Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 2,8 Quattro] zmieniający się poziom płynu chłodniczego

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Krzysiek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 19 gru 2009, 09:49
Lokalizacja: Tychy/Śląsk

[A6 2,8 Quattro] zmieniający się poziom płynu chłodniczego

Post autor: Krzysiek84 » 11 maja 2010, 13:03

Witam
Dziś miałem taką dziwna sytuacje, otóż rano gdy odpaliłem auto zaświeciło się na FIS -ie na czerwono płyn chłodniczy, i rzeczywiście w zbiorniku było praktycznie minimum , tzn ledwo go było widać w zbiorniku,przy czym zajrzałem odrazu na stan oleju i jest nie zmienny i auto nie dymiło, przejechałem jakieś 3 km potem auto stało 3 h i teraz jak zszedłem do auta płyn wrócił do stanu pierwotnego, od razu zaznaczam że przed ta sytuacją płynu było nie zmiennie nieco poniżej minimum. Co może być przyczyna takiej sytuacji?
Quattro i długo długo nic !!

krisker
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 712
Rejestracja: 19 sie 2009, 13:40
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Olsztyn/Warmia

Post autor: krisker » 12 maja 2010, 11:51

Dolej płynu i obserwuj, czy nie ma wycieków. Jeśli miałeś małą ilość płynu (na granicy czujnika), to na zimnym mogło się zdarzyć, że czujnik zadziałał. Stan na zimnym zawsze jest niższy niż na ciepłym.
Pozdrawiam,
Krisker

wojciechnow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 16 sie 2011, 17:19
Lokalizacja: Łuków

A6 C4 2.8 30V uciekający płyn chłodniczy

Post autor: wojciechnow » 17 sie 2011, 00:23

Witajcie. Mam problem jak w temacie. Dokładniej to mam kilka problemów z tym związanych. Płyn mam zalany między min a max. Silnik nie nagrzewa się do 90st. przeważnie ma 60-70st choć zdarza się że trzyma i 90st. Termostat wymieniony i dalej to samo. Ale nie o to mi głównie chodzi. Mianowicie po zgaszeniu rozgrzanego silnika wywala mi płyn chłodniczy zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzącego. Dzieje się to tylko jak zgaszę silnik ale przeważnie tylko po tym jak trochę szybciej jeździłem. Zdarza się też tak i po zgaszeniu po normalnej jeździe. Wywala przeważnie cały płyn ze zbiorniczka... co robić? pomóżcie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga