Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zmiana radia ? Czy warto ?

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.
Awatar użytkownika
Portel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2007, 22:30
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Zmiana radia ? Czy warto ?

Post autor: Portel » 08 gru 2007, 22:40

Witam.

Posiadam takie oto radyjko:
Obrazek
w mojej A6 C5 2000r.
Gra to dość przyjemnie na ori głośnikach, ale nie na tyle rewelacyjnie, aby mi wystarczyło.
Niestety nie mam zmieniarki, wczesniejszy właściciel ją; wypruł chyba.
Jakie radio byście polecili mi ? Czy może zmieniarkę ?
Czy można do tego podłą;czyć wzmacniacz i subwoofer ? Warto ? Mam Avanta chętniw rzuciłbym do bagaznika coś dodatkowego.

Dziękuję
***** Piękniejsze od Audi są tylko dwa Audi ****** Najlepsze forum w Polsce https://a6klub.pl ******

Forum Audi A6 i A7

Post autor: Forum Audi A6 i A7 » 10 gru 2007, 22:44

Zależy od wielu czynników, po pierwsze to ile masz pieniędzy na całą; inwestycję, po drugie jakie masz teraz nagłośnienie? Bose z 8 głośnikami? Będzie trochę roboty bo to potem po podłą;czać do kupy bo jak wiadomo Bose ma własne wzmacniacze. Najpierw sprecyzuj czego oczekujesz i jaką; kwotę masz na ta inwestycję.

Adi202

Re: Zmiana radia ? Czy warto ?

Post autor: Adi202 » 11 gru 2007, 16:30

Ja proponuję zostać przy oryginale (Audi Concert) i dokupić zmieniarkę.
pzdr

Awatar użytkownika
asior
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2007, 16:20
Imię: Artur
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 105KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: asior » 12 gru 2007, 00:58

Jesli chcesz uzyskac dobra scene muzyczna dla siebie,a niewystarczajace sa glosniki te co posiadasz, proponuje Ci wybebeszyc to co masz i pchnac do ludu... Na poczatek kup cos co bedzie sterowalo systemem... Jakies dobre radyjko, z dobrymi wyjsciami i mozliwosciami korekcji dzwieku. Co do glosniko, to polecam zestaw Hertza. Tylko nie te tansze, lecz drozsze... nei pamietam jak to wyglada teraz, ale pamietam, ze te naprawde dobre byla to linia czarnych glosnikow. Na dol midy na gore sykaczki. Najlepiej kup zestaw ze wzrotnicami. To mozesz juz bezposrednio podpiac pod radyjko. Do bagaznika wrzucilbym jakis dobry glosnik dwucewkowy, i odpowiednio dobrana pod to skrzynie. Zasililbym to mocnym, naprawde mocnym monoblockiem. Do tego przydalby sie kondensator. Aha...zapomnialbym... proponuje wyciszyc drzwi oraz tylna klape matami wygluszajacymi...

Uwierz, ze taki zestaw spokojnie Ci starczy. Pamietaj jednak, ze osoby siedzace z tylu juz nie posluchaja muzyki, a jedynie dudnienie... Uklad jaki Ci podalem jest najbardziej optymalny dla Ciebie jako kierowcy.
ABC 2.6 v6 150 KM 1997 silnik nie odpala --> a6-c4/abc-2-6-v6-150-km-1997-silnik-nie ... 01514.html

Awatar użytkownika
Portel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2007, 22:30
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Portel » 12 gru 2007, 01:58

Dziękuję za sugestie.
Tak też zamierzam zrobić. Wymontuję to radio i zakupie nowe wraz z kompletem głośników. Później pomysle nad wzmacniaczem.

Może jakieś sugestie co do marki radia ? Do ok 500 zł.
***** Piękniejsze od Audi są tylko dwa Audi ****** Najlepsze forum w Polsce https://a6klub.pl ******

Forum Audi A6 i A7

Post autor: Forum Audi A6 i A7 » 12 gru 2007, 08:06

Na poczatek szukałbym jakiegoś radyjka. Napewno coś w firm Alpine lub Clarion chcoiaz w tej cenie cięzko będzie o coś dobrego ale cos się znajdzie. Nie wiem czy interesują; cię używki? Ale szukaj napewno czegoś co ładnie przypasuje wyglą;dem do deski w A6 i do podświetlania. Wszystko zalezy czego oczekujesz od radia, co chcesz pod nie podpią;ć? Ile wzmacniaczy?

Kolega asior dobrze prawi jak chcesz mieć dobre granie to pogoń wszystko co masz teraz w aucie i zrób wszystko od podstaw. Zacznij od radyjka i głośnik przednich. Zajmij się wygłuszeniem drzwi oraz przygotowaniem drzwi pod głośnik 16cm. Zobaczysz że przednie zestaw za 300zł może dobrze zagrać na wygłuszonych drzwiach. Następnie jeśli bardzo chcesz umilić jazdę pasażerom z tyłu zakupisz jakiś tańszy zestaw na tył. Przód wartało by podłą;czyć pod jakiś wzmacniacz. Najlepiej 4 kanałowy. Podpinasz przód pod dwa kanały a następne dwa mostkujesz na subika którego zakupisz w przyszłości. Wszystko zależy czego oczekujesz od grania i jakiej muzyki słuchasz..

Awatar użytkownika
asior
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2007, 16:20
Imię: Artur
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 105KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: asior » 12 gru 2007, 09:10

Mysle, ze jezeli kupi dobre radio, to pociagnie ono spokojnie sam przod... na tyl jak powiedzialem, wart zakupic wzmacniacz monoblock..., czyli grajacy tylko bas.

Co do radia, to ja kupilem Pionka deh5900 i jestem bardzo zadowolony.

Nie jest to wysoki model, jednak ma tyle parametrow do korekcji dzwieku, ze sam siedzialem dwie godziny i myslalem nad tym. Jakby jeszcze byl czarny, to bym byl mega zadowolony. Co do podswietlenia, to sie nie martw...podejdzie do kazdego auta. Mozna sobie ustawic kolor wyswietlacza i klawiszy osobno w kilkunastu kolorach.
ABC 2.6 v6 150 KM 1997 silnik nie odpala --> a6-c4/abc-2-6-v6-150-km-1997-silnik-nie ... 01514.html

Awatar użytkownika
Kris0181
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 12 gru 2007, 14:52
Imię: wentylatora
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: mazury

Post autor: Kris0181 » 12 gru 2007, 15:20

Podepne sie do tematu bo mam tylko male pytanko ;-)
Kupilem pol roku temu radyjko do mego drugiego auta ktore sie wlasnie rozsypalo i chce je przelozyc do audi i nie wiem czy wystarczy po prostu wyją;ć Concert i podpią;ć moje Alpine...? Nie strzeli nic?

Forum Audi A6 i A7

Post autor: Forum Audi A6 i A7 » 12 gru 2007, 16:02

Tak w Concert masz zwykła kostkę iso i podepniesz nowe radio i będzie wszystko działać.

Awatar użytkownika
Kris0181
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 12 gru 2007, 14:52
Imię: wentylatora
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: mazury

Post autor: Kris0181 » 12 gru 2007, 16:17

No to gites... :-) Dzis to zrobie ;-)

Pablo

Zmiana radia ? Czy warto ?

Post autor: Pablo » 12 gru 2007, 22:09

Jaka jest roznica w graniu miedzy audi concert a navigacja (navigation plus)
bo chce zmienic na navi i niewiem jaka bedzie roznica, oczywiscie do navi podlacze tez zmieniarke ?????????

Forum Audi A6 i A7

Post autor: Forum Audi A6 i A7 » 18 gru 2007, 11:55

Dość dużej różnicy nie zauważysz, bardzo podobnie do siebie grają; jedyne co ich różni to navi ;-)

Awatar użytkownika
bochen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 22 gru 2007, 22:37
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: bochen » 22 gru 2007, 23:19

Ja mam takie pytanie czy do przednich drzwi wejda glosniki 165mm?
Jak tak to jakie głębokie, bo chce sobie kupic a niewiem czy wejdą;.
A i napiszcie jakie sa seryjne glosniki w a6 c5 ja mam rocznik 98 chyba bez bose, ale mam suba w nadkolu ktory chyba nic nie daje.

Awatar użytkownika
p@pier
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:11
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Zmiana radia ? Czy warto ?

Post autor: p@pier » 24 gru 2007, 07:41

Pablo pisze:Jaka jest roznica w graniu miedzy audi concert a navigacja (navigation plus)
bo chce zmienic na navi i niewiem jaka bedzie roznica, oczywiscie do navi podlacze tez zmieniarke ?????????
nic sie nie zmieni...zmieniarkę też podłą;czysz :-)

[ Dodano: 2007-12-24, 07:48 ]
Audiholik pisze:Witam.

Posiadam takie oto radyjko:
[url=http://images34.fotosik.pl/73/01c5473c1e46d587m.jpg]Obrazek[/URL]
w mojej A6 C5 2000r.
Gra to dość przyjemnie na ori głośnikach, ale nie na tyle rewelacyjnie, aby mi wystarczyło.
Niestety nie mam zmieniarki, wczesniejszy właściciel ją; wypruł chyba.
Jakie radio byście polecili mi ? Czy może zmieniarkę ?
Czy można do tego podłą;czyć wzmacniacz i subwoofer ? Warto ? Mam Avanta chętniw rzuciłbym do bagaznika coś dodatkowego.

Dziękuję
ja jak miałem nissana byłem u gości "profesjonaliści"w studiu dzwięku.....i tam się zdziwiłem bo chciałem napakować wszędzie głośników co by dudniło a kolo mi mówi że dają; tylko głośniki do przodu(JBL) wzmacniacz 6 kanałowy(JBL) i tuba do bagażnika(JBL)...i jak miło się zdziwiłem jak usłyszałem jak wszystko miło gra(głośno a przedewszystkim czysto hmmm i ten bass jak za głośno dałem to mi młodego z fotelika wypychało :-) :-) )
czyli reasumują;c.......kup używaną; ale dobrą; jednostkę sterują;cą; dobre głośniki do przodu dobry wzmacniacz i tubę i masz disco na kołach....ale koszt średni takiego zestawu napewno nie bedzie tani
pozdr

Awatar użytkownika
asior
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2007, 16:20
Imię: Artur
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 105KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: asior » 24 gru 2007, 09:53

p@pier pisze:ja jak miałem nissana byłem u gości "profesjonaliści"w studiu dzwięku.....i tam się zdziwiłem bo chciałem napakować wszędzie głośników co by dudniło a kolo mi mówi że dają; tylko głośniki do przodu(JBL) wzmacniacz 6 kanałowy(JBL) i tuba do bagażnika(JBL)...i jak miło się zdziwiłem jak usłyszałem jak wszystko miło gra(głośno a przedewszystkim czysto hmmm i ten bass jak za głośno dałem to mi młodego z fotelika wypychało )
czyli reasumują;c.......kup używaną; ale dobrą; jednostkę sterują;cą; dobre głośniki do przodu dobry wzmacniacz i tubę i masz disco na kołach....ale koszt średni takiego zestawu napewno nie bedzie tani
pozdr
a co ja mu wczesniej napisalem??
ABC 2.6 v6 150 KM 1997 silnik nie odpala --> a6-c4/abc-2-6-v6-150-km-1997-silnik-nie ... 01514.html

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga