Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2,8 Quattro ] zmiana płynu hamulcowego

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Czarny Avant
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2009, 06:42
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

[A6 C4 2,8 Quattro ] zmiana płynu hamulcowego

Post autor: Czarny Avant » 30 lis 2009, 07:45

Witam wszystkich forumowiczów ,chcę wymienić płyn na nowy ale niebardzo wiem jaką metodą to zrobić ,mam zamiar zdemontować tylne zaciśki żeby wyszyścić te mimośrody bo się blokują po zaciągnięciu ręcznego więc temat niby banalny ale nie dokońca bo mam wzwiązku z tym procesem pytania:-) heheh zaczynam bąćcie łaskawi :-)
1.Jaki samar do tylnych zacisków (mimośrodówod ręcznego )dać żeby się niewytopił czy zwykły łożyskowy czy pastę miedzianą ?
2.Przy ostrym hamowaniu tracę hamulce może jest woda w układzie??? Dodam ,że klocki i tarcze ok cylinderek przesmarowany olejem cofa się jest ok a jednak pedał robi się twardy i uciekają hamulce.
3.Jak wymieniać płyn ?
-spuścić całość tłocząć go przez pompowanie pedałem na odkręconych przewodaj hamulcowych?
-tłocząc na popuszczonych kolejno przewodach przy poszczególnych kołach dolewająć świerzy płyn?
4. Czy jeśli podkęcam wszytkie wężyki od kół będę nogą tłoczył płyn w kanał :-) czy nie zapowietrzy się sprzęgło???
5.Jak odpowietrzać ?
-bez przekręcania stacyjki?
-czy z przekręconą stacyjką ?
OJ jestem może upierdliwy ale zrobić chcę dobrze :-) Czekam na wyczerpujące odpowiedzi :-)
Jęsli kogoś interesóje pozbycie się nivo to mogę pokierować robiłem samemu i efekt końcowy rewelacja .Wiadomo nivo to spora gotówka do wrzucenia mnie niebyło na to stać kupująć moją audiczkę nie iwedziałem nawet co to nivo :-) dopiero jak zabrałem się za amortyzatory tylnie ogarneło mnie ździwienie.Służę pomocą
Pozdrawiam
Darek

[ Dodano: 2009-12-01, 19:02 ]
WIęc tak jesli nie ma odpowiedzi w tej kwestji to może ktoś hociaż napisze jak rozebrać sam mechanizm hamulca ręcznego ,który jest umieszczony w tylnym zacisku:-)
Jak to rozebrać:-) całą resztę z góry już wiem
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-12-01, 19:05 ]
A tak na marginesie mam zapieczony jeden ślizg od zacisku nie idzie nawet wybić młotkiem :-( ale o ręczny bardziej mi się rozhodzi bo tamto okiełznam ,czy trzeba rozbierać od strony tłoczka? i wyjąć ten pierścień zegiera co jest w środku za tłoczkiem???? Czekam na info

Awatar użytkownika
Dominik Gabruś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 03 sie 2008, 12:26
Lokalizacja: Bolków

Post autor: Dominik Gabruś » 09 mar 2010, 19:32

Jeśli sobie jeszcze nie poradzileś z hamulcem to pisz, robiłem to sam.
Mam pytanie co do nivo: jak rozwiązałeś problem z pompą wspomagania? zaślepiłeś poprostu wyjście na amory?
AEL Quattro Nivo

Awatar użytkownika
kamil138
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 17 lis 2008, 00:09
Lokalizacja: suwałki

Post autor: kamil138 » 15 mar 2010, 21:13

taka mała podpowiedź :

jeśli posiadasz w swoim autku abs to odpowietrzanie musi odbywać się przy uruchomionej ponpie abs-u
Było: A6 C4 2.5tdi, 115KM, 1994r,
Było: S6 C4 4.2, 290KM 1995r,
Jest: MOJA ŻABA <cwaniak>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga