Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 AWT]problem z temperaturą cieczy

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
NikoA4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 13 kwie 2010, 19:22
Lokalizacja: Slubice/Manchester

[A6 C5 AWT]problem z temperaturą cieczy

Post autor: NikoA4 » 24 maja 2010, 19:31

problem pojawił sie po zakupie auta,w drodze do domu zauważyłem ze nie pokazuje temperatury cieczy.po oględzinach wyglądało to tak,ze wszystkie węże oprucz tego co wychodzi od termostatu sa gorące,tylko ten krótki kawałek węża od termostatu jest zimny ,gdy nacisnełem kilka razy ten wąż to temperatura na wskazniku lekko skoczyła do góry.pomyślałem może termostat a może czujnik ?wymieniłem najpierw czujnik i bez zmian :-( przyszła kolej na termostat,no to do aso i termostat zakupiony.po wymianie odpaliłem autko i jakiś czas nic,ale za chwile niby ok temperatura rosnie.po południu wyjeżdzam na zakupy,temperatura ok 90stopni zajeżdzam na stacje,auto pracuje na biegu jałowym i nagle temperatura spada do zera :shock: zgasiłem auto zapłaciłem za bęzyne i w droge,po chwili temperatura ruszyła szybko do 90 stopni.poczym po zakupach temperatura znowu pokazywała zero.zrobiłem jakies 15km i nic leży?pod domem otwieram mache i macanie węży i znowu ta sama sytuacja wąz który idzie od termostatu jest zimny,reszta gorące.o co chodzi?
nie wiem czy nie przegrzałem silnika,.temperature oleju miałem 75-80stopni.czy gdyby sie gotowała woda to wywalało by ją jakoś przez zbiorniczek?co to może być?help please.

[ Dodano: 2010-05-31, 19:55 ]
problem rozwiazany dzięki kolegom z A4 klub P.przyczyna to czujnik G2-G62[czujnik temperatury cieczy]i przy okazji sprawdziłem w jakiej temp otwiera termostat[przy 88stopni]teraz temperature trzyma non stop 90 i ani drgnie <ok>

pawel111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:54
Lokalizacja: nowa sól

Post autor: pawel111 » 18 paź 2010, 20:33

witam takie pytano ma gdzie znajduje sie ten czujnik bo ja ma podobny problem waz dolny jest zimny otyle dobrze ze mi tem. tzyma normalnie 90 stopni tylko jak zgasze auto i przekrece kluczyk to rosnie powyzej 90 stopni jak odpale po kilku sekundach wrac do tem 90 stopni moze tez ma walniety ten czujnik Pozdrawaim
pawel

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga