Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[100 C4,A6 C4 2,5TDI AAT] grzeją sie tarcze hamulcowe

Wszystko co dotyczy ogólnie układu hamulcowego w tym ABS, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
radek84-84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:23
Lokalizacja: Myśliborz Zachodniopomorskie

[100 C4,A6 C4 2,5TDI AAT] grzeją sie tarcze hamulcowe

Post autor: radek84-84 » 30 maja 2010, 14:30

Mianowicie wygląda to tak ze po przejechaniu 5km nie idzie dotknąć tarcz z przodu,zauważyłem to jak na felgach zauważyłem że sa czarne od pyłu z klocków, przeczyściłem zaciski i próbowałem odpowietrzać nic zero zmian dale są gorące powietrza w układzie nie było vakum pompa nie hałasuje,,,ale rano ja wejde do auta to pedał hamulca jest twardy,....Proszę o pomoc ponieważ jestem we Francji każda opinia możę mnie na coś naprowadzi czekam na odp....panowie :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony 30 maja 2010, 21:19 przez radek84-84, łącznie zmieniany 2 razy.

Demon1948
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 10 maja 2010, 15:55
Lokalizacja: Prabuty/Kwidzyn

Post autor: Demon1948 » 30 maja 2010, 17:40

Cześć a w C4 nie było montowane wspomaganie hamowania jak w C5 ? jak było to może padło i coś tam knoci. Ae szczeze nie mam pojecia a pompa napewno jest cała bo jak nie to tylko to twady pedał. A jak sie rozpedzisz i dasz na luz to mocno zwalnia moze zaciski sa zacisniete powietrze czy coś, stało ci sie to nagle nie wymieniałeś klocków albo tarcz ?

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 30 maja 2010, 19:56

radek84-84, wykrecajac sruby zacisku masz takie tuleje one musza byc idealnie czyste i gladkie,aby sam zacisk mogl sie przesowac na jarzmie.wiec jesli to masz zatarte to zacisk ci nie chodzi i blokuje kolo.tloczek dociskajac z jednej strony kloeck powoduje przesuniecie zacisku aby i drugi klocek hamowal.ty masz zapewne zapieczoen te sruby i tuleje.zrob to jak najszybciej bo za chwile pojda do wymiany tarcze jak je przegrzejesz i powyginasz

radek84-84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:23
Lokalizacja: Myśliborz Zachodniopomorskie

Post autor: radek84-84 » 30 maja 2010, 20:48

No dzięki za podpowiedz jutro spróbuje rozkręcić i przeczyścić te tuleje,,,,i dam znać na forum ,,pozdrawiam

[ Dodano: 2010-05-30, 20:56 ]
Demon1948 pisze:Cześć a w C4 nie było montowane wspomaganie hamowania jak w C5 ? jak było to może padło i coś tam knoci. Ae szczeze nie mam pojecia a pompa napewno jest cała bo jak nie to tylko to twady pedał. A jak sie rozpedzisz i dasz na luz to mocno zwalnia moze zaciski sa zacisniete powietrze czy coś, stało ci sie to nagle nie wymieniałeś klocków albo tarcz ?

Kolego pisząc wspomaganie hamulca miałem na myśli vakum pompę,,,

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 30 maja 2010, 21:54

witam. sprawdz wężyki gumowe bo jest opcja że któryś się rozwarstwił albo zagiął i nie pozwala cofnąć się płynowi hamulcowemu .pozdro
tylko quatrro !!!

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 30 maja 2010, 23:04

Mi kiedyś w B6 na autostradzie po przejechaniu z 800km od domu zaczęło się dymić z tylnej osi.. zjechałem i zobaczyłem full płynu w zbiorniczku, odkręciłem odlałem i auto śmigało jeszcze drugie tyle na obczyźnie ;) Powód taki był, że w serwisie uczniowie dzień przed wyjazdem wymienili wszystkie tarcze i klocki.. w pl było 20* a na Cro ponad 30+autostrada.. Dziwne ale prawdziwe ;)
Standartowo, to mogą być i tuleje ;)
Obrazek TDI +

radek84-84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:23
Lokalizacja: Myśliborz Zachodniopomorskie

Post autor: radek84-84 » 03 cze 2010, 23:02

No koledzy zrobiłem tak jak pisaliście po przejechaniu 7 km tarcze były ciepłe ale można było je dotknąć temperatura gdzieś około 40stopni to chyba normalne,przeczyściłem te tuleje w zacisku,jutro jadę dalej to zobaczę jak będzie.A jeszcze mam jedno pytanie czy mogę zalać płyn hamulcowy DOT 5

[ Dodano: 2010-06-08, 22:44 ]
koledzy nic nie pomogło czyszczenie tych tulejek bo jak się grzało tak się grzeją, a na warsztacie francuzik mi powiedział wymiana tarcz i klocków albo serwo albo pompa ABS-U. tylko ze tarcza gruba bez rantów klocki tez prawie jak nowe wymieniane wszystko przed zimom razem z wężykami i płynem a pozatym teraz też wymieniłem płyn na nowy..może macie jakieś jeszcze pomysły bo mi juz brakuje weny jak to naprawić ,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga