Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 2,5 TDI ] Sprzęgło wiskotyczne PRAWE !

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
gilusc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2009, 11:10
Lokalizacja: Będzin

[ A6 C5 2,5 TDI ] Sprzęgło wiskotyczne PRAWE !

Post autor: gilusc » 14 sie 2009, 09:42

Witam
Miałem przyjemnosc osobiscie wymieniać sprzegło wiskotyczne oczywiście uprzednio zamawiajac nowe
W chwili montażu juz nowego sprzegła po chwili mocowania zorientowałem sie ze sa odwrotne gwinty
Stare oryginalne firmy BEHR ma gwint prawostronny
Moj zamiennik lewostronny
Jak twierdzi facet w sklepie motoryzacyjnym ze pierwszy raz spotyka sie z wiskiem prawostronnym
I teraz pytanie czy to taka abstrakcja ten prawostronny gwint, czy tylko oryginalnej firmy BEHR musze kupic i on bedize wowczas miał prawostronny gwint ? Czyzby na rynku nie było zadnego pawostronnego zamiennika? Conajmniej dziwne
A tak na koniec moze ktoś orientuje sie czy z regionu katowickiego jest jakis sklep dobrze wyposażony który posiadałby ową cześć
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 sie 2009, 10:23 przez gilusc, łącznie zmieniany 1 raz.

grzessmolar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: chrzanów

Post autor: grzessmolar » 05 wrz 2009, 00:58

czy owe sprzęgło z a8 pasuje do a 6 ??????
pytam bo (to paradox) jest tańsze
chodzi mi o silnik 2.5 tdi 150km
AUDI-inni czują respekt <kijem><hura>

gilusc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2009, 11:10
Lokalizacja: Będzin

Post autor: gilusc » 05 wrz 2009, 11:55

Hmmmm samego tematunie znam czy pasuje do A8 czy nie
W kazdym razie moge Ci w własnego doświadczenia podpowiedizec abyś zamontował sprzęgło oryginalne
Gdy juz kupiłem sprzegło ( zamiennik za 177 zł ) z odpowiednim gwintem zamontowałem dosłownie 15 min , dalej mam buczenie w okolicach 1200 obr
Jak widac " kto mało płaci ten dwa razy płaci" w tym wypadku sie sprawdza
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mundek2009
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:23
Lokalizacja: Gdynia/pomorskie

Post autor: Mundek2009 » 17 kwie 2010, 15:32

grzessmolar, Prośba jak to zrobić -mam w C5 2,5 TDI 150 KM do wymiany własnie to łozysko, tylko nie wiem jak je wypchnąc z tej aluminiowej obudowy>? Czy z całum tym kołnieżem dom ktorego wisko mocowane jest na 3 sroby? Czy tez oddzielnie. Wpierw ten kołnierz a potem łozysko? Pomorzesz bo stoje na kanale a cały ten element w salonie to koszt 900 zł i nie ma wymiany samego łożyska, dlatego taka niewiwdza jak to zrobić? A może ktoś z forum mi poomoże? A jakie tam łozysko szukac?
Mundek

gilusc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2009, 11:10
Lokalizacja: Będzin

Post autor: gilusc » 17 kwie 2010, 20:09

Samego łożyska nie wymienisz. Jest ono jakby wprasowane w całe sprzęgło
Wymienaiłem to jakis czas temu
Wiec musisz najpierw posciagac obudowy plastikowe od rozrzadu wepchnac 2 klucze 24 i całe to sprzegło odkrecic
Po czym wykrecasz sprzegło od łopatek wentylatora ( 3 śruby )
Zakładasz nowe wkrecasz spowrotem i po sprawie

Awatar użytkownika
Mundek2009
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:23
Lokalizacja: Gdynia/pomorskie

Post autor: Mundek2009 » 17 kwie 2010, 20:49

Piotruś, Hej :)) No własnie widzę, że prawidłowo opisałes moj problem. I tu Cie zadziwię :). Na Allegro poznałem mechanika, który pracuje w Niemczech. Okiazuje sie, że tam taki detal mozna nabyć oddzielnie i założyc. Co prawda na Allegroi wystawiał łożysko troszke innne bo od 2,6 silnika V Audi ale montaz i demontaż wykonuje sie tak samo. Zadziwił mnie bo obecie robie rozrząd i wiadomo, chcąc zrobic wszsytko jak nalezy wywalam wszystko co leci i cieknie. Pokrywy rozrzadów maja po 3 gniazda do wtrysków, które mocuje sie w gumowych uszczelkach tych otworów. W PL nie ma tych uszczelek oddzielnie i trzeba kupic całą pokrywe (koszt 480 zł jednej) a w Niemczech te gumki kupisz za grosze. To samo z odmą. Tak wazny element w Vkach kupic w PL można tylko w salonie za 280 zł - dlaczego? Powiem inaczej. Technicy w salonach Audi nie wiążą wymiany rozrzadu w V-ce z wymiana odmy a przeciez to przez nia leca wałki. Mechanik u mnie wycisnłą z tej aluminowej obudowy łozysko z tym grzybkiem i teraz szukam łozyska zastepczego. Na pewno z poloneza nie założe :lol: To łożysko ma wyjątkowy kształt i wykończenie i nie chodzi tylko o walec ale i wystający trzonek, który przenosi przeciązenia. Może ktoś doradzi gdzie dostac takie łozysko? Mam co prawda namiar ale do poniedziałku nie dowiem sie, czy wymiary jego sa własciwe.

[ Dodano: 2010-04-20, 15:10 ]
Witam kolegów. Ja z takim łozyskiem przezyłem własny romans ale znalazłem fenomenalne i tanie wyjście. Opowiedzieć ? M Zamiast kupowac cały element w ASO za 900 zł to koszt samego łozyska to tylko 19 zł ha ha/ Polak potrafi a nowe łozysko polata dalsze 250 tys km. Obrazek Obrazek
Mundek

jano19
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2010, 15:04
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: jano19 » 27 cze 2010, 15:43

Mundek2009, Mundek2009, Witam Kolego powiedz gdzie mozna dostac to łozysko w takiej cenie ?????

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 30 cze 2010, 11:02

jano19 pisze:Mundek2009, Mundek2009, Witam Kolego powiedz gdzie mozna dostac to łozysko w takiej cenie ?????
Praktycznie w każdym sklepie motoryzacyjnym. Owe łożysko pochodzi od Poloneza :) nie pamiętam jaki model, ale powiedz, że chcesz wysokoobrotowe łożysko do Poloneza. Najlepiej jak wyprasujesz stare i pokażesz w sklepie jak powinno mniej więcej wyglądać. ÂŁożysko od Poloneza trzeba będzie lekko przerobić tokarką. Po przeróbce pasuje idealnie do obudowy. U mnie to już 5 miesięcy jeździ.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

jano19
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2010, 15:04
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: jano19 » 01 lip 2010, 21:16

Wreszcie mam to łożysko !!!!!! :mrgreen: pasuje idealnie łożysko z poloneza z pompy wodnej trzeba tylko obciąć troszkę trzpienia. Pozdrawiam wszystkich :-D

Yakuza1983zobacz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2011, 20:41
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yakuza1983zobacz » 16 lis 2011, 21:11

jano19 pisze:Wreszcie mam to łożysko !!!!!! :mrgreen: pasuje idealnie łożysko z poloneza z pompy wodnej trzeba tylko obciąć troszkę trzpienia. Pozdrawiam wszystkich :-D

Tez słyszałem o tym sposobie ale po 1.5 tys kilometrów jest znowu do wymiany !!!!!!! ostrzegam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga