Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem Kierunki a6 C5

Elektryka
ODPOWIEDZ
XXMARA6XX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2009, 00:15
Lokalizacja: Radom

Problem Kierunki a6 C5

Post autor: XXMARA6XX » 24 wrz 2009, 19:12

Witam mam problem z kierunkami o tuż jak włączę kierunki to nie działają poprawnie przez chwile nie świecą i za chwilę świecą ale bardzo szybko migają jak szalone co to może być czego wina? awaryjne jak włączę to działają poprawnie.Przekaźnik słychać jak działa takie szybkie pykanie cały czas,może to on nawalił?albo przez moje xenony(HID) co założyłem w sobotę chociaż nie wydaje mi się żeby to była ich wina wszystko było dobrze dopiero dzisiaj rano coś się pochrzaniło
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2009, 19:30 przez XXMARA6XX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ziuta94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:21
Lokalizacja: Mikołajewo

Post autor: ziuta94 » 24 wrz 2009, 19:20

Wydaję mi się że że to może być wina przekaźnika. A wszystkie żarówki masz dobre? Nie są poprzepalane? Bo w niektórych samochodach jest tak że jak masz jakąś żarówkę spaloną to szybko migają kierunkowskazy.

XXMARA6XX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2009, 00:15
Lokalizacja: Radom

Post autor: XXMARA6XX » 24 wrz 2009, 19:23

ziuta94 pisze:Wydaję mi się że że to może być wina przekaźnika. A wszystkie żarówki masz dobre? Nie są poprzepalane? Bo w niektórych samochodach jest tak że jak masz jakąś żarówkę spaloną to szybko migają kierunkowskazy.
wszystkie żarówki mam ok

mario1278
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 425
Rejestracja: 04 sie 2008, 14:09
Imię: MARIUSZ
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: SIEDLCE

Post autor: mario1278 » 24 wrz 2009, 20:24

Przerywacz do wymiany lub do naprawy ,temat przerabiany na forum.

Awatar użytkownika
sacreble
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 25 paź 2008, 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sacreble » 24 wrz 2009, 20:31

na 100% przerywacz (jest we włączniku świateł awaryjnych), poniżej masz krótka instrukcje jego wymiany (koszt ok 85-100zł samego przerywacza)

i tak;
obok przycisków uchwyt na kubek z jednej a z drugiej przyciski (np ESP)-bądź z dwóch stron masz uchwyty na napoje, to;
-zdejmujesz ostrożnie listwę maskującą (najlepiej podłożyć jakieś drewienko lub szmatkę i podważyć raz z jednej raz z drugiej strony jakimś miękkim, jednocześnie sztywnym przedmiotem)-od biedy może to być śrubowkręt
-na samej górze po zdjęciu osłony zobaczysz takie 4 metalowe zatrzaski (coś ala mocowania dla wkrętów) i ;jednen cienki śrubowkręt wkładasz pod spód tego zatrzasku, starając się lekko go unieść od dołu, a drugim czymś cienkim wyciągasz go (może być pęseta)
-2 lewe trzymają to co masz po lewej i adekwatnie, 2 z prawej, co co masz z prawej
-jak wyciągniesz conajmniej 2 (z lewej lub prawej) zaczepy, delikatnie wysuń uchwyt lub przyciski (są na przewodach) ja nie odłączałem nic bo bałem się, że coś się pokopie-i wtedy masz dostęp do przycisku awaryjnych;
-bierz 2 śrubowkręty płaskie i podważając z lewej i prawej strony naraz spróbuj go wyciągnąć (trzeba użyć trochę siły bo ma tam takie 2 rozpierające blaszki)
-i koniec podłączasz nowy, sprawdzasz czy ok i mocno go wciskasz (też ciężko wchodzi)
-UWAGA!! jak będziesz montować osłonę na przyciski uważaj są tam takie 3 blaszki, które trzeba wcisnąć na zaczepy-a są holernie delikatne (sam złamałem 2 )
1,9 TDI -115KM...sacreble...
LIVE is 2fast 2be SLOW...sacreble...

XXMARA6XX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2009, 00:15
Lokalizacja: Radom

Post autor: XXMARA6XX » 24 wrz 2009, 21:39

już sprawdziłem wina przekaźnika, dwa styki na przekaźniku były przypalone zaraz spróbuje je przeczyścić powinno pomóc

XXMARA6XX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 23 wrz 2009, 00:15
Lokalizacja: Radom

Post autor: XXMARA6XX » 24 wrz 2009, 22:16

temat do zamkniecia dzieki wszystkim za pomoc naprawiłem przekaznik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga