Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Naprawa FIS]

ODPOWIEDZ
OLIX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:04
Lokalizacja: Krk

Post autor: OLIX » 01 paź 2009, 15:44

Każdy zrobi jak uważa poszukałem w necie i znalazłem DIY.
Jeden zrobi sam drugi zapłaci pięć stów.
Uważam że na forum powinno być co i jak właśnie dla laików którzy ocenią czy się za to zabrać.

Myśle że taki opis wystarczy
<LINK>
<mikołaj>
Czekam na twoje fotki, możesz też napisać czego używałeś.

Awatar użytkownika
lucasd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 wrz 2009, 12:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucasd » 01 paź 2009, 15:53

Dołączę się do tematu FIS-u ponieważ walczyłem z nim 6 miesięcy. Po długich poszukiwaniach znalazłem człowieka który powiedział że zregeneruje mi wyświetlacz to znaczy naprawi martwe linie oraz zanikające piksele. Wysłałem licznik czekałem 4 dni licznik wrócił i okazało się że po pierwsze licznik ma nieoryginalną szybę przez co nie mogłem go przykręcić bo wpadał do środka(moja się porysowała), problem z martwymi liniami został naprawiony, niestety zanikające piksele pod wpływem temperatury pozostały a nawet gorzej po 15min.wyświetlacz nie wyświetlał nic !!!! Reklamacja na szybę kolejna paczka kolejne dni bez auta(koszt paczek 150zł robocizna gratis za uszkodzenie szyby). Licznik wrócił z &#8222;nową&#8221; oryginalną szybką ale problem z wyświetlaczem został. Znalazłem na portalu aukcyjnym uszkodzony licznik z anglika z 2002r. Zakupiłem i znowu problem z przelutowaniem tego wyświetlacza. Dzwoniłem po kilku autoryzowanych serwisach typu RTV i słyszałem Pan przyjedzie zrobi się..... a jak przyjechałem to kręcenie głową, gadka typu wlutowanie to jeszcze nie problem tylko jak go wylutować bo ta taśma taka cienka i popalić łatwo można. Po trzech dniach szukania w końcu znalazłem człowieka z serwisu i-podów który podjął się przelutowania wyświetlacza zajęło mu to ok. 1 godziny specjalistycznym sprzętem pod czymś co przypomina mikroskop koszt przelutowania 50zł :mrgreen: .Licznik podłączyłem i świeci jak nowy :-P żadna temperatura mu nie straszna !!!!!!!!!! Jeszcze jedno jak rozebrałem swój licznik po regeneracji to się przestraszyłem.... przewiercona na wylot płyta, dwa kawałki metalowego płaskownika ,pouszkadzane ścieżki zmostkowane kablami dosłownie tragedia. Tak właśnie wygląda regeneracja !!!!! i to nie u Pana Kazia tylko w firmie która naprawia różne liczniki. Więc wszystkim wam mówie nie wierzcie w żadną regeneracje !!!!!! Wyświetlacza nie da się zregenerować pod kontem zanikających pikseli wraz ze wzrostem temperatury (wypala się szyba i koniec nic go nie uratuje),Dlaczego nie kupiłem nowego z chin..... poczytajcie pod tym linkiem co jest grane tak naprawdę bo temat ciągnie się od paru ładnych lat. http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... z+tdi&sid=

OLIX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:04
Lokalizacja: Krk

Post autor: OLIX » 01 paź 2009, 17:04

PAn kazio myślał że dociśnie i będzie OK.
Nie mam ochoty na takie przygody- twoja przygoda utwierdza mnie w przekonaniu aby zrobic to samemu lub w dobrym serwisie.
Zobacze czy bede miał stacje na gorące powiettrze...

Qris

Post autor: Qris » 01 paź 2009, 17:36

Panowie przełożenie wyświetlacza to 100zł

OLIX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:04
Lokalizacja: Krk

Post autor: OLIX » 01 paź 2009, 19:45

Po prostu wymiana na ori używke sprawną w 100% - jedyny rozsądny sposób.
Choć zawsze ryzyko że poświeci 3 dni....

wiesiek-02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 03 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: wiesiek-02 » 01 paź 2009, 20:32

lucasd, ten kolega opisał dokładnie to wszystko co wiedzą ci którzy mają wymianę FIS-a za sobą , a ci co się zastanawiają nad zrobieniem to wiadomo starają sie wydać jak naj mniej , ale nic dobrego z tego nie wychodzi !!
w.j.

Qris

Post autor: Qris » 01 paź 2009, 21:07

OLIX pisze:Po prostu wymiana na ori używke sprawną w 100% - jedyny rozsądny sposób.
Choć zawsze ryzyko że poświeci 3 dni....
Mylisz się. Po lifcie takich chec nie było dlatego szukasz licznika poliftowego i już 100 za wymianę i masz spokój jak ja.

OLIX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:04
Lokalizacja: Krk

Post autor: OLIX » 01 paź 2009, 21:45

Możesz dokładnie wskazać róźnice?
Masz zdjęcia o których pisałeś.

Qris

Post autor: Qris » 01 paź 2009, 23:51

Nie mam bo nie trafiłem do garażu w którym leży licznik. Różnice? Wydaje mi się że doszło do zmiany stopu miedziuchny z taśmy wyświetlacza. Jak by nie było po lifcie problemu nie ma mam taki wyświetlacz ba cały licznik i jest oki. Nie drąż tematu kup licznik z wyświetlaczem po lifcie i daj komus do przełożenia i ciesz się działającym fisem

OLIX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:04
Lokalizacja: Krk

Post autor: OLIX » 01 paź 2009, 23:56

Qris pisze:Nie drąż tematu kup licznik z wyświetlaczem po lifcie i daj komus do przełożenia i ciesz się działającym fisem
Zanim jednak przystąpię do wymiany chciałbym mieć najwięcej informacji na ten temat.
Troche mnie dziwią twoje wypowiedzi które niewiele wnoszą........

Qris

Post autor: Qris » 01 paź 2009, 23:57

lucasd, żadna szyba się nie wypala pod wpływem temp teśma się rozszerza i kurczy mikro pęknięcia na taśmie i masz efekt

[ Dodano: 2009-10-02, 00:05 ]
OLIX pisze:
Qris pisze:Nie drąż tematu kup licznik z wyświetlaczem po lifcie i daj komus do przełożenia i ciesz się działającym fisem
Zanim jednak przystąpię do wymiany chciałbym mieć najwięcej informacji na ten temat.
Troche mnie dziwią twoje wypowiedzi które niewiele wnoszą........
A Twoje wnoszą tyle ważnych informacji że szok.
jak narazie zaproponowałeś stworzenie fotostory wymiany wyświetlacza - wow z uwagi że nie masz sprzętu i doświadczenia napisałem to co napisałem -wow1
potem wklejasz jakieś linki do bzdetów w których pokazali wymiane wyświetlacza ale bez sposobów na jego bezpieczne przelutowanie - wow2
marudzisz że moje odpowiedzi nic nie wnoszą - wow3

gdybyś choć troche się wysilił to dotarł bys do starych tematów w tematyce fisa i dowiedział się wszystkiego w tej tematyce - tak to było. Co za tym idzie nie rozwijał byś tematu opierając się ma mrzonkach. A najzabawniejsze że chcesz oszczędzić bo kwota xxx jest za wysoka. A jak myślisz ile kosztuje sprzet by móc to bezpiecznie ruszyć nie pakując się w kolejne koszta?

Daj już sobie i innym spokój i posłuchaj człowieka który zbadał już dawno temu sprawę i zrób tak jak mówie.

OLIX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:04
Lokalizacja: Krk

Post autor: OLIX » 02 paź 2009, 10:41

człowieka który zbadał już dawno temu sprawę - widzę że masz szklaną kule i z góry wiesz kto ma doświadczenie a kto nie - ty je masz <rotfl>

btw. HAir już jest ;-)
Czy to są bzdety - każdy oceni.

NIe piszesz czy wymieniłeś sam, więc nie dziwi mnie że nie ma z twojej strony żadnej pomocy.....

NIe będe z tobą dyskutował, widze że "próbujesz sprowadzić do swojego poziomu i pokonać doświadczeniem"

Qris

Post autor: Qris » 02 paź 2009, 12:13

Kontroler nadal jest na taśmie.
Gdybyś miał "doświadczenie" w elektronice rozłożył byś to i zrobił bądź nie i nie zadawał byś jak to ujełem głupich pytań
Fajnie że HootAir już masz ile dałeś? mam nadzieje że z wszystkim zmieścisz się w 0zł bo inaczej nie ma to sensu tym bardziej że zmiana u kogoś kto się na tym zna kosztuje od 50-100zł.
Nie piszesz czy wymieniłeś sam- gdybyś nie był totalnym leniem i poszukał czegoś o wymianie fisa na forum dotarł byś do obszernego tematu w tej tematyce i już byś wiedział kto co za ile i dlaczego.

Nie chce dla nikogo źle ale wiem że:
-taśma jest strasznie delikatna
-taśma ma strasznie delikatne styki z nią połączone
-bez ekranu cieplnego stopisz ją i się skończy gadu gadu

Sycko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 19 sty 2009, 01:20
Lokalizacja: Kętrzyn/Tilburg NL

Post autor: Sycko » 02 paź 2009, 13:22

Qris, Dobrze mowi Tym bardziej OLIX, dziwi mnie to ze dopiero co kupielś hota i juz sie bierzesz za przekładanie taśm. Tak apropo do tych taśm jedynie grotówka i tasiemka odsysająca cyne 30 min roboty i po krzyku...ALE to działa jedynie po conajmniej 3-4 latach doświadczenia w serwisie GSM.
Pozdoro.

OLIX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:04
Lokalizacja: Krk

Post autor: OLIX » 02 paź 2009, 13:57

NIe kupiłem hota - mam w "zasięgu"
Jak tylko dostane licznik zabiore się za to, nie wiem czy to jest tak trudne jak piszecie skoro nikt własnoręcznie nie wymianiał? hmmm.... puki się nie przekonam nie będe wiedział
o narzędzia się nie martwie jest też WS 51 na stole ESD :-P
Ostatnio zmieniony 02 paź 2009, 14:13 przez OLIX, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga