Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 3.0 TDI] Ukryte menu MMI CAR+SETUP

Car Audio
shadow23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2009, 05:51
Lokalizacja: Polska

Post autor: shadow23 » 09 maja 2009, 06:05

witam,

mam audi a6 z 2006 roku sprowadzone z USA, nie miało fabrycznie GPS, dołożyłem czytnik DVD do bagażnika, podłączyłem zasilanie, światłowód, zrobiłem obwód zamknięty i wszystko działa, więc zabrałem się za wgranie bootloadera z płyty, która zmienia soft z USA na EU, przed tym zrobiłem adaptację VAGIEM na kanale 8 zmieniając wartość z 0 na 1 i zapisałem ustawienia. W zielonym ukrytym menu zaznaczyłem 3 potrzebne opcje i nacisnąłem startbootloader i niestety moja zmieniarka w schowku na pozycji 1 nie czyta tej płyty z softem, w innym audi poszło to u kolegi bez problemu, a tu zmieniarka czytała płyty audio bez problemu, więc postanowiłem zmienić soft i klops, teraz MMI chce cały czas wgrywać bootloadera a zmieniarka n ie chce załapać tej cd, przegrywałem na inne cd i to samo na płytach sony, verbatim i tdk najlepszej jakości, może być tak, że laser jest brudny i płyty audio cd czyta a płytę z oprogramowaniem nie czyta ? Może moja płyta ma za wysoką wersję softu i dlatego nie chce jej przeczytać ? Teraz jest taki efekt, że MMI chce cały czas płytę z oprogramowaniem, jak ją włożę to przyjmie ją i po jakichś 4-5min oddaje ją i znów ja połyka i tak cały czas, z menu bootloadera nie da się wyjść dlatego mam problem bo cały czas chce płytę, na wyświatlaczu jest napisa po tym jak jużdostanie płytę:

- Search download CD
- Search metainfo
- Read Errors

Także nie może się dobrać do tej cd, ma może ktoś pomysł jak teraz wyłączyć te menu z bootloadera ? Mam inną zmieniarkę od Audi A8 MMI 2005 rok, ale nie wiem czy zadziała niby tak samo wygląda. Miał już ktoś taki problem ?

Dzięki za info i pozdrawiam
shadow23

kobra7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 07 mar 2009, 10:46
Lokalizacja: Kraków/Beskid Wyspowy

Post autor: kobra7 » 09 maja 2009, 20:06

Podmień zmieniarkę lub wyczyść laser i użyj płyty z softem na którym uruchomiłeś bootloadera. Mozesz przeyjechać do mnie lub wysłać mi moduł główny to Ci go zaktualizuję.

alarec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2009, 16:55
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: alarec » 10 cze 2009, 10:28

to jak to jest z tym softem 5570 a A6 c6 ? czy jest on robiony pod a6, czy go nie używać w a6?
Niektórzy piszą że wyłącza niektóre funkcje? jakie np. to są funkcje?
i czym tak na prawdę różni się od 5540?

pytam i odświeżam bo niedawno kupiłem a6 c6 i na drugi dzień od razu zrobiłem aktualizacje 5540->BT->5570, bo wcześniej była jakaś hiszpańska 6333, czy jakoś tak.
No i mam uboga wersje c6, ale teraz (5570) w menu "car" jest dostępna tylko jedna opcja. Zdawało mi się że w tej hiszpańskiej wersji było 3 dostępne.

I nie wiem czy się nie myle ale w "car" powinno być: "battery level" (które było na pewno w 5540), ustawienia centralnego zamka (które drzwi maja się otwierać po nacisnieciu pilota), "service interval", włączanie i wyłączanie sygnalizacji przekroczenia prędkości, "zestaw wskaźników". To chyba powinno być w każdej wersji?
ciśnienia w oponach wiem że na pewno nie mam i ustawiania zwykłej klimy też nie, no ale coś powinno być więcej niż jedna opcja (w 5570) ?

mmi mam kolor.

Awatar użytkownika
żeli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: żeli » 10 cze 2009, 12:00

alarec, na wszystkie pytania są już odpowiedzi na forum.
Widzisz mnie na drodze?Trąb i mrugaj, machaj i krzycz!

alarec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2009, 16:55
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: alarec » 10 cze 2009, 13:56

domyślam się że to już było.
Ale siedzę na forum drugi tydzień i czytam cały czas, niestety się nie natknąłem na rzadne z tych pytań :(
a mimo że wyszukiwarka na forum jest bardzo dobra, to nie wiem jakie frazy wpisywać aby znaleźć odpowiedzi na moje pytania.

ok. odpowiedz dotyczącą menu "car" znalazłem, spróbuje wejść w menu servisowe i tam pogrzebać, ewentualnie będę musiał czekać na VAGa, bo chce zakupić właśnie.

Awatar użytkownika
żeli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: żeli » 10 cze 2009, 14:22

alarec, ehhhhh...
alarec pisze:to jak to jest z tym softem 5570 a A6 c6 ? czy jest on robiony pod a6, czy go nie używać w a6?
Niektórzy piszą że wyłącza niektóre funkcje? jakie np. to są funkcje?
i czym tak na prawdę różni się od 5540?
[A6 C6] MMI Update - opis aktualizacji - Fotorelacja ver.0.2
Co wyłącza? Battery Level i Instrument Cluster, poprzednia strona TEGO tematu :!:
alarec pisze:pytam i odświeżam bo niedawno kupiłem a6 c6 i na drugi dzień od razu zrobiłem aktualizacje 5540->BT->5570, bo wcześniej była jakaś hiszpańska 6333, czy jakoś tak.
No i mam uboga wersje c6, ale teraz (5570) w menu "car" jest dostępna tylko jedna opcja. Zdawało mi się że w tej hiszpańskiej wersji było 3 dostępne.
Jaka opcja? Jakie były? Więcej informacji. Zniknęły Battery Level i Instrument Cluster.
alarec pisze:I nie wiem czy się nie myle ale w "car" powinno być: "battery level" (które było na pewno w 5540), ustawienia centralnego zamka (które drzwi maja się otwierać po nacisnieciu pilota), "service interval", włączanie i wyłączanie sygnalizacji przekroczenia prędkości, "zestaw wskaźników". To chyba powinno być w każdej wersji?
Wszystko można uaktywnić. Patrz poprzednia strona.

alarec, nie chodzi o to, że jestem jakiś chamski i nie chce pomóc. Tylko jak ktoś mi mówi, że szukał i nie znalazł to znaczy, że kłamie ;-)

alarec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2009, 16:55
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: alarec » 12 cze 2009, 00:06

ok. już wszystko wiem co mnie interesuje.
wielkie dzięki.
a jeszcze jak przejść z wersji 5570 na niższą, np 5150? bo przez swUpadate się nie da, ponieważ on aktualizuje tylko te pliczki które są mu potrzebne, a jeśli nie ma nic do zaktualizowania to nie chce wykonać updateu.
_powitania
Ostatnio zmieniony 12 cze 2009, 14:06 przez alarec, łącznie zmieniany 1 raz.

zenonek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 10 cze 2008, 19:13
Imię: Zenek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8 TFSI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Grays, uk

Post autor: zenonek » 07 lip 2009, 21:57

witam, po aktualizacji na 5570 (MMI HIGH) nie mam wskaznika baterii, brak funkcji ustawienia trip komputer, i nie pokazyje funkcji klimy, ale za to mam mapy w navi 3D <ok>

Awatar użytkownika
wavman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2009, 22:49
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: wavman » 21 paź 2009, 20:12

@Hohe
Myślę że wiem, który to przycisk. Nazywa sie Front Display czy jakoś tak. Ma w każdym bądź razie numer 07. Problem w tym, że nie mogę wejść w żaden kanał. Wczoraj wieczorem producent udostępnił nowe aktualizacje. Zassę i sprawdzę raz jeszcze.

[ Dodano: 2009-04-29, 10:13 ]
Dupa Jasiu. Zwątpiłem w ten program. Albo ja tego kompletnie nie rozumiem, albo to nie działa poprawnie. Tak czy inaczej, nici z tego. HELP!!!


Aktywacja ukrytego menu z VAG CAN Pro przebiega bez problemu. Display front (7) > Dopasowanie, kanał 8. Tam zmieniasz wartość z 0 na 1, testujesz, zapisujesz i restart... Tak jak napisał tmr :-)

wagen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2009, 23:54
Lokalizacja: tomaszow maz

Post autor: wagen » 06 lis 2009, 00:14

Moge wgrac polskie menu zapraszam zainteresowanych na priv.

TFSI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 04 wrz 2009, 10:52
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TFSI » 06 sty 2010, 01:05

ajlb pisze:Reasumujac nie ważne czy wgrywa sie wersje PL, czy tez oryginalna plytke kupiona z salonu, bez kodowania nie zrobi sie tego do końca dokladnie.
Temu koledze który was tak ostrzega powyżej to raczej w nic nie wierzcie bo on z tego żyje i dziwne nie jest że straszy że tylko fachowiec (a najlepiej on) to dobrze uaktualni. Jest praktycznie na każdym forum w każdej marce z tematami o navi z tymi swoimi "poradami" Np. na forum BMW jest taki kolega nazwijmy go "Prometeusz" który spolszczył całą nawigację MK4 (kolorowa 16:9 prawie ;-) jak MMi High) łącznie z lektorem i dał to za free ludziom na rapida (sam skorzystałem i sobie wgrałem i oby więcej takich) a wtedy ten koleś ajbl zaczął wypisywać do niego żeby tego nie robił bo mu interes psuje. Tak więc porady w stylu "tylko fachowiec" to niech sobie podobni doradcy darują.
Znalazlem taki link to upgread softu MMI ale nie jestem na 100% pewny ?
http://www.km-text.dk/kka/MMI-4f0906961T.zip
i jeszcze coś takiego
http://file.sh/torrent/8579971d4b9f2d83 ... ip.torrent

TFSI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 04 wrz 2009, 10:52
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TFSI » 07 sty 2010, 15:49

Nie mówię że wszystko co piszą to blef ale w wiekszości to jest straszak żeby lepiej nic samemu nie dłubać tylko dać im zarobić a gdyby przestrzegali innych tylko z koleżeńskiej troskliwości to <piwo> byłaby im chwała za to ale oni to robią celowo żeby ludzi straszyć przed samodzielnym modzeniem i robią to po wszystkich forach wejdzcie sobie na forum mesia vw opla bmw itd ten kolo jbwl czy jak mu tam jest tam wszędzi ma nawet ten sam nick i handluje tymi aktualizacjami na allegro. Ok każdy musi z czegoś żyć ale niech nie robi ludziom wody z mózu na swoja potrzebę.

Interesuje mnie to ukryte menu bo nie mam narazie czasu na podpinanie VAG-a czy to menu jest też w MMI basic ?

michske
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 23 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Bstok

Post autor: michske » 05 lut 2010, 21:43

Panowie zastanawiam się ciągle nad tym ukrytym menu setup+car czy można aktywować tym prostym sposobem jakies "ciekawe" funkcje np. domykanie szyb po wyjęciu kluczyka czy np rozklad cisnienia w oponach. Czy takie rzeczy robi się tylko i wyłącznie VAGIEM? A jesli tak to do czego w sumie sluzy to zielone menu setup+car.
Pozdrawiam.

michske
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 23 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Bstok

Post autor: michske » 16 lut 2010, 13:52

Witam.
Czy ktoś wie jak aktywować za pomocą hidden menu rozkład ciśnienia w oponach w mmi. nie mam vaga wiec mnie nie interesuje jak to zrobić vagiem. Pozdrawiam. Obrazek

Bogdan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 24 cze 2008, 17:34
Lokalizacja: Luchów Górny Biłgoraj

oprogramowanie 5150

Post autor: Bogdan » 16 mar 2010, 19:32

Czy może mi ktoś dać namiar na soft 5150 po wyczytałem że z tym najlepiej współpracuje tłumaczenie mmi na polski . Jeszcze jedna sprawa czy ktoś wie jak można przestawić czas wyłączania radia czy cd czy da się to zrobić z ukrytego mmi bo u mnie wyłącza się po 10 min a jak u was

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga