Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.5tdi a6 c5 '01] cieple powietrze gdy klima chlodzi

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
wallywally
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 20 kwie 2009, 20:22
Lokalizacja: Chester UK

[2.5tdi a6 c5 '01] cieple powietrze gdy klima chlodzi

Post autor: wallywally » 15 sie 2009, 23:35

witam Panowie
przekopalem wlasnie cale forum a napewno wiekszosc postow o podobnej tematyce i nie znalazlem nic konkretnego wiec zakladam wlasny temat.
Problem jest dosc powszechny a mianowice podczas chlodzenia klimatronikiem z otworu po prawej stronie, przy samej szybie wylatuje dosc cieple a nawet gorace powietrze...dzieje sie tak zarowno podczas jazdy jak i na postoju. W zeszlym tygoniu nabilem, ogrzybilem i sprawdzilem szczelnosc klimatyzacji (Nie jestem pewnie co do sprawdzenia poziomu oleju w klimie, nic im o tym nie wspominalem i mam wraznie ze moglo to zostac pominiete).
Jakis czas temu mialem ten sam problem ale tylko przez chwile i az do dzis nic zlego sie nie dzialo. Skanowanie vagiem nie przynosi zadnego skutku, gdzy przy prubie polacznia sie z klima po chwili akcja zostaje przerwana.
Zawsze moge zakrecic ten wylot ale nie daje mi to spokoju...czy moglby mi ktos pomoc?
model 2001 po lifcie wersja angielska, bez zadnych przerobek

wallywally
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 20 kwie 2009, 20:22
Lokalizacja: Chester UK

Post autor: wallywally » 16 sie 2009, 00:41

u mnie chlodzilo ok, nic nie wskazywalo na to, ze cos ma byc nie tak. Jeszcze w tamtym tygodniu po nabiciu sprawdzali mi specjalnym termometrem i chlodzilo jak nalezy i to wlasnie ten wylot co teraz daje cieple powietrze...daj znac co tam Ci wyszlo...jak zamierzasz sprawdzic nastawy fabryczne, na co bedziesz zwracaj uwage? tez mam vaga ale jak wspominalem wyzej cos nie chce mi skanowac klimy...nie wiem dlaczego.

wallywally
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 20 kwie 2009, 20:22
Lokalizacja: Chester UK

Post autor: wallywally » 16 sie 2009, 01:05

mam vag 311.2....moze glupie pytanie ale gdzie zmniejszyc ta wartsc latency? :->

fachura
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2009, 23:52
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: fachura » 17 sie 2009, 23:21

Dzisiaj odebrałem autko z serwisu mój problem z klimą był taki:
Po przywiezieniu autka klima słabo dawała prawie wcale zimnego powietrza, pojechalem na serwis klimy. Po serwisie sytuacja nie poprawiła się. Pojechałem do jakiegoś mechanika zaczeli oglądać we trójke i coż diagnozy były rózne (zaczeli od tego, że coś jest nie tak :) jednak najbardziej kumaty z nich po analizie temperatury rurek od klimy wchodzących gdzieś do środka stwierdził, że skoro obydwie rurki są zimne to do wymiany jest zawór kapilarny. Po odmówieniu terminu kolejnej wizyty szczęście pojechałem szukać w serwisie, po godzinnej analizie stwierdzono, że na 90 % uszkodzony jest zawór rozprężny. Dzisiaj zostawiłem autko do wymiany tego zaworu, po wymianie klima jak malina :D koszt 315 zł z czego 100 zł części 150 robota i podatki. Z obserwacji pamiętam, że zaraz po pierwszym serwisie klimy od strony kierowcy leciało cieplejsze powietrze a zimne od pasażera po kilu dniach zimniejsze leciało już tylko w pierwszym wylocie od strony pasażera.

edgar.d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:48
Lokalizacja: słubice

Post autor: edgar.d » 21 sie 2009, 20:52

Witam.
Mam w mojej audi A6 C5 '99 2.4 benzyna + LPG następujący problem z klimatyzacją.
Po lewej stronie bez względu na ustawioną temperaturę leci ciepłe powietrze po rozgrzaniu silnika.
Błędy jakie wskazuje panel klimatronika to: 14 04
Błąd jaki wskazuje Vag-Con oraz polski Vag to:
727 - czujnik położenia klapy nawiewu na szybę (V107 - G135) przerwa lub zwarcie do plusa.
Przywrócenie nastaw pierwotnych nie pomaga.
Proszę o rady. Sprawa pilan, bo jest strasznie gorąco!!

zamieszczam screen po zrobieniu nastaw zerowych - ostatnia wartość się nie zeruje - co to znaczy?
Obrazek

asteclik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2008, 13:50
Lokalizacja: Poraj

[1.8T A6 C5] jakieś wnioski

Post autor: asteclik » 30 wrz 2009, 09:56

Witam wszystkich!!!
Szukam szukam i nic. Widzę, że nie tylko ja mam taki objaw.
U mnie jest tak: na początku kilka pierwszych min wydaje sie jest ok potem lewa strona zaczyna chłodzic a prawa grzeje. Zauważyłem również że po wciśnięciu ECON szyby zaczynają paraować i robi się duszno tak jakby zamknięty był dopływ świeżego powietrza.
Oczywiście utrzymanie temperatury 22 stopnie jest nieosiągalne.
Czy doszliście do źródła problemu?? Proszę o wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

asteclik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2008, 13:50
Lokalizacja: Poraj

Post autor: asteclik » 30 wrz 2009, 12:18

Już sam nie wiem ostatnie w skazanie mam identyczne jak kolega edgar.d a mimo to jak przeprowadziłem testy klapek, wyswietlacza itd wszystko było ok.
O co chodzi?

pozdrawiam

edgar.d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:48
Lokalizacja: słubice

Post autor: edgar.d » 08 gru 2009, 22:23

Witam,
Odświeżam temat. Czy ktoś ma jakiś pomysł co do 10-go parametru z nastaw zerowych - za co jest odpowiedzialny? - czy ktoś ma jakieś foty jak się dostać do silniczka klapy nawiewu na podszybiu?

pinio74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2009, 15:45
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: pinio74 » 28 cze 2010, 13:58

Witam,
mam podobny problem przy załaczonym klimatronicu w lewym nawiewie przy kierowcy po jakiejś chwili zaczyna dmuchać bardzo ciepłym powietrzem. Brak błędów na komputerze (tak twierdzi warsztat) - jak przełącze na LO to zaczyna dmuchać zimnym - jak z powrotem wrócę na normalą temperaturę 20-21C znowu zaczyna grzać - czy macie jakies pomysły ? :-/

fachura
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2009, 23:52
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: fachura » 28 cze 2010, 15:39

U mnie to był walniety jakiś zawór chyba zawór kapilarny, koszt w serwisie około 300 zł sam zawór nie jest drogi ale trzeba ponownie napełnić klime, na początku z jednej strony dawało zimne a z drugiej ciepłe a później już wszędzie ciepłe

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

klima

Post autor: rafal100 » 28 cze 2010, 18:15

fachura ,, czy po wymianie zaworu kapilarnego problem zniknął ? teraz wieje zimne wszedzie ?

fachura
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2009, 23:52
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: fachura » 28 cze 2010, 20:12

No już rok po naprawie i działa ok, objawem było chyba to, że rurka która miała być ciepła była zimna, albo dwie były zimne już słabo pamiętam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga