygląda zestaw ? :)

tak przy okazji, jak się manewruje z taką dłuuuuuugą przyczepą np. po mieście ?

pozdrawiam

toldi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2010, 13:04
Lokalizacja: opolskie

Post autor: toldi » 05 lip 2010, 11:24

sneer pisze:dyszel to obciążenie na haku ok 50-70 kg, o co chodzi, że nieładnie wygląda zestaw ? :)

tak przy okazji, jak się manewruje z taką dłuuuuuugą przyczepą np. po mieście ?

pozdrawiam
nie chodzi o to ze zestaw nie wyglada ladnie a o to ze nasze polskie drogi to koleiny i nie chce ciagnac tylu auta kilka cm nad ziemia...

a co do manewrowania po miescie,nie jest to jazda a tylko meczarnia gdyz, gdyz zestaw ma 12 metrow a szerokosc przyczepy to 2,5 metra... wystarczy ze w jakiejs uliczce jeden baran zaparkuje auto na poboczu i przejazd jest niemozliwy...
pozatym przekraczam 3.5 tony i wjazd w wiekszosc miast jest niemozliwy
dlatego staram sie w trasie unikac przejazdow przez miasto i korzystam z obwodnic i drog oznaczonych jako tranzyt

zdjecie ponizej obrazuje ile szersza jest przyczepa od auta... Obrazek

Awatar użytkownika
raphal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 118
Rejestracja: 16 gru 2008, 10:47
Lokalizacja: Polska/Europa/Świat

Post autor: raphal » 05 lip 2010, 11:47

Dokładnie. Manewrowanie w polskich miastach to katorga. Dane mi było przelecieć drogę do Słubic z 9-metrowym Lordem Munsterland i wjechać jak głupi do Poznania. Nigdy więcej :lol:

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 05 lip 2010, 13:40

toldi, Nie mam konkretnego namiaru na Allegro, ja kupiłem u siebie w mieście tak jak pisałem w hurtowni motoryzacyjnej. Jeżdzę często za granice 5 osób ,bagażnik i zbiornik paliwa na full,jestem bardzo zadowolony z tych sprężynek bo :

-mogę podjęchać pod każdy krawężnik(przednie też mam utwardzane) i nie urwę zderzaka.(żona bardzo sobie chwali)
-auto nie siedzi dodam ,że wcześniej migali mi często światłami bo swiatła świeciły w kosmos(przy opuszczonych lampach na maksa)
-podniesione jest o 10cm a po załadunku do pełna siada około 7-8cm(a Ty jak jeszcze podepniesz przyczepe więc wróci do normalnego poziomu)
-przy pełnym załadunku prawie nic nie widać po kołach i karoserii ,że siedzi.
-doda że mam sedana i mam mniejszą powierzchnię ładowczą niż Ty.

Na początku wydaje się ,że stoi trochę wysoko ale po 2-uch załadunkach sprężynki ułóżą się i jest oki.
Nie pamiętam dokładnie ale płaciłem coś koło 120zł za szt, to było rok temu.
Autko prowadzi się dobrze i tył nie podskakuje do góry.
Ja jestem z tych sprężynek bardzo zadowolony gdyż wcześniej na starych urwałem 2 zderzaki i spawałem 3 razy miskę. <ok>
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

toldi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2010, 13:04
Lokalizacja: opolskie

Post autor: toldi » 07 lip 2010, 08:37

czy spreżyny z sedana pasuja do avanta?
znajomy ma wzmacniane sprezyny ktore zostaly po jego sedanie i dlatego pytam czy beda pasowaly

toldi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2010, 13:04
Lokalizacja: opolskie

Post autor: toldi » 07 lip 2010, 09:44

censored pisze:toldi, po raz ostatni Popraw proszę tytuł tego wątku zgodnie zregulaminem. Zastosuj w nim odpowiednie tagi. W przypadku nie poprawienia, zostanie on usunięty
może być?

toldi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2010, 13:04
Lokalizacja: opolskie

Post autor: toldi » 07 lip 2010, 13:43

censored pisze:toldi, a nie da sie tak: [A6 C5 Avant] ???
da sie... ;)

censored, jak mozesz to przeczysc ten watek z uwag moderatorow ;) bede dozgonnie dzwieczny

SindbadAkaMlody
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:06
Lokalizacja: Jawor / Wrocław / DLŚ

Post autor: SindbadAkaMlody » 25 cze 2011, 20:13

Co myślicie o tych sprężynach?
http://allegro.pl/sprezyny-audi-a6-quat ... 63618.html

Mi też strasznie siadła A6 jak podpiąłem przyczepę (na pusto też siedzi, tylko, że jakieś 3-4cm niżej niż powinno być).


Obrazek


Obrazek Obrazek
Sporty wodne to moje hobby!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga