Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Wymiana radia na navi

Car Audio
ODPOWIEDZ
Audi_wolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2009, 21:56
Lokalizacja: malopolskie

[A6 C5] Wymiana radia na navi

Post autor: Audi_wolek » 23 sty 2009, 12:24

Witam. Jeżeli w samochodzie jest zamontowane radio, a chce wymienić na navi np.

http://allegro.pl/item530886760_audi_pl ... _stan.html

To w tym urządzeniu jest wbudowany odbiornik gps. czy trzeba osobno jakoś montować????

Awatar użytkownika
7agan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 15 lis 2008, 11:29
Lokalizacja: Mullingar/Ireland
Kontakt:

Post autor: 7agan » 23 sty 2009, 13:23

Potrzebujesz troszeczke kabelków bo twoja instalacje trzeba bedzie lekko przerobic. Potrzebujesz tez antene GPS a takze TMC Tuner
Obrazek

Audi_wolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2009, 21:56
Lokalizacja: malopolskie

Post autor: Audi_wolek » 23 sty 2009, 22:57

Autko będzie po lifcie, więc co i jak z tym tunerem ????

Awatar użytkownika
7agan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 15 lis 2008, 11:29
Lokalizacja: Mullingar/Ireland
Kontakt:

Post autor: 7agan » 24 sty 2009, 08:12

co z tunerem?? Napisane masz ze trzeba zalozyc. Dodatkowo z instrument cluster pociagnac 3 kabelki:
1. GALA
2. Ignition
3. Illumination

Po szczególy odsylam na www.audiclubislands.org dzial download. Zanajdziesz szczególowy opis przeróbki ( po angielsku)
Obrazek

marcin.audi.a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 414
Rejestracja: 29 lis 2008, 19:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wlkp/nl

Post autor: marcin.audi.a6 » 24 sty 2009, 08:17

a pozatym w ogloszeniu jest napisane ze do wszystkich modeli audi czyto prawda?
nawi plus pasuje od a4 do a6?

jary
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 19 sie 2008, 22:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jary » 26 sty 2009, 13:09

Wszystko zależy co chcesz osiągnąć i co posiada auto do którego chcesz zamontować navi.
Temat przerabiałem sam (zamontowałem navi plus i licznik po Can-ie z 2001 roku do auta z 1998).
Sama nawigacja będzie działać jak tylko ją prawidłowo podłączysz (rozpiskę mogę przesłać jak dasz znać na priv-a), nie jest konieczne podłączanie tunera TMC (można go wyłączyć i tak nie jest wykorzystywany w Polsce), to samo dotyczy licznika (wtedy nie będzie komunikatów na fis-ie) i odpowiednio zakodować Vag-iem. ÂŻeby wszystko działało (fis, TMC) zależy od tego co jest w aucie, jeżeli komunikacja odbywa się po Can-ie to najprawdopodobniej (chociaż z tym się mogę mylić) tuner TMC jest w CAN Gateway i podłączenie jest proste i zgodne z rozpiską.
Kable możesz kupić tutaj: http://www.naviservice.com.pl/ , wtedy podłączenie to dziecinada a przy okazji masz już wyprowadzenie na multimedia (np. dvd).
Temat rzeka więc jeżeli będziesz miał bardziej konkretne pytania to postaram się pomóc.

jary
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 19 sie 2008, 22:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jary » 26 sty 2009, 14:35

Na dokładne opisanie to nie mam czasu, była by to mała książka.
Co do Can-a i TMC to są to dwa różna urządzenia, Can Gateway przeważnie (a może zawsze?) występowało z TMC odwrotnie nie. Naviplus występowało w wersji po cani-e i nie. W wersji bez can stosowano same tunery TMC (komunikaty dla kierowców). Po can-ie nie musisz podłączać TMC wystarczy sam can i masz komunikaty na fis-ie.
Immo też mam, wystarczyło wylutować, odczytać kod (to zrobił facet od kluczyków) i odpowiednio zakodować licznik.

[ Dodano: 2009-01-26, 14:38 ]
W kodowaniu licznika trzeba wyłączyć komunikację po can-ie oprócz radia/navi.

jary
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 19 sie 2008, 22:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jary » 26 sty 2009, 14:57

Nie, musisz szukać Naviplus która komunikuje się z licznikiem nie po Can-ie a poprzez Clock, Data i Enable. Jak jest po Can-ie to musisz mieć jeszcze Can Getawy i licznik z Can-em.

jary
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 19 sie 2008, 22:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jary » 26 sty 2009, 15:43

W opisie pinów z tyłu navi, gniazdo 20 pinowe. Piny 8,9,10.
Daj znać na priv to prześlę rozpiskę

RaKo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 286
Rejestracja: 15 mar 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 28 kwie 2010, 07:45

Podepnę się pod temat zmiany radia symphony I na navi plus.Autko 2000 rok końcówka,zegary z białym podświetleniem i cyfrowym zegarkiem w obrotomierzu,duży FIS.Radio to oczywiście oryginał od nowości 2 DIN.Kierownica z przyciskami:) .Po zmianie radia na Navi zniknęły komunikaty na Fisie,zmieniałem kodowanie licznika na kanale 62 i nic,a jak zmieniam na starym radiu to jesr reakcja i raz pokazuje na Fisie,raz nie ,czyli wszystko ok.Następnie podpiąłem tuner TMC,napisane na nim Can Gateway,wyciągnięte całe okablowanie z innej 6ki.Kable podpiąłem pod ten tuner,zasilanie,navi specjalna wtyczka ta z Canami,Cany do licznika,kodowanie i lipa:(( Fis nic nie pokazuje.Wyskakuje błąd brak komunikacji szyna can,czy coś takiego błędy kasowane pojawiają się znów,poodpięciu tunera nowy błąd,komunikacja Can tylko na jednym przewodzie czy coś takiego.Może da się zakupić jakąś wtyczkę i podpiąc navi do licznika,zakodować i uruchomić informacje z navi na fise(RDSy)Reszta wszystko śmiga,tylko ten Fis:/ Pomocy:)

RaKo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 286
Rejestracja: 15 mar 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 28 kwie 2010, 14:03

Może ten tuner uwalony jest?Do tunera idzie więcej kabli,ja podłączyłem tylko Cany do licznika pin 5 i 6ty oraz zasilanie z tunera wpiąłem pod wtyk zasilający Navi.Może da się obejść ten tuner?np podłączając Cany z Navi bezpośrednio do licznika po kablu i kodowanie,czy nic z tego nie będzie?Brzmienie z Navi Plus jestlepsze niż z Symphony ale osłabia mnie ta dziura na Fisie :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga