Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 S5 2.4]piszczące szyby

Nadwozie
ODPOWIEDZ
mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

[A6 S5 2.4]piszczące szyby

Post autor: mamar6 » 28 lip 2009, 15:12

witam
chciałem się poradzić,jakiego środka uzyć lub co poradzić na piszczące szyby.Szyba piszczy przy otwieraniu i zamykaniu tylko w słoneczne dni gdy uszczelki są dobrze wysuszone,bo podczas deszczowej pogody wszystko jest ok.
Czy istnieje jakis srodek na uszczelki ktory nie bedzie brudzil szyb?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 28 lip 2009, 15:49

kup taki "psikacz" do uszczelek (nie pamietam jak sie nazywa), zeby je nawilzyc i zapodaj na wszystkie uszczelki. Szyby przestana piszczec i na pewno beda lepiej sie otwierac / zamykac.

mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mamar6 » 28 lip 2009, 18:39

remczar pisze:kup taki "psikacz" do uszczelek (nie pamietam jak sie nazywa), zeby je nawilzyc i zapodaj na wszystkie uszczelki. Szyby przestana piszczec i na pewno beda lepiej sie otwierac / zamykac.
napewno masz racje bo teraz dośc wolno sie otwierają i zamykają,jak przypomnisz sobie nazwe to napisz ...

VILDEN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2009, 20:56
Lokalizacja: stockholm

Post autor: VILDEN » 28 lip 2009, 23:36

hejka
mam podobny problem z szyba z prawej strony!!! ale juz prubowalem ze srodkami do uszczelek i nie pomoglo;( czy moze byc jakas inna przyczyna niz uszczelki, naprzyklad silniczek albo linki prowadzace?????
min sĂśta biaaatch!!!!

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 28 lip 2009, 23:47

Ja używałem zwykłego silikonu w spray-u z dozownikiem,prawie dwa lata mam spokój i ciszę,polecam :-D

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 29 lip 2009, 00:11

Jestes pewien że to uszczelka a nie ślizgacz który jest zmorą C5'ek :) ?
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
Mariusz-MN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:15
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mariusz-MN » 29 lip 2009, 15:16

mamar6, uzyj smaru silikonowego w spray-u 9koszt ok 12 zl) wpuszczasz przez rurke preparat na calej dlugosci prowadnic i to duzo daje. polecam jeszcze tym samym srodkiem popsiukac wszystkie uszczelki w drzwiach i nie tylko bo ten srodek konserwuje gume sprawia ze kolor uszczelek jest taki zywszy i co najwazniejsze chroni.

[ Dodano: 2009-07-29, 15:19 ]
VILDEN, to na 99% procent zmora A6 C5 :-P czyli pekniety slizg szyby.tez myslalem ze smary i rozne spraye cos poradza ale nie obylo sie bez wymiany tego zepsutego elementu. poszukaj na forum-temat slizgow byl maglowany juz setki razy :mrgreen: . Jak chcesz podesle Ci link do oryginalnych i wytrzymalszych slizgow do A6 ;-)

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 29 lip 2009, 15:28

Mariusz-MN pisze:mamar6, uzyj smaru silikonowego w spray-u 9koszt ok 12 zl) wpuszczasz przez rurke preparat na calej dlugosci prowadnic i to duzo daje. polecam jeszcze tym samym srodkiem popsiukac wszystkie uszczelki w drzwiach i nie tylko bo ten srodek konserwuje gume sprawia ze kolor uszczelek jest taki zywszy i co najwazniejsze chroni.
O tym właśnie pisałem,myślałem,ze nikt tak nie robił,a tu proszę <piwo> Zimą na uszczelki rewelacja,a latem na piszczące szyby :-D

Awatar użytkownika
Mariusz-MN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:15
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mariusz-MN » 29 lip 2009, 15:46

Własnie zapomnialem dodas ze smar silikonowy chroni przed przymarzaniem uszczelek w zimie, w lecie przed piszczeniem, a wogole chroni gume przed pekaniem, sprawia ze zawsze wyglada "jak mokra",jest bardziej miekka i czarna. i dodam ze ten spray jest antystatyczny-kurz sie nie lepi do tego w przeciwienstwie do dawnych metod czyli wazelinki czy zwyklych smarow :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 29 lip 2009, 15:48

Mariusz-MN pisze:Własnie zapomnialem dodas ze smar silikonowy chroni przed przymarzaniem uszczelek w zimie, w lecie przed piszczeniem, a wogole chroni gume przed pekaniem, sprawia ze zawsze wyglada "jak mokra",jest bardziej miekka i czarna. i dodam ze ten spray jest antystatyczny-kurz sie nie lepi do tego w przeciwienstwie do dawnych metod czyli wazelinki czy zwyklych smarow :mrgreen: :mrgreen:
Ale mówimy tu o wewnętrznych,a nie o tych poziomych równo z szybą na drzwiach,bo pewnie za dużo by człowiek nie widział po otwarciu i zamknieciu szybki ;-)

Qris

Post autor: Qris » 30 lip 2009, 00:18

Wujek wam pomoże. heheheh
Piszczy?
Pierwsze primo nie muszą być połamane ślizgi by piszczało i wolno chodziło a z resztą ide do warsztat zaraz to tam opisze. Pzdr!

mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mamar6 » 30 lip 2009, 16:58

MR.A6 pisze:
Mariusz-MN pisze:Własnie zapomnialem dodas ze smar silikonowy chroni przed przymarzaniem uszczelek w zimie, w lecie przed piszczeniem, a wogole chroni gume przed pekaniem, sprawia ze zawsze wyglada "jak mokra",jest bardziej miekka i czarna. i dodam ze ten spray jest antystatyczny-kurz sie nie lepi do tego w przeciwienstwie do dawnych metod czyli wazelinki czy zwyklych smarow :mrgreen: :mrgreen:
Ale mówimy tu o wewnętrznych,a nie o tych poziomych równo z szybą na drzwiach,bo pewnie za dużo by człowiek nie widział po otwarciu i zamknieciu szybki ;-)
no własnie tu chodzi o taki smar który nie bedzie brudził szyby przy otwieraniu i zamykaniu...

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 30 lip 2009, 22:20

mamar6 pisze:
no własnie tu chodzi o taki smar który nie bedzie brudził szyby przy otwieraniu i zamykaniu...
Dlatego masz dozownik-cieńką rurkę,którą wkładasz na otwartym oknie w szyny,i psikasz :-D ,zamknij-otwórz szyby,powtórz z 3 razy i powinieneś być zadowolony <piwo>

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 31 lip 2009, 17:02

MR.A6, dokladnie tak jak mowisz. Ja uzylem takiego wynalazku wlasnie z taka rurka i wszystko zaczelo smigac jak zloto, a zonka mialem tego typu, ze przednia szyba od pasazera podnosila sie do polowy i sie chowala. Trzeba bylo jej pomagac, zeby sie calkiem podniosla. Z tego co gdzies wyczytalem, to zalaczalo sie jakies zabezpieczenie, bo opor byl za duzy i zeby na przyklad dzieciakowi glowy na zewnatrz nie zamknelo :)
Jezeli te srodki do uszczelek nie pomagaja, to mozliwe, ze to wlasnie cos ze slizgami, bo w audicach z tych rocznikow, jest to problem dosc popularny.

pozdro

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 01 sie 2009, 09:58

remczar pisze:MR.A6, dokladnie tak jak mowisz. Ja uzylem takiego wynalazku wlasnie z taka rurka i wszystko zaczelo smigac jak zloto, a zonka mialem tego typu, ze przednia szyba od pasazera podnosila sie do polowy i sie chowala. Trzeba bylo jej pomagac, zeby sie calkiem podniosla...
... bo w audicach z tych rocznikow, jest to problem dosc popularny.

pozdro
No własnie remczar,taki właśnie miałem problem,i to z oczywiście z szybą od pasażera :peace: ,której trzeba było pomagać w dojściu :roll: do zamknięcia.A tu wystarczył tylko silikonik,żeby doszła (szyba,mówimy o szybie ;-) )pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga