Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1,9 TDI 2003 AWX] Dziwny rezonans pracy silnika

Silniki wysokoprężne
darek65
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 12 wrz 2008, 19:02
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

[A6 C5 1,9 TDI 2003 AWX] Dziwny rezonans pracy silnika

Post autor: darek65 » 28 kwie 2009, 21:39

Dziwny metaliczny rezonans pracy silnika słyszalny w kabinie. A było tak cicho.
Witam. Od jakiegoś miesiąca pojawił się taki problem. Mianowicie przy dodawaniu gazu, szczególnie gdy są małe obroty słyszę metaliczny rezonans pracy silnika w kabinie. Na zewnątrz nic nie słychać. W odczucie warkot jakby tłumik był przepalony lub dziurawy a nie jest. Psuje to komfort jazdy. Czasami silnik dostaje jakby dziwnych wibracji. Byłem u mechanika sprawdził wydech, poduszki. Stwierdził że, trzeba wymienić łącznik elastyczny. Wymienił i d…. Problem jest nadal. Poradźcie jakie kroki dalej podjąć.
Dziękuję z góry i pozdrawiam darek65
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2009, 18:28 przez darek65, łącznie zmieniany 1 raz.

darek65
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 12 wrz 2008, 19:02
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Mea culpa

Post autor: darek65 » 29 kwie 2009, 08:33

Przepraszam. Już nadrobiłem zaległości. Pozdrawiam darek65

Rad1979
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rad1979 » 01 maja 2009, 12:53

Mam ten sam silniki (AWX) i miałem dokładnie ten sam problem ( Brzęczenie ), ale samo się uspokoiło i już nie brzęczy...
Rad1979, A6 '02 1.9 TDI

tomaliki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2009, 12:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: tomaliki » 07 maja 2009, 19:16

Witam, mam to samo i mechanik mi powiedział ze na 99 % to moze byc od sprzegła, które powoli sie konczy... hmmmm sam nie wiem co mam myslec, ale faktycznie psuje komfort jazdy. :roll:

darek65
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 12 wrz 2008, 19:02
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

cd

Post autor: darek65 » 07 maja 2009, 20:01

Hm... Dżwięk się nasila przy skręcaniu kierownicą.
Już spotkałem się z opinią że:

-napinacz;
-sprzęgiełko alternatora;

a ostatnio:

- pompa wspomagania kierownicy;

Na razie czekam aż siądzie całkowicie . To może zawęzi obszar części do wymiany.
(może coś zostanie z fabrycznego silnika :-D )

azcetc6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2009, 14:43
Lokalizacja: Kuj.-Pom.

Post autor: azcetc6 » 07 maja 2009, 21:21

Miałem tą przypadlość w 1.9TDi 130KM.
Zaczeło się od felernych diagnoz w skutkach nietrafnych, tzn. pompa, napinacz, tłumik drgań za kolektorem. Część tych rzeczy wymieniłem na nowe, część zregenerowałem i co, i nic. dalej ten taki fajny rezonans sie pokazywał i powiem nie jest to przyjemne. Nie to żebym się chwalił ale sam podszedłem do sprawy po chłopsku i co? A no mając zapas gotówki kazałem wymienić poduszki, Mechanik oczywiście zaproponował mi zamienniki (nie olejowe dziadostwo) za pół ceny, he, he, naiwnie założyłem i lipa. Po tygodniu opróżniłem portfel i kupiłem oryg. olejowe w ASO za ok. 650zł i po wymianie stwierdziłem że to nie mój silnik. Pierwsze wrażenie I klasa. Bylo to w moim poczciwym Passacie którego niewiem czemu sprzedałem. pozdrawiam. Dodam że zaleca sie wymiane tych poduszek w klekocie co 100tyś. km. Rzecz nie do przejścia, a jak odpbiera komfort pracy diesla.

Awatar użytkownika
adam_77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:40
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: adam_77 » 29 wrz 2009, 21:13

Witam ma podobny problem z takim warkotem, dodam ze wymieniłem poduszki na ori takie
http://moto.allegro.pl/item746451655_no ... lnika.html
nie wiem czy lewa różni się od prawej bo dostałem dwie takie same z tymi kapturkami ,mechanik szukał i nic nie znalazł,już mnie szkal trafia z tym "buczeniem" ale tylko na wolnych obrotach ,dodam minimalnie gazu i juz to zanika.... Panowie jakieś pomysły,dodam ze to słychać z lewej strony.
Możliwe ze nowa poduszka jakas wadliwa??

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 30 wrz 2009, 00:39

kolego - czy byly jeszcze jakies inne objawy padnietych poduszek?
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

azcetc6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2009, 14:43
Lokalizacja: Kuj.-Pom.

Post autor: azcetc6 » 30 wrz 2009, 09:31

[A6 C6]
Mogę dodać jeszcze jedną sprawę, może niewiarygodną ale prawdziwą.
Straszny rezonans przenosi też źle spasowany reflektor przedni stukający o przedni zderzak, tzn. szczególnie w bitych egzemplarzach, uchwyty opraw są już nie sztywne "tak to bym nazwał" i niepozornie lampa na niskich obrotach strasznie skacze. Taka wibracja tych dwóch elementów bardzo mocno przenosi sie na kabinę, sam podklejałem oprawy filcem i efkt był piorunujący. ÂŚmieszne ale tak jest.
Zresztą dalej potrzymuję fakt, iż montaż zamiennych poduszek pod silnik to parodia poparta głupotą, na własnym doświadczeniu straciłem tylko 250zł na podróbach i kupa.
A wklekocie 4-cyl. niestety wibracje wybijają je szybko. 100tyś i wymiana obowiązkowa.
Bez zbędnych dewagacji.

gesix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 19 gru 2008, 18:50
Lokalizacja: Ustka

Post autor: gesix » 30 wrz 2009, 10:09

Najczęściej w takim przypadku siadają poduszki, ja ostatnio spotkałem się z przepalonym tłumikiem w którym oderwał się jakiś metalowy kawałek i latał sobie w środku tłumika powodując metaliczne brzmienie słyszalne w kabinie ale także i na zewnątrz.
Jednym słowem to może być także coś z Twojego osprzętu, jeśli jesteś pewien i wymieniasz wszystko regularnie to raczej nie widzę powodu żeby tam zaglądać, zacznij od sprawdzenia poduszek. ;-)

Awatar użytkownika
adam_77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:40
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: adam_77 » 30 wrz 2009, 17:23

axe pisze:kolego - czy byly jeszcze jakies inne objawy padnietych poduszek?
wczesniej zanim wymieniłem na nowe to auto drżało podczas jazdy, w zasadzie kiedy puszczalem gaz czuć było drżenie, po wyminie na nowe ustąpiło to ale zaczeło sie na wolnych obrotach,i przy ruszaniu kiedy silnik jest pod obciażeniem...

Awatar użytkownika
pioroon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2009, 06:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pioroon » 30 wrz 2009, 18:56

A ja trochę z innej beczki, w poprzednim aucie pojawiało się i u mnie takie metaliczne brzmienie w niektórych zakresach obrotów...nikt nie wiedział co jest grane, ale w końcu jak się zepsuła sprężarka klimy to zauważyłem, że przy niewłączonej klimie dźwięki "zniknęły", kupiłem sprężarkę i cieszyłem się pozbytym warkotem :mrgreen:
Wyłącz klimkę i sprawdź, może akurat to to...

P.S. Cieżko określić dźwięk po opisie, ale może uda Ci się wkleić jakiś link do nagrania audio i jakieś dobre ucho na coś wpadnie <ok>

Pozdrawiam,
//Piotrek

Awatar użytkownika
diabel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: diabel » 30 wrz 2009, 22:01

u mnie podobny problem pojawia sie przy dodawaniu gazu, gdzies tak powyzej 2 - 2,5 tys obr. Metaliczny, wibrujacy dzwiek. Balem sie, ze moga to byc pierwsze objawy padajacych zaworow, lub cos w tym stylu, ale jesli twierdzicie, ze to "tylko" poduszki...

Awatar użytkownika
pioroon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2009, 06:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pioroon » 01 paź 2009, 11:46

Ja z tą klimą miałem dokładnie taki metaliczny dźwięk, także może to sprawdź przy wyłączonej klimie...
//Piotrek

Awatar użytkownika
stasiuszef
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 595
Rejestracja: 25 wrz 2008, 17:47
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/ Schliesen/ Silesia
Kontakt:

Post autor: stasiuszef » 05 paź 2009, 14:35

U mnie jest to samo, wcześniej jakby tego nie było.Teraz dokładnie w zakresie obrotów 2-2.5 tys. silnik wpada w rezonans który nie jest miły w odczuciach.Przy włączonej funkcji econ na klimie rezonans pojawia się dokładnie przy 2 tys. a przy wyłączonym econie pomiędzy 2 a 2.5 tys. Dodam że parę dni temu był wymieniany uszczelniacz na flanszy wału napędowego, a co za tym idzie były rozkręcane obejmki wydechu i wyciągane były rury wydechu.Wcześniej też był taki rezonans ale jakby mniej odczuwalny.Ciekawe co to może być??Może łącznik elastyczny padł.Muszę coś pokombinować i wykluczyć co poniektóre elementy.
usunieto !!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga