Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.4 ] Dłuższa trasa a temp silnika

Wszystko co dotyczy benzynowych A6/A7, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
maccwac
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2009, 18:23
Lokalizacja: rzeszów

[A6 C5 2.4 ] Dłuższa trasa a temp silnika

Post autor: maccwac » 26 gru 2009, 21:55

witam. wyruszam na parę dni nad morze - trasa: Rzeszów - Gdańsk. moje pytanie związane jest z temp. silnika. czy dobrym rozwiązaniem będzie zatkanie części wlotu powietrza jakąś osłoną? w moim Audi nie działa czujnik temp cieczy - raz zaskoczy - raz nie - przeważnie włącza się przy ciepłym silniku i wskazuje prawidłowa temp 90 stopni. Wiem że z temperaturą jest wszystko OK ale czy podczas dłuższej jazdy w temperaturze 0 stopni (jadę w nocy) istnieje możliwość niedogrzania silnika? i takowe częściowe "zatekturowanie" wlotu powietrza będzie dobrym pomysłem?
A6 C5 2.4 LPG
Ostatnio zmieniony 27 gru 2009, 10:14 przez maccwac, łącznie zmieniany 1 raz.

Rico C4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 28 lip 2009, 23:11
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Rico C4 » 27 gru 2009, 09:46

Jak masz wiatrak sprawny to możesz przytkać wloty powietrza nic mu się nie powinno stać.
Gorzej będzie jak staniesz w korkach wiatrak nie działa i możesz go zagotować.
Jaką masz temp. silnika przy takiej jeździe 0 stopni? Skąd wiesz że masz niedogrzany silnik? Jeśli tak jest to możesz mieć termostat cały czas otwarty może być to przyczyną.
było C4 AEL quattro

maccwac
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2009, 18:23
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: maccwac » 27 gru 2009, 10:39

silnik trzyma prawidłową temp. w samochodach które użytkowałem wcześniej zdarzały się niedogrzania podczas dłużej jazdy. nie wiem jak to jest w C5, gdyż to będzie pierwsza dłuższa trasa tym samochodem o tej porze roku. niezobowiązująco pytam fachowców jakie mają zdanie w tym temacie. tyle. pozdrawiam
censored dzięki za info.

maccwac
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2009, 18:23
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: maccwac » 05 sty 2010, 22:00

Spoko - trasa zrobiona, 160 litrow LPG 8-) i 1500 km zrobione - mysle ze jeszcze okolo 150 dobije do tego wyniku, patrzac na wskaznik swiecacych kontrolek od gazu. Wtracam tu watek spalania na trasie - jazda w nocy, zero korków, predkosc w granicach 100 km, slisko i mokro, szczegolnie jadac przez las, BRAK pospiechu, wiec predkosc nie miala znaczenia - tempomat, siad skrzyzny lub jak kto woli "po turecku" i do przodu.
Wtracilem watek spalania - jest dobrze a nawet bardzo dobrze - troche przeszkadza mi glosnijsza praca silnika podczas przyspieszania, delikatne mulenie i chmura dymu kiedy "depne" mocniej. juz pisalem o tym i podobno to tak ma byc. Instalacja Stag 300plus, reduktor skorpion plus CZERWONE VALTEKI. - taki zestaw zaistalowany jest w Audi. Jezeli macie jakies sugestie co do zmiany na "cos lepiej chodzacego" poprosze o nie. Mam nabywce na moja instalacje LPG - jest nim moj ojciec - chce ja wsadzic do swojej E34, wiec stad pomysl na zmiane.
Troche rozmylem watek - ale zapraszam chetnych do dyskusji. POzdrawiam

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 09 sty 2010, 00:16

Normalne. Z dobrą elektroniką ładują gówniane wtryski. Jakiego masz tego scorpiona? ST czy GT? Jaką masz miedź 6 czy 8? Z której strony jest zamontowany wielozawór w zbiorniku? Najlepiej to walnij kilka fot z pod maski i zbiornika bez pokrywy? A kto powiedział że tak musi mulić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga