Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5 TDI AKE Tip] Tryb awaryjny skrzyni

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Netes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:12
Lokalizacja: W-wa

[A6 C5 2.5 TDI AKE Tip] Tryb awaryjny skrzyni

Post autor: Netes » 05 paź 2009, 10:53

Witam,


Ostatnio na trasie zauważyłm dziwną rzecz :

- jadąc jakieś 170 km/h wjechałem w kałuże i zachlapałem podwozie, skrzynią szarpneło i wskoczyla w tryb awaryjny, zjechałem na pobocze wyłączyłem zapłon, odczekałem jakieś 10 minut, wsiadłem odpaliłem, rozpedzilem auto do jakichś 130 poczułem szarpnięcie (próbował wrzucić 5 bieg), raz luz raz bieg i jebut znów tryb awaryjny... kolejny postój i jakoś już dojechałem

- dwa dni po tym wracałem i na suchej drodze skrzynia znów przeskoczyła w tryb awaryjny, tym razem bez wody


Gdzie szukać problemu ?? może ktoś tak miał ?

Netes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Netes » 05 paź 2009, 12:30

Zaczne może od wymiany oleju i filtru, bo już jakoś tak czas na to...

czy mam rozumieć że ta wtyczka przepływomierza i sam przepływomierz jest gdzieś w skrzyni ? :/

Netes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Netes » 06 paź 2009, 11:09

Spoczko tylko co ma przepływka do tego że po chlapnięciu wodą skrzynia szaleje ? czyżby przepływka była winna wszystkich usterek w aucie ? nie widze związku z przepływką i zachlapaniem skrzyni

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 06 paź 2009, 14:35

Netes pisze:Spoczko tylko co ma przepływka do tego że po chlapnięciu wodą skrzynia szaleje ? czyżby przepływka była winna wszystkich usterek w aucie ? nie widze związku z przepływką i zachlapaniem skrzyni
.przepływka w automacie ma bardzo dużo do powiedzenia. U mnie jak padła to działy się właśnie szopki z przerzucaniem biegów. Przepływka wysyła dużo informacji do sterownika silnika a ten do sterownika skrzyni. Jedno wiąże się z drugim-elektronika. Co do trybu awaryjnego po wjechaniu w dużą wodę proponowałbym zobaczyć czy sterownik skrzyni znajdujący sie pod fotelem pasażera nie zamókł. Na forum było już dużo pisane na ten temat. Nie wiem skąd bierze się tam woda,ale jednak się tam zbiera i sterownik głupieje.

Netes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Netes » 06 paź 2009, 15:34

Woda odpada, suchutko, nadal nie widze zależności między przepływką a ochlapaniem skrzyni biegów ( gdzie po wyłączeniu zapłonu wróciła do normalnej pracy) czyli tak jak to nastąpiło w moim przypadku ...

Netes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Netes » 07 paź 2009, 17:11

Po pierwsze primo daruj sobie ironię i sarkazm :
Piotruś pisze:A tak "na marginesie", to sarkazmy typu:
Netes pisze:czyżby przepływka była winna wszystkich usterek w aucie ?
... najlepiej sobie odpuść, bo jeszcze wczoraj chciałeś szukać przepływomierza w skrzyni biegów a dzisiaj już wiesz lepiej od ludzi próbujących Ci pomóc ... .
Zdroworozsądkowo nie spotkałem jeszcze nikogo kto by twierdził by przepływka miała wpływ na skrzynie... moje pytanie o jej lokalizacje było spowodowane Twoim komentarzem o jej sprawdzenie co sprawiło że zacząłem sie zastanawiać czy w skrzyni nie ma jakiegoś przepływomierza, co jest logiczne biorąc pod uwage iż jesli przepływka byłaby uszkodzana byłby również szereg innych objawów jak również skrzynia musiałaby wpadać w tryb awaryjny na okrągło a nie tylko po chlupnieciu na nia wodą - logicznie myśląc oczywiście... nie biore pod uwage metafizyki ....

BTW błędów brak

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga