Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] - Kontrolka chłodzenia?

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
cl3hna
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2010, 17:39
Lokalizacja: Radom/Warszawa

[A6 C4] - Kontrolka chłodzenia?

Post autor: cl3hna » 02 cze 2010, 17:50

Witam Serdecznie,

Mam pewien problem. Wyjeżdzając dzisiaj z garażu zapaliła mi się kontrolka. Załączam zdjęcie.
http://images46.fotosik.pl/121/24e47e56bc1d4693med.jpg (Z forum)
Niestety książke mam po niemiecku i udało mi sie dowiedzieć jedynie że jest jakiś problem z chłodzeniem. Z tego co czytam na forum jest to płyn chłodniczy. Widzę, że poziom oleju jest niższy niż powinien z tym że nie mogę znaleźć informacji jaki olej dolać, wynika to z tego że do końca nie wiem gdzie jest problem. W instukcji widzę, że oleju należy dolać w to miejsce...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f49 ... fa244.html
Z góry dziękuje za wszelka pomoc, Autko to Audi A6 C4, 2.8L.

Pozdrawiam.

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 02 cze 2010, 17:56

Mam pewien problem. Wyjeżdzając dzisiaj z garażu zapaliła mi się kontrolka. Załączam zdjęcie.
http://images46.fotosik.p...bc1d4693med.jpg (Z forum)
Niestety książke mam po niemiecku i udało mi sie dowiedzieć jedynie że jest jakiś problem z chłodzeniem. Z tego co czytam na forum jest to płyn chłodniczy. Widzę, że poziom oleju jest niższy niż powinien z tym że nie mogę znaleźć informacji jaki olej dolać, wynika to z tego że do końca nie wiem gdzie jest problem. W instukcji widzę, że oleju należy dolać w to miejsce...
http://www.fotosik.pl/pok...987d7fa244.html
Z góry dziękuje za wszelka pomoc, Autko to Audi A6 C4, 2.8L.

Pozdrawiam.
powiedz ze żartujesz ?? oleju do układu chłodzenia :shock: :shock:
Do układu chłodzenia wlewa sie płyn chłodniczy i dokładnie tam gdzie napisałeś czyli zbiorniczka wyrównawczego dolewasz do poziomu zakręcasz korek git a tak po za tym skoro Ci sie kontrolka zapaliła to tam już prawie wcale płynu musi nie być jak o auto dbasz :-P

cl3hna
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2010, 17:39
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Post autor: cl3hna » 02 cze 2010, 18:09

Dzieki za pomoc, troche zmyliła mnie ikonka na korku, wykrzyknik który mogłby zwiastować cos z płynem hamulcowym.
W kazdym razie, dolane, sprawdzone, problem zażegnany.
Ojczulek jeżdzi, dzisiaj zapaliła sie lampa, dlatego zapytałem.
Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam:).

Awatar użytkownika
Virion
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2009, 10:14
Lokalizacja: Leszno/Wlkp

Post autor: Virion » 17 sie 2010, 10:29

Lechu pisze:Generalnie płyn sam nie wyparuje. Najczęstsza usterka to króciec który jest pod kołem zębatym rozrządu od strony kabiny, tam płyn lubi uciekać.
1. Czy idzie go wymienić bez posiadania "kanału" czy też odkręcania przodu?

2. Czy jak się doleje troszkę wody kiedy ikonka od płynu chłodniczego miga nie uszkodzi urządzenia? To tylko jako tymczasowy środek zastępczy.
"O! Dwadzieścia żywych trupów ze mnie szydzi. Cóż za czasy nastały, żeby trupy, miast na cmentarzu leżeć, ludzi nachodziły."
Achaja, Tom I

Awatar użytkownika
Virion
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2009, 10:14
Lokalizacja: Leszno/Wlkp

Post autor: Virion » 17 sie 2010, 12:50

Ilość płynu regularnie spada poniżej minimum. Z resztą jakiś płyn skrapla mi się pod miską olejową. Z początku myślałem, że olej mi gdzieś ucieka jednak teraz kłaniam się do teorii, ze to płyn chłodzenia kapie tam (bo zaczęła migać ikonka od płynu chłodniczego). Jest to w ogóle możliwe?
"O! Dwadzieścia żywych trupów ze mnie szydzi. Cóż za czasy nastały, żeby trupy, miast na cmentarzu leżeć, ludzi nachodziły."
Achaja, Tom I

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga