Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.4 gaz] duze spalanie benzyny przy jezdzie na gazie

Silniki benzynowe
yogibear1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:32
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: yogibear1 » 22 cze 2010, 21:32

fassi skoro mowie o silniku fsi to wiem jaka jest jego budowa,gdzie ma wtryski,jak to dział tam instalacja kolego,rownie dobrze mozna ustawic co inny cykl np 4xgaz 1xpb.
na gazie tez sie znam ,spoko loko.
bylem we włoszech niedawno,cos kombinuja ,jak wypali to zdziwisz sie troche. <ok>

[ Dodano: 2010-06-22, 21:34 ]
a jezeli chodzi o zwykła instalke i zwykły silnik to np kumepel ustawił sobie np do5tys krecisz a powyzej zapodaje pb.

naprawde fassi znam temat.
robisz tu wiele dobrego ale ja nie jestem zielony. <piwo>
"Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość. To uczciwi są nieprzewidywalni, zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego..."
Cpt. Jack Sparrow

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 22 cze 2010, 21:49

Camel- pisze:
fassi1 pisze:Nie wypisuj bzdur ponownie. Funkcja dotryski benzyny nie powoduje dotryskiwania paliwa.
Dowiedz się najpierw co to jest dotrysk benzyny i jak się to ma do instalacji gazowej a potem doradzaj na forum.
Po co ta zarozumiałośc kolego. Jesteśmy na forum po to, żeby się sobie luźno dyskutować i pomagać, a nie wymądrzać się co krok.
Skoro to nie takie ma zadanie to wytłumacz nam dlaczego. Możesz nawiązać także dotego, że ustawiona uprzednio wartość 0,5 w mojej instalacji powodowała szybkie znikanie baku paliwa. Po jej wyłączeniu wskaźnik jak wryty.

[ Dodano: 2010-06-22, 21:19 ]
yogibear1 pisze:dowtrysk benzyny jest w silnikach typu fsi,co pare cykli benzyna jest podawana zeby wtyskow benzynowych nie spiep.......
Oczywiście, że tak. Wtryskiwacz umieszczony na ściance cylindra (FSI) jest narażony na wysokie temperatury, stąd potrzeba jego częstrzego oblewania - czyli jednocześnie chłodzenia. W przeciwnym wypadku zacierają się, zapiekają itd. Stąd mój pomysł na "Typ A". Jednak Fassi mówi: NIE!
;-)
Cheers.
Instalacje gazowe o których mówimy są do silników z pośrednim wtryskiem benzyny (wtrysk do kolektora ssącego) a nie do silników z bezpośrednim wtryskiem. Zamontowanie Zenita do wtrysku bezpośredniego i zaznaczenie dotrysków benzyny nie rozwiąże problemu z zapiekającymi się wtryskiwaczami, sam producent Zenita nie ma nawet w swojej ofercie sterowników do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Jakąś ofertę ma BRC.

Sam dotrysk benzyny jest to niewielka ilość benzyny dotryskiwana pomiędzy głównymi cyklami wtrysku, cały czas mowa tylko o zasilaniu benzynowym. Dotrysk benzyny pojawia się np. w silnikach mazdy. Silniki naszych Audi nie posiadają dotrysków benzyny, ECU benzynowe wykonuje tylko główne wtryski benzyny. Zadaniem sterownika gazowego jest idealnie wyręczyć ECU benzynowe w sterowaniu wtryskiem. Różne sterowniki różnie realizują funkcję dotrysku. Niektóre do głównego cyklu dodają tą minimalną ilość jaka dotryskiwana jest pomiędzy cyklami i wtedy np. główny wtrysk 4ms + dotrysk 0.5ms = nowy czas wtrysku 4.5ms. Niektóre sterowniki np Bigas mają funkcję czułości ekstra wtrysków i tam ustawia się wielkość np 2ms (przesuwa się suwakiem na pasku wielkości) i wtedy wszystkie czasy krótsze od 2ms rozpoznawane są przez sterownik gazowy jako dotrysk czyli wykonywany pomiędzy głównymi cyklami. Dystrybutorzy Zenita czyli AGC wraz ze swoimi expertami każą zaznaczać funkcję dotrysków benzyny i wybranie wielkości 0.1 w przypadku cebtrali w nowej obudowie. Jeśli ktoś chcę się dowiedzieć dlaczego to musi się skontaktować z AGC ale wątpię że się dowie, nie spotkałem się z gazownikiem który znałby odpowiedź.

[ Dodano: 2010-06-22, 21:55 ]
Nie mówię że nie kumasz tematu ale ustawienie 5tys i przełączenie powyżej na benzynę to nie żaden dotrysk ani dowtrysk benzyny. Funkcja ta wymusza najnormalniejsze przełączenie z zasilania gazowego na benzynowe np. w przypadku gdy reduktor się nie wyrabia albo wtryski się zapętlają żeby silnik nie jechał na ubogiej mieszance ale w tym przypadku moim zdaniem instalacja nie działa poprawnie w 100%, ma jechać cały czas na gazie a nie podpierać się benzyną. To jest funkcja dla tych co słabe graty kupują.

yogibear1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:32
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: yogibear1 » 22 cze 2010, 22:41

chyba sie troszeczke niezrozumielismy :lol:

[ Dodano: 2010-06-22, 22:45 ]
wiesz co przy flaszcce inaczej by sie układała rozmowa <ok>
"Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość. To uczciwi są nieprzewidywalni, zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego..."
Cpt. Jack Sparrow

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 22 cze 2010, 22:53

No też mi się tak wydaje. <alpaga>

kgracjank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: kgracjank » 23 cze 2010, 09:27

A ile Wam benzyny ubywa jak jeździcie na gazie ???

Bo mi wychodzi coś około ćwierć zbiornika benzyny na około 2500 - 3000 km.

fudzi1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: fudzi1234 » 23 cze 2010, 21:22

Mi wychodzi cwierc zbiornika na 500km...a do tego od czasu do czasu lekko zalewa silnik i dlatego mam tez problem i chce sie doradzic zapytac. w piatek pojade do gazownika i niech dziala...




wiec ogolnie na moim miejscu 3 w jednym dwoch zdaniach co byscie powiedzieli gazownikowi zeby to zrobil...? zchladzanie wtryskow..i wszystko wie...?

kgracjank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: kgracjank » 23 cze 2010, 21:52

Kolego fudzi1234 w związku z tym, że na forum może być ktoś kumaty od gazu to proponuję Ci abyś wziął wszystkie kwity jakie masz na gaz/ lub co wiesz na jego temat i konkretnie wypisał tutaj na forum, np. typ parownika, model, wtryskiwacze, komputer, i co tam się jeszcze da. Może ktoś tutaj wpadnie na pomysł co działać w temacie. Inna opcja to taka, że jak już wcześniej nadmieniałem jest forum gazowe: www.lpg.info.pl do którego mógłbyś się udać i tam popytać bo z tego co sam widzę są tam co niektórzy kumaci (trzeba być zarejestrowanym, aby można było w ogóle czytać tematy, posty). Inna z przyczyn Twojego problemu to może uszkodzone wtryski benzyny, może elektrozaworki (jeśli tak to się prawidłowo nazywa) nie trzymają.

Od dawna masz ten problem, od początku jak gaz założyłeś, jak to jest ?
Na mieście bierze 4 litry, a w trasie 0,5 litra, trochę dziwne, chociaż może to wynikać z tego, że na mieście bardziej dynamicznie się jeździ niż na trasie. A może po mieście jeździsz krótkie odcinki i dodatkowo masz ustawioną wysoką temperaturę przełączania na lpg i w związku z tym dopiero jak dojedziesz do celu to na gaz przechodzi.

fudzi1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: fudzi1234 » 24 cze 2010, 22:30

temperature przelaczenia na gaz mam 25 stopni... auto kupilem nicale 4miesiace razem z gazem ktory mial rok czasu... po czym po tygodniu oddalem samochod do gazownika bo na gazie gasl... zrobil to ustawil do tego sprawdzil caly gaz od podstaw czy jest okej..wyregulowal itp. i od tamtego momentu cos wlasnie zaczelo byc nie tak...ale tak jezdzilem jezdzilem lecz teraz zaczeło mnie to troche wkurzac .. jezeli chodzi o wtryski jezeli jezdze na benzynmie jest wszystko okej ... jezeli zalanczam gaz to niekiedy (chyba jak sie nie zagrzeje dobrze a go przelaczy na gaz) to samochodem zaczyna szarpac...miga zolty silnik i tak 10 sekund i jest okej w 100% i rowniez tak sie dzieieje odkad samochod odebralem od gazownika. Nie mam papierow na to jakie sa tam czesci...Wiem ze jest to Zenit najnowsze wydanie .

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 25 cze 2010, 00:35

dobre zdjęcia z pod maski

mr.Pit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 22 lut 2008, 20:22
Imię: Marcel
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 210KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rumia

Post autor: mr.Pit » 25 cze 2010, 16:47

ja z pełnego baku benzyny wycisnę średnio 6000km.ale jak mi się żyd zaświeci (50km do końca) to mam wrażenie że cały czas wachę wciąga
Fiat 126 BIS, Fiat 125, Opel Omega 2.0
Opel Calibra 2.0
Audi C4 93r 2.6 ABC, Audi A6 99r 2.4 ARJ
Audi A6 Avant 03r 3.0 ASN

fudzi1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: fudzi1234 » 25 cze 2010, 19:04

Jeszcze dodam ...Tarnowskie Góry pogoda 16stopni ..jezdze na gazie i nie zauwazam ze spada wskazowka z benzyny... Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 25 cze 2010, 19:53

O kórwa, jak powrzucane pod maskę. Węże od wtryskiwaczy do kolektora to prawie mogłyby być 3 razy krótsze. A jaka elektronika i reduktor?

fudzi1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: fudzi1234 » 27 cze 2010, 11:12

Ogolnie gaz..a raczej połaczenie to papranina jak cholera...gaz montowali w Krakowie...
A moze byc tak ze elektrozawor jest padniety i jak jezdze na gazie to on sie calkowicie nie zamyka i przepuszcza benzyne... bo czasami go zalewa...?

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 27 cze 2010, 12:24

W IV generacji nie ma żadnego elektrozaworu odcinającego dopływ benzyny. Komputer gazowy rozłącza wtryskiwacze benzynowe i to wszystko.

fudzi1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: fudzi1234 » 27 cze 2010, 23:03

czyli ogolnie jechac na komputer do gazownika ...i niech on tam dziala...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga