Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] jak właczyc BOSE w radiu concert

Car Audio
sikor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:42
Lokalizacja: wielkopolska/Poznan

Post autor: sikor » 02 maja 2009, 22:21

witam , mam na glosnikach napsiy bose , w bagazniku zmienairke i tube , jesli chodzi o radio to jest hmm no takie tylko do a6 w rozmiarze 2 din z dwoma pokretlami nie wiem jak ono sie nazywa ale jest na plyte i kasete , zakladam wiec ze system bose mam , prawde mowiac myslaem ze bose to poprostu nazwa tego sprzetu ale skoro to system to jak sprawdzic czy dziala (nie mam vaga i sie na tym nie znam ) ale skoro ma byc ten napsi to w kttorym momencie ma sie pojawic , u mnie reguluje sie bass +- 6 wiec wychodzi z waszych psotow ze nie mam wlaczonego bose , ale wole sie upewnic zanim wydam na jakiegos elektromagka 100zl ,

ciekawi mnie to bo prawde mowiac troche jestem zqwixziony tym bose niby gra ale jak na taka slawe to bardzo slabo , w swojej audi 80 mam jvs i glosniki x-plode(zadnych tub i wzmacniazy) i gra lepiej niz to bose...............................
moja milosc- audi 80 b4 2.0
moja kochanka- a6 c5 2.8

camiol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2009, 08:24
Lokalizacja: SZCZECIN

BOSE A6 C4

Post autor: camiol » 05 maja 2009, 14:23

Witam, podłączę się do tematu. Jestem szczęśliwym właścicielem A6 C6 AVANT. W Standardzie nie miałem Bose, ale kupiłem cały system do tego modelu (4 niskotonowe, 4 piski, i skrzynka bass do bagażnika) Mam następujące pytanko: teraz mam radyjko Audi Gamma - czy te radyjko mogę normalnie zakodować żeby grało w BOSE i traktować je jako radyjko I GENERACJI ?, Zamierzam zmienić radyjko na CONCERT II - czy ono będzie mialo kodowanie jak dla radia I GENERACJI czy II?

PS. Z ciekawości dzwoniłem dziś do serwisu AUDI i pytałem ile kosztuje sub bose + wzmacniacz do C4, powiedzieli że już jest praktycznie wycofany ze sprzedaży ale jest opcja żeby go sprowadzić.......CENA = 4000 zł :):)

Pozdr
Audi Rulezzz

aju84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aju84 » 09 sty 2010, 18:00

Witam
wymieniłem radio syphony na navigation plus
gra tylko tył, przód uaktywnia się przy głośności tel :-) (ktoś pisał o tym na poprzedniej stronie)
Jak mam dokładnie wejść Vagiem i co wpisać i gdzie bo jeszcze tego nigdy nie robiłem :-|
Chyba że ktoś z okolicy Zielonej Góry chciał by to zrobić może być za opłatą itp :-)

ps. nie mam bose tylko nokie + sub

aju84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aju84 » 10 sty 2010, 09:47

:oops: dzięki
a jest jeszcze jakaś opcja gdybym się nie połączył np vag-iem?

aju84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aju84 » 11 sty 2010, 20:14

Panowie dzięki wam udało się oszczędzić 250zł <ok> które chciała pewna firma za zrobienie tego.
Jednam mam jeszcze jedno pytanie, Przez które "kable" VAG łączy się z radiem/navi?
Patrzyłem na kostki i nie widzę niczego w stylu kkl czy czgeoś podobnego?
Czy może programuję jakiś sterownik który jest niezalezny od radia i jego programuje....
Bo dalej nie wiem jak to działa że VAGiem połączyłem się z radiem :-)

Awatar użytkownika
siwy2326
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2009, 00:36
Lokalizacja: stavanger/norwegia

Post autor: siwy2326 » 11 sty 2010, 21:32

aju84 pisze:Panowie dzięki wam udało się oszczędzić 250zł <ok> które chciała pewna firma za zrobienie tego.
Jednam mam jeszcze jedno pytanie, Przez które "kable" VAG łączy się z radiem/navi?
Patrzyłem na kostki i nie widzę niczego w stylu kkl czy czgeoś podobnego?
Czy może programuję jakiś sterownik który jest niezalezny od radia i jego programuje....
Bo dalej nie wiem jak to działa że VAGiem połączyłem się z radiem :-)
normalnie laczysz sie przez wejscie djagnostyczne
kanal 37-navigation
kanal 56-radio

aju84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aju84 » 11 sty 2010, 21:34

nie zrozumieliśmy się :mrgreen:

Awatar użytkownika
ziuta94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:21
Lokalizacja: Mikołajewo

Post autor: ziuta94 » 11 sty 2010, 21:37

Ja nie mam oryginalnego systemu BOSE ale jak u siebie zmieniłem kodowanie, wyświetla się napis ale jakoś cicho gra :-/ . W standardzie gra o niebo lepiej, większy bass, a zakres basu i wszystkich funkcji jest taki sam :-?

Awatar użytkownika
ziuta94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:21
Lokalizacja: Mikołajewo

Post autor: ziuta94 » 12 sty 2010, 15:19

ziuta94, właśnie dlatego gra gorzej że nie masz BOSE, u mnie po wymianie radia też był ustawiony standard, zakres basów wyższy o 1 stopień to samo z wysokimi tonami, dzwięk również był głośniejszy ale to nie było to, po kodowaniu na BOSE bez porównania, dzwięk o niebo przyjemniejszy dla ucha, możesz słuchać muzyki w całym zakresie głośności i wszystko zestrojone jak trzeba <ok>
Ale tak chyba sobie ustawie na BOSE żeby mi ciszej grało, ponieważ jak włączę radio w standardzie to tak się drze że rozmawiać nie można... Ponieważ mam zepsuty procesor i nie idzie zmniejszać ani zwiększać poziomu głośności. A jak miałem ustawione kodowanie na BOSE to szło normalnie rozmawiać. A tam mało jeżdżę i słucham muzyki, dlatego iż My Mother nie lubi głośno słuchać :-P

Awatar użytkownika
ziuta94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:21
Lokalizacja: Mikołajewo

Post autor: ziuta94 » 12 sty 2010, 17:05

A nie lepiej sobie kupić jakiegoś Ipodzika , będziesz miał spokój z "mother" :mrgreen: :mrgreen:
Wiesz można kupić ale po co... :-P Ja tak mało jeżdżę tym samochodem, a zaraz zima minie i mam jeszcze 2 inne samochody, także tym nie będę latem jeździć no chyba że wyjazd z rodzinką. :mrgreen: Bo jeden jest dwu osobowy na lato <ok>

fabi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 22 cze 2008, 17:50
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: fabi » 12 sty 2010, 22:08

ziuta94 pisze:
Ale tak chyba sobie ustawie na BOSE żeby mi ciszej grało, ponieważ jak włączę radio w standardzie to tak się drze że rozmawiać nie można... Ponieważ mam zepsuty procesor i nie idzie zmniejszać ani zwiększać poziomu głośności. A jak miałem ustawione kodowanie na BOSE to szło normalnie rozmawiać. A tam mało jeżdżę i słucham muzyki, dlatego iż My Mother nie lubi głośno słuchać :-P

Mogę naprawić Twoje radyjko z 2 letnią gwarancją na poprawną regulację głośności. Wymienię procesor na nowy.

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 18 lut 2010, 10:04

Witam,

Pozwolę sobie odkopać temat, bo szukam i szukam i w sumie nie mogę zaspokoić swojej ciekawości :mrgreen:

Moje Audi ma 9 (a może 7?) głośników.
Przód dwudrożny = 4 głośniki
Tył - przynajmniej 2, a jak są tweetery to i 4 ;)
No i sub w bagażniku.

To nie BOSE. Ale mam tego podstawowego Chorusa z zepsutą regulacją głośności ;) i mam pytanie o cały sprzęt.
Dlaczego taki Concert http://allegro.pl/item916996814_cd_audi ... _roku.html
Ma wyjście w ISO tylko na przednie kanały (widać brak zewnętrznych pinów dla sąsiednich głośników)? Co z tylnymi głośnikami? Zawsze są aktywne? To jest rozwiązanie Audi? Obecnie przednie grają na poziomie średnim, subwoofer drze się niemiłosiernie (przesunąłem fader prawie na maksa do przodu i jest ciut lepiej :oops: ) a tylne w sumie zawsze grają bardzo cicho.

Jak to jest skonstruowane, mógłby mi ktoś to wyjaśnic, bo w sumie już się gubię. Będę bardzo wdzięczny <ok>


Oo... a6-c5-jak-podlaczyc-oryginalny-sobufer- ... ki+aktywne :oops:

Awatar użytkownika
Michaelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 10 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: PP-PCH-PO

Post autor: Michaelo » 21 lut 2010, 22:59

A czy wie ktoś jak połączyć się z radiem AUDI DELTA CC?? Użytkownicy A6 C4 macie możliwość połączenia z radiem za pomocą VAG'a?
Mam oryginał system Bose. Chcę zmienić kodowanie na "0 - brak głośników pasywnych (Bose-Soundsystem)" , bo obecnie przedni lewy głośnik jest pasywny z powodu podłączonego do niedawna zestawu głośnomówiącego NOKIA.
Radio - generacja I
kodowanie sterownika w modelu przed rokiem 2001

wybierz Sterownik 56 (Radio/Nawigacja)
Kodowanie sterownika -> funkcja 07

00?xx: Liczba głośników pasywnych

0 - brak głośników pasywnych (Bose-Soundsystem)
1 - 1 głośnik paswyny z przodu po lewej stronie (Bose z telefonem)
2 - 2 głośniki pasywne z przodu i 2 aktywne z tyłu
5 - 2 głośniki pasywne z przodu, brak głośników aktywnych z tyłu

00x?x: System dźwięku

0 - standardowy (brak Bose-Soundsystem)
1 - Bose-Soundsystem

00xx?: konfiguracja radia

+1 - ferngespeiste Antenne
+2 - zmieniarka CD
+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)


[ Dodano: 2010-02-21, 23:04 ]
Camel- pisze: Dlaczego taki Concert http://allegro.pl/item916996814_cd_audi ... _roku.html
Ma wyjście w ISO tylko na przednie kanały (widać brak zewnętrznych pinów dla sąsiednich głośników)? Co z tylnymi głośnikami? Zawsze są aktywne? To jest rozwiązanie Audi?
Wg mnie:
Jest to radio wypuszczone z fabryki do biednej wersji Audi - czyli zainstalowane są w niej tylko dwa głośniki w przednich drzwiach.
lub
Radio zostało wypuszczone z fabryki do Audi z systemem BOSE - czyli cały dźwięk leci z linii małego ISO.
<b>WEBASTO</b> Feel the drive

djkrysztof
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 24 cze 2010, 20:07
Lokalizacja: Warszawa / Wieluń

Post autor: djkrysztof » 11 paź 2011, 14:02

Witam,
Odgrzebie troche temat.
Mam system bose , mam navigation plus rns-d non dx.
http://gps.wroclaw.pl/gps.html
Po przekodowaniu na BOSE 00017 taki mam kod.
Głośniki grają ale tylko z przodu + subwoofer.
Nie gra to jakoś super.
Zrobiłem nawet takie kodowanie 00000 - i co tak samo. Gra przód i sub.
Czy macie jakieś pomysły co może być ?
Prosze Was o pomoc.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga