Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6-c5, 1.9TDI, AFN] słabo przyspiesza, mało mocy?

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
aguamak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:32
Lokalizacja: Pomorskie

[a6-c5, 1.9TDI, AFN] słabo przyspiesza, mało mocy?

Post autor: aguamak » 30 maja 2010, 17:29

Koledzy, otóż mam takie objawy, że auto wczoraj jechało super, normalnie przyspieszało i miało normalną moc. Dziś coś się stało, auto bardzo słabo przyspieszało, tak jakby było bez turbiny. Po dojechaniu na miejsce zgaszeniu auta i kolejnej jeździe po 2godzinnym postoju auto znowu normalnie przyspieszało, tak jakby nigdy nic, super wkręcało się na obroty. Turbina chodziła normalnie.
Mam niewielką wiedzę na temat mechaniki, ale wydaje mi się, że to przepływomierz może być do wymiany, ale może po prostu "coś tam nie zaskoczyło", a teraz przetkało się i będzie ok. ;-) co o tym sądzicie? To objaw "kończącego się" przepływomierza?, a może coś innego?
silnik to 1,9 TDI - AFN 110KM. Pozdrawiam i proszę dajcie znać, bo nie wiem, czy się jest czym martwić.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 12:33 przez aguamak, łącznie zmieniany 1 raz.

teko-2008
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: teko-2008 » 30 maja 2010, 22:15

Może to coś pomoże:

a6-c...-min-vt2020.htm

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Re: (a6-c5, 1.9TDI, AFN) słabo przyspiesza, mało mocy?

Post autor: Mayhem » 30 maja 2010, 22:46

aguamak pisze:Koledzy, otóż mam takie objawy, że auto wczoraj jechało super, normalnie przyspieszało i miało normalną moc. Dziś coś się stało, auto bardzo słabo przyspieszało, tak jakby było bez turbiny. Po dojechaniu na miejsce zgaszeniu auta i kolejnej jeździe po 2godzinnym postoju auto znowu normalnie przyspieszało, tak jakby nigdy nic, super wkręcało się na obroty. Turbina chodziła normalnie.
Mam niewielką wiedzę na temat mechaniki, ale wydaje mi się, że to przepływomierz może być do wymiany, ale może po prostu "coś tam nie zaskoczyło", a teraz przetkało się i będzie ok. ;-) co o tym sądzicie? To objaw "kończącego się" przepływomierza?, a może coś innego?
silnik to 1,9 TDI - AFN 110KM. Pozdrawiam i proszę dajcie znać, bo nie wiem, czy się jest czym martwić.
Jedynie co można Ci zasugerować to przeprowadzenie pełnej diagnostyki silnika przy pomocy VAGa. Przeładowanie i tzw "notlauf" jest częstą przypadłością naszych silników, dlatego obstawiam zapieczone kierownice T. Nie martw się na zapas i podaj dokładną lokalizację gdzie mieszkasz. ;-)
+ zrób nawiasy kwadratowe w temacie
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

aguamak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:32
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: aguamak » 31 maja 2010, 12:34

wygląda na to, że chyba miałem tego "notlaufa", bo póki co przejechalem prawie 1000 km i odpukać nic się nie dzieje :-) uffff.
dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 31 maja 2010, 13:07

aguamak pisze:wygląda na to, że chyba miałem tego "notlaufa", bo póki co przejechalem prawie 1000 km i odpukać nic się nie dzieje :-) uffff.
dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!
Przegonienie na autostradzie przyda się i kręć go czasem do max 4500 obr. jeśli chcesz sobie tymczasowo poradzić z problemem.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej to bym proponował zapoznanie się z tym tematem:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=53752

i kupno VAGa jeśli nie masz możliwości pożyczenia. Problem powróci - to tylko kwestia czasu. ;-)
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga