Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] zbieżność

Zawieszenie
Awatar użytkownika
incognio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 314
Rejestracja: 26 paź 2008, 14:57
Lokalizacja: Rz-ow

Post autor: incognio » 02 sty 2009, 14:23

a orientuje sie gdzie kolo rzeszowa jest taka dorba stacja gdzie mi ustawia zawieche? bo przy wiekszych predkosciach czuje ze auto "chodzi" mi po drodze
Gdy widze audice to kwice
a ocy mi swicol jak znice


NOWE FOTY!! lampy, felgi 18"
zapraszam do ogladania:
https://a6klub.pl/a6-c5-moja-pistacja-vt4386.htm

kiernozA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 01 cze 2009, 00:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiernozA6 » 22 cze 2009, 13:53

goly191 pisze:
buchy pisze:Witam. Dwa dni temu zmianiałem wszystkie oponki na zimowe. Potem zrobili mi zbieżność. Przód ok, problem pojawił się przy tyle. Gośc męczył się męczył i stwierdził że tyłu mi nie ustawi bo tylna belka jest do wymiany. Koledzy nie wiecie przypadkiem jakie są koszty takiej naprawy? I czy to faktycznie trzeba wymieniac belkę czy jest jakaś inna możliwość ?:-(
dziwne
bo z tego co mi wiadomo to tyłu się nie ustawia
chyba że to quattro
z tyłu można jedynie próbować ustawić, regulując całą belką, ale jeśli belka krzyw to i tak klops :)

Mietek286
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 10 sty 2009, 22:24
Imię: Mieczysław
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Mietek286 » 22 cze 2009, 19:45

skorup, ja miałem taki przypadek że nie mogli mi ustawić zbieżności bo sie okazało że mam lewy wahacz wstawiony z 100 c4 a tam jest wahacz troche dłuższy.

DANIEL111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 201
Rejestracja: 05 kwie 2008, 08:24
Lokalizacja: warszawa

Post autor: DANIEL111 » 08 lip 2009, 10:08

Witam koledzy może ktoś by zechciał doradzić otóż kupiłem w ostatnim czasie autko i zauważyłem że są ścięte opony ale nie mam problemów ze ściąganiem auta ani żadnych innych jak narazie.
I teraz mam pytanko czy ustawiać zbieżność na tych oponach czy sobie odpuścić do zimy kiedy założe nowe zimówki i wtedy ustawię zbieżność.
(może być jeszcze taka opcja że gość od którego kupowałem auto wsadził jakieś inne zjechane opony) jak to sprawdzić

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 08 lip 2009, 12:18

DANIEL111 pisze:Witam koledzy może ktoś by zechciał doradzić otóż kupiłem w ostatnim czasie autko i zauważyłem że są ścięte opony ale nie mam problemów ze ściąganiem auta ani żadnych innych jak narazie.
I teraz mam pytanko czy ustawiać zbieżność na tych oponach czy sobie odpuścić do zimy kiedy założe nowe zimówki i wtedy ustawię zbieżność.
(może być jeszcze taka opcja że gość od którego kupowałem auto wsadził jakieś inne zjechane opony) jak to sprawdzić
Jedź sprawdzić ustawienie kół,to dużo nie kosztuje,bo moze rzeczywiście wstawił Ci zużyte opony,a w koleinach z wodą moze być wiadomo jak

DANIEL111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 201
Rejestracja: 05 kwie 2008, 08:24
Lokalizacja: warszawa

Post autor: DANIEL111 » 08 lip 2009, 19:41

pewnie bede musiał tak zrobić tylko myślałem że pojeżdżę do zimy bo nic się generalnie nie dzieje.

Awatar użytkownika
a1cygan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 08 mar 2008, 15:10
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

Post autor: a1cygan » 31 sie 2009, 15:35

chciałbym sobie ustawić sam zbieżność ponieważ wymieniam końcówkę drążka.
powiedzcie mi jaka powinna być zbieżność jakie parametry w mm??

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 01 wrz 2009, 09:40

:mrgreen: sprzet do ustawiania zbierznosci , geometri kosztuje majatek a napewno wiecej niz nie jedno nowe auto - moi znajomi wlasnie taki kupili - koszt geometri u nich to dla znajomych od 100zł . wczesniej płaciłem na laserowym gdzie indziej 40 zł , ale nie am porównania wam powiem - a tu kolega chce sobie na oko ustawic <ok>
dziwne to forum , jezdzą tu ludzie samochodami audi-a6 a spawaja miski olejowe jak i sami sobie zbierznosc robia - potem kup tu samochód od takiego :mrgreen:

malard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:25
Lokalizacja: Puławy/Lubelskie

Post autor: malard » 03 wrz 2009, 00:10

dokładnie - sam sobie nie ustawisz. W tym zawieszeniu trzeba ustawiać zbierznośc na specjalnej belce. Jeżeli diagnosta mówi Ci, że wystarczy tradycyjne ustawienie zbierzności to śmiało możesz roześmiać się mu w twarz i powiedzieć aby głupot nie opowiadał.

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 03 wrz 2009, 10:09

a ja z wlasnego doswiadczenia powiem ze nikt lepiej nie ustawia zbierznosci co ludzie starsi ktorzy ustawiali znierznosc juz od hohoho i nie ustawiaja to zadnymi laserami tylko na sznurki i jakies tam pierdoly
jak od takiego wyjechalem zawsze bylo ok
a na stacja laserami zawsze sie pier....... :evil:

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 03 wrz 2009, 12:32

gembas pisze:Dokladnie popieram,ja tez jezdze zawsze do takiego dziadka magika i jak on ustawi to komputerowe ustawianie zbieznosci sie chowa,dziadek robi to cale zycie i nie ma sobie rownych w tym co robi a przy tym jak sprawdzi ze jest wszystko ok to nie bierze ani grosza,jezdzilem juz kilkanastoma autami do niego i zawsze jesli jest do utawienia to robi to rewelacyjnie i jest bezkonkurencyjny co do jakosci i ceny za usluge! <ok>
dokladnie dziadek robi cale zycie i wie co robi
najlepsze jest to ze ustawi i mowi zeby po tygodniu do niego przyjechac na ewwentualna korekte jak wszystko sie ulozy .....

Awatar użytkownika
incognio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 314
Rejestracja: 26 paź 2008, 14:57
Lokalizacja: Rz-ow

Post autor: incognio » 03 wrz 2009, 18:39

moze mowicie o tym samym dziadku ;-) :mrgreen:
Gdy widze audice to kwice
a ocy mi swicol jak znice


NOWE FOTY!! lampy, felgi 18"
zapraszam do ogladania:
https://a6klub.pl/a6-c5-moja-pistacja-vt4386.htm

Awatar użytkownika
a1cygan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 08 mar 2008, 15:10
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

Post autor: a1cygan » 10 wrz 2009, 13:29

poradziłem sobie już!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8-)
najpierw sprawdziłem jak było ustawione i potem sobie ustawiłem tak samo jak miałem i jest jak najbardziej w porządku.
ustawiłem sobie przyrządem własnej konstrukcji który już wcześniej wykorzystywałem do ustawiania zbieżności w innych samochodach i zawsze było w porzadku i nic się z oponami ie działo. <ok>
dziwne to forum , jezdzą tu ludzie samochodami audi-a6 a spawaja miski olejowe jak i sami sobie zbierznosc robia - potem kup tu samochód od takiego :mrgreen:
od dłuższego czasu co mogę sobie sam zrobić w samochodzie to robię bo mam troszkę o tym pojęcia i wiem że jeśli sobie zrobię to sam to mam pewność że jest wykonane dobrze a nie na odpierdziel.
co do ustawienia zbieżności to nie jest to żadna czarna magia. mam przyrząd z podziałką na której mogę zmierzyć i potem ustawić identycznie jak było wcześniej lub sprawdzić czy jest dobrze i potem ewentualnie skorygować ustawienie z danymi naprawczymi.
do tej pory tak robiłem i zawsze bylo ok <ok> 8-)

teodor2424
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 30 sty 2009, 23:07
Lokalizacja: Sierakowice

Post autor: teodor2424 » 11 wrz 2009, 21:32

Możesz opisać ten przyrząd??
Bo jakoś nie wieżę żę można sobie samemu w garażu ustawić zbieżność idealnie:) Oczywiście pi razy drzwi pewnie że tak, ściągać nie będzie ale zachowywanie się autka w rożnych warunkach będzie nie takie jak trzeba :/

endriu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2008, 11:42
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: endriu » 11 wrz 2009, 23:01

Jeśli nawet jakimś cudem uda ci się prawidłowo ustawić zbieżność całkowitą -bo nie połówkową to i tak nie masz żadnej wiadomości o kątach zawieszenia-ta wiedza pozwala korygować nieco zbieżność i mówi o ogólnej kondycji podwozia zarówno przodu jak i tyłu,stary to porządna fura,druciarstwo nie wypada.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga