Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.9 AVF] EGR - Czy można dostać tylko tą "pompkę

Silniki wysokoprężne
MrBorrows

[A6 C5 1.9 AVF] EGR - Czy można dostać tylko tą "pompkę

Post autor: MrBorrows » 04 maja 2010, 12:16

Witam,
pytanie nietypowe: czy można gdzieś zakupić tylko tą cześć od EGR'a, która jest zaznaczona na zielono na poniższym zdjęciu? Czy ona ma osobny numer części?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Re: [A6 C5 1.9 AVF] EGR - Czy można dostać tylko tą "po

Post autor: Mayhem » 07 maja 2010, 12:41

MrBorrows pisze:Witam,
pytanie nietypowe: czy można gdzieś zakupić tylko tą cześć od EGR'a, która jest zaznaczona na zielono na poniższym zdjęciu? Czy ona ma osobny numer części?
Wystarczy poszukać :
http://www.allegro.pl/item1018293302_zawor_gaszak_egr_przepustnica_audi_vw_seat_skoda.html

Mam inny EGR dlatego nie powiem Ci czy jest jakiś numer na tej części.

Numer Twojego EGRa to 038131501 AA więc pod niego musisz szukać tej części.
Według ETKI to tej części tam nawet nie widać, ale być może w ASO występuje osobno, dzwoniłeś ?
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

MrBorrows

Post autor: MrBorrows » 07 maja 2010, 12:48

Mayhem, dzięki za odpowiedź, już straciłem nadzieję, że ktoś się odezwie ;)

Byłem w ASO VW i dostałem info, że tylko do dostania razem z EGR'em - 880 zł!!!
Nie wiedziałem jak to nazwać, dlatego nie szukałem na Allegro.

Pytanie jak to sprawdzić, czy działa poprawnie - czy wystarczy wężyk podłączyć i zassać ustami, żeby zrobić podciśnienie i powinien się cofnąć ten "bolec"?

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 07 maja 2010, 12:58

MrBorrows pisze:Mayhem, dzięki za odpowiedź, już straciłem nadzieję, że ktoś się odezwie ;)

Byłem w ASO VW i dostałem info, że tylko do dostania razem z EGR'em - 880 zł!!!
Nie wiedziałem jak to nazwać, dlatego nie szukałem na Allegro.

Pytanie jak to sprawdzić, czy działa poprawnie - czy wystarczy wężyk podłączyć i zassać ustami, żeby zrobić podciśnienie i powinien się cofnąć ten "bolec"?
A dlaczego twierdzisz że nie działa ? Masz jakieś szczególne powody :mrgreen: ?
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

MrBorrows

Post autor: MrBorrows » 07 maja 2010, 13:29

Nie cofa się przy gaszeniu silnika...

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 07 maja 2010, 13:52

MrBorrows pisze:Nie cofa się przy gaszeniu silnika...
Zaloguj 003 BS, a zawór EGR będzie się cyklicznie otwierał i zamykał jeśli jest sprawny co około 15-20 sek zależnie od jednostki.
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

MrBorrows

Post autor: MrBorrows » 07 maja 2010, 14:10

Zawór EGR mam sprawny, zamyka się i otwiera cyklicznie (logi 003), ja mówię o tym gaszaku czarnym...

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 07 maja 2010, 14:34

MrBorrows pisze:Zawór EGR mam sprawny, zamyka się i otwiera cyklicznie (logi 003), ja mówię o tym gaszaku czarnym...
. a więc gaszak po zgaszeniu silnika powinien się zaciągnąć i zamknąć do końca klapę gasząca, następnie powinien wrócić do wcześniejszego położenia wyjściowego, czyli klapa powinna być otwarta.

Najlepiej sprawdzić to w 2 osoby, + na wyłączonym możesz ściągnąć rurę powietrza doładowanego z obudowy EGRa i sprawdzenie w jakiej pozycji jest klapa gasząca.

+ Posprawdzaj wszystkie wężyki
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

MrBorrows

Post autor: MrBorrows » 07 maja 2010, 15:03

Miałem wyciągnięty cały EGR, więc widziałem i po wyłączeniu klapka jest w pozycji przelotowej, czyli poprawnie.
Wężyki całe, końcóweczki przycięte, bo czasem tam też lubi popuszczać - przy wyłączaniu silnika pojawia się podciśnienie w wężyku dochodzącym do gaszaka (czuć pod palcem) - więc wniosek, że to sam gaszak jest nie teges...

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 07 maja 2010, 15:22

MrBorrows pisze:Miałem wyciągnięty cały EGR, więc widziałem i po wyłączeniu klapka jest w pozycji przelotowej, czyli poprawnie.
Wężyki całe, końcóweczki przycięte, bo czasem tam też lubi popuszczać - przy wyłączaniu silnika pojawia się podciśnienie w wężyku dochodzącym do gaszaka (czuć pod palcem) - więc wniosek, że to sam gaszak jest nie teges...
Jeśli masz możliwość to podmień sobie od kogoś, ale najprawdopodobniej sam gaszak jest uszkodzony choć to rzadka usterka.
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

MrBorrows

Post autor: MrBorrows » 07 maja 2010, 15:40

No właśnie nie mam od kogo. Zamówiłem już z Allegro od gościa, który to regeneruje - daje rok gwarancji :) Zobaczymy...

PS.
Jakie macie obroty w AVF'ie na postoju?

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 07 maja 2010, 16:08

MrBorrows pisze:No właśnie nie mam od kogo. Zamówiłem już z Allegro od gościa, który to regeneruje - daje rok gwarancji :) Zobaczymy...

PS.
Jakie macie obroty w AVF'ie na postoju?
Tak jak myślałem Twój EGR nie działa poprawnie. Czy miałeś czyszczony EGR ?
Pośpieszyłeś się z tym zamawianiem.
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

MrBorrows

Post autor: MrBorrows » 07 maja 2010, 16:10

Mayhem pisze: Tak jak myślałem Twój EGR nie działa poprawnie. Czy miałeś czyszczony EGR ?
Pośpieszyłeś się z tym zamawianiem.
Tak, to są logi po czyszczeniu. Uzytkownik Piotruś patrzył na moje logi i mówił, że są ok...
A co widzisz w nich nie tak? Mam cały EGR do wymiany?

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 07 maja 2010, 17:27

MrBorrows pisze:
Mayhem pisze: Tak jak myślałem Twój EGR nie działa poprawnie. Czy miałeś czyszczony EGR ?
Pośpieszyłeś się z tym zamawianiem.
Tak, to są logi po czyszczeniu. Uzytkownik Piotruś patrzył na moje logi i mówił, że są ok...
A co widzisz w nich nie tak? Mam cały EGR do wymiany?
Być może się mylę bo raczej Piotruś ocenił Twoje logi prawidłowo mówiąc że EGR działa, bo się otwiera i zamyka ale :!: wartości przy ON (470) i OFF (470) BS. są identyczne czyli niedostateczna ilość spalin. Powinien być widoczny znaczny spadek. Może się czepiam szczegółów <ok>
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 07 maja 2010, 18:51

Piotruś pisze:Panowie MrBorrows i Mayhem - Piotruś oceniał logi zawarte W TYM POÂŚCIE i jak każdy może zobaczyć - zawór EGR pracuje całkiem ale to całkiem (przynjajmniej jak na moje oko <rotfl> 8-) ) właściwie. Co nie znaczy, że nie mogłem popełnić jakiegoś błędu - co zdarza się przecież każdemu, lecz akurat nie tym razem ... .
Nie wiem ... albo omawiacie jakieś inne logi, których ja nie miałem przyjemności oglądać, albo nastąpiło jakieś inne przekłamanie które Was obecnie "myli" w omawianiu tematu.

Zgadzam się z Mayhem'em, że klapa gasząca ma zadziałać krótką chwilę i odpuścić (po 3 lub 5 sekundach jeśli chodzi o ścisłość) ;-) .
W takim razie to nie są te logi a MrBorrows wysłał mi pewnie te przed czyszczeniem i narobił troszkę zamieszania :mrgreen: , te widzę pierwszy raz na oczy :mrgreen:
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga