Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 AVANT] jaki wzmacniacz pod głośniki

Car Audio
ODPOWIEDZ
daro_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury

[A6 C4 AVANT] jaki wzmacniacz pod głośniki

Post autor: daro_m » 15 mar 2010, 13:20

Witam.
Posiadam nowe głośniki do wykorzystania a mianowicie Magnat 693 6x9". Z tego tytułu iż wszystkie kanały głośnikowe z radia są wykorzystywane więc bez wzmacniacza nie obejdzie się. Auto kupiłem jak okazało się później z rozciągniętą instalacją pod piecyk i dodatkowo w bagażniku są wykonane specjalne półki pod takie elipsy :-> I tu pytanie ...jaki wzmacniacz najlepiej kupić i o jakiej mocy :?: Doczytałem na różnych forach, że lepszy byłby z filtrami dolno i górnoprzepustowymi, np Blaupunkt. Czy nie ma znaczenia co kupię :?: :?: Dzięki za podpowiedzi :-)

Awatar użytkownika
BigDave
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BigDave » 16 mar 2010, 15:56

Witam.
Do tych głośników nie potrzebujesz dużego wzmacniacza. Wystarczy dwukanałowy o mocy RMS zbliżonej do mocy RMS głośników. Może być troszeczkę słabszy lub mocniejszy. Jeśli chcesz, żeby wszystko w miarę dobrze grało, radziłbym Tobie kupić wzmacniacz 4-kanałowy i podpiąć pod niego jajka z tyłu i głośniki z przodu ( jeśli są słabe to zainwestuj kilka groszy ), bo efekt powinien być łatwo zauważalny.

Może tak. Jakie masz radyjko i resztę głośników ( ile ich jest, marka i model )

Pozdrawiam
Vorsprung Durch Technik

daro_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: daro_m » 16 mar 2010, 21:21

Radio jakie posiadam na chwilę obecną to Sony Xplood (nie pamiętam modelu), ale ma już kupę lat i czas je wymienić. Prawdopodobnie na Alpine lecz nie wiem na jaki model :-( większość chwali głównie typu CDA. Głośniki są wmontowane z przodu oraz w tylnych drzwiach, odseparowane zestawy, oryginalne Nokia więc szału nie robią :-| jak trzeba będzie to zainwestuje ...jakieś sugestie może co do marki :?: Co do wzmacniacza to jakiej firmy najlepiej szukać w 4-kanałowym :?: Dzięki za zainteresowanie tematem <ok>

Awatar użytkownika
BigDave
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BigDave » 16 mar 2010, 21:49

Też mam CDA 9812RB więc przyłączę się do pochwał kolegów. Rewelacyjne radyjko. Kiedyś mi zarypali i kupiłem drugi raz to samo ;-) Wszystko zależy od tego na ile czystego dźwięku oczekujesz. Jeśli nie jesteś audiofilem wystarczy Ci również niższy model Alpine i niedrogi wzmacniacz 2- lub 4-kanałowy. Myślę, że powinieneś się spokojnie zmieścić w 400zł-500zł za nowy piecyk. Musisz poszperać na allegro to napewno znajdziesz coś ciekawego.

Moja rada. Nie jestem zwolennikiem głośników coaxialnych 6x9. Radził bym Tobie raczej zakupić zestaw odseparowany do przodu + 2-kanałowy wzmacniacz, a z tyłu zostawić to co jest ( tył powinien tylko lekko dogrywać, a scena powinna znajdować się z przodu ). Ewentualnie wzmacniacz 4-kanałowy jeśli zamierzasz kiedyś dołożyć suba ( zawsze będą wolne 2 kanały do zmostkowania i napędzania suba ;)

Nie wiem jakie masz plany i jaki budżet więc trochę tudno mi doradzić cokolwiek.

Ja jak narazie również pomykam na 8-u nokiach, ale przód niedługo robi wypad. Nie wiem jeszcze jaki zestaw zamontuję, ale chcę, żeby grało czysto więc na zestaw na przód przeznaczę prawdopodobnie od 600-1000zł, a ze wzmacniaczem jeszcze nie wiem co zrobię, bo w domu mam mocnego 4-kanałowca ( Magnat Combat 4000 ), ale chciałbym 2-kanałowy z serii Alpine PDX. Wszystko zależy od budżetu, a mam dużo planów w tym roku i wiem, że nie uda mi się każdego zrealizować :-/ :-?
Vorsprung Durch Technik

daro_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: daro_m » 16 mar 2010, 22:47

To widzę, że posiadasz naprawdę porządne plany co do rozbudowy systemu CA <ok> ja niestety nie mogę pozwolić sobie na takie przyjemności :-( rodzina i te sprawy są ważniejsze... ale trochę przeznaczę na sprzęcik bo lubię jak czysto gra muzyczka :-) pójdę za Twoją radą i zainwestuję w odseparowany zestaw głośników na przód... tylko jaki :?: doczytałem, że ludzie stawiają na dosyć sprawdzone głośniki HELIX, HERTZ a najlepiej POWERBASS w tym przedziale cenowym.

6x9" elipsy (jak nowe) posiadam ze starej audiczki i szkoda je odstawiać na półkę a na suba nie mogę sobie pozwolić ponieważ często mam w bagażniku aż po dach gratów :cry:

Temat radia jest naprawdę szeroki i wybór nie jest prosty :-( co do CDA 9812 to widziałem wyłącznie pozytywne komentarze. Myślałem o jakiejś Alpine nowej ale w przedziale cenowej max. do 600zł. Wiele to nie jest ale mamy tzw. kryzys ;-)

[ Dodano: 2010-03-18, 08:42 ]
Tak jak napisałem ...tak zrobiłem :mrgreen: zakupiłem używany ale jak nowy wzmacniacz BLAUPUNKT EMA 460:
4-KANAÂŁOWY WZMACNIACZ
O MOCY 700W
DANE TECHNICZNE:
*Liczba kanałów: 4/3/2 , klasa A/B
*Moc maksymalna 4x110 / 2x350 W / 4 Ohm
*Moc maksymalna 4x160 / 2 Ohm
*Moc sinusoidalna 4x55 / 2x160 W /4 Ohm
*Moc sinusoidalna 4x80 W / 2 Ohm

Mam nadzieję, że do napędzania głośników przód i tył wystarczy :?: :?: Ktoś słyszał o tym wzmacniaczu jakieś komentarze bo w necie nie widzę :?: :-(

[ Dodano: 2010-03-22, 22:15 ]
Dziś dotarł do mnie wzmacniacz Blaupunkt EMA 460 i trochę zdziwiłem się :-? jak podłączyć do niego przewód RCA +RMA z radia :?: W wzmacniaczu są cztery wejścia Cincz LINE IN ale wszystkie w kolorze jednakowym tj. czarnym Czyżbym miał strzelać i podłączyć do dwóch pierwszych ...metodą prób i błędów :?: ... czy należy to jakoś inaczej wykonać :?: :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga