Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Peknieta szyba czolowa podczas wymiany wycieraczek

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

[A6 C5] Peknieta szyba czolowa podczas wymiany wycieraczek

Post autor: remczar » 25 cze 2009, 15:42

Witam,
posiadam C5 z 1999 roku i ostatnio jak wymienialem wycieraczki przednie, to jedno ramie jak bylo odchylone (bez piora, sama metalowa konstrukcja), lekko sie przelamalo i sprezyna dokonczyla robote. Wynikiem czego mam pekniecie na szybie tak jak na zalaczonej fotce.

Obrazek


Calosc, razem z "pajaczkiem" ma ok. 2 cm srednicy i najdziwniejsze jest to ze z zewnatrz, jak przejade palcem, to powierzchnia jest gladka, jakby to pekniecie bylo w srodku.
Powiedzcie mi czy cos takiego sie da naprawic, czy szyba nadaje sie do wymiany?
Ten przypal zaliczylem w niedziele i od tamtej pory nic sie z tym nie dzieje, tzn. pekniecie sie nie powieksza.
Podzielcie sie sowimi doswiadczeniami, bo wydac 600 zeta na nowa szybe mi sie nie usmiecha :)

Pozdro

Awatar użytkownika
Forum A6 C4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1681
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21
Imię: A6 C4 Forum
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki / Filipów

Post autor: Forum A6 C4 » 25 cze 2009, 16:18

ja bym poleciał do warsztatu co szybki wstawiają i prawdopodobnie połapią końcówki żeby dalej nie leciało
myślę że nikt do tego się nie dopatrzy jak wycieraczkę założysz :mrgreen:

Awatar użytkownika
mawrick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 29 maja 2008, 18:14
Imię: Jerzy
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Post autor: mawrick » 25 cze 2009, 16:35

szyby naprawiaja ale tylko jezeli srednica uszkodzenia nie przekracza 2cm koszt to w zaleznosci od warsztatu 90-150zl szyba przednia u mnie w miescie 518zl z montarzem po zniżkach wiem bo niedawno wymienialem

Awatar użytkownika
Ryh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 21 maja 2009, 08:32
Lokalizacja: pomorze

Post autor: Ryh » 25 cze 2009, 17:55

Miałem coś podobnego w B4 od kamienia spod koła dużego mobila. Nie chcę Cię martwić, ale jak zaczną się wahania temperatury -10 +10 lub jak Ci go podniosą pneumatycznie (a na dodatek trochę krzywo), to ten pajączek "zbuduje" Ci pajęczynę na całej szybie. Moim zdaniem do wymiany.

Awatar użytkownika
GrzesiekA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 167
Rejestracja: 29 kwie 2008, 21:21
Lokalizacja: szczecin

Post autor: GrzesiekA6 » 25 cze 2009, 18:01

Są specjalne kleje żeby to dalej nie pękało, sam miałem w vw pęknięcie od lusterka, uderzyłem lusterko i poszła taka ładna kreska, po lekko ponad miesiącu była już w połowie szyby, ale że auto stare nic nie wymieniałem i dobrze bo jakiś czas później auto było skasowane.
Jedz zapytaj o ten klej, oni to wstrzykują pod folie dzięki której nie czujesz pęknięcia, to chyba coś w rodzaju silikonu.

slawekl98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 04 kwie 2009, 16:35
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: slawekl98 » 25 cze 2009, 18:38

kolego nie pamiętasz może nazwy tego kleju?

ralf_24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 02 cze 2009, 10:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ralf_24 » 25 cze 2009, 19:21

Kolego jakbyś był bliżej mnie to może bym mógł Ci coś z tym zrobić. N apoczątek zaklej sobie to miejsce taśmą bezbarwną żeby tam bród nie naszedł. Kleiłem i większe niespodzianki. Ale to trzeba zobaczyć na własne oczy. Najważniejsze przy klejeniu jest to żeby wyciągnąć powietrze ze środka. W przeciwnym wypadku jak zakleisz sam wlot to na bank w zimie rozsadzi Ci ją.

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 26 cze 2009, 08:04

Dzieki Panowie za odpowiedzi. Dzisiaj wieczorem jade do PL i jutro z rana od razu pojade do szybiarza. Niestety w takim miescie jak Swidnica jest tylko jeden gosciu i jak on rozlozy rece i powie, ze do wymiany, to za bardzo wyboru nie mam. Plusem jest to, ze jak mam wycieraczke zalozona to wogole nic nie widac. W sumie pogodzilem sie z tym, ze raczej kiedys trzeba bedzie ta wymienic szybe, ale nie ma sie co spieszyc z wydaniem 600 zeta :) Jesli fachowiec powie, ze trzeba wymienic, to bede jezdzil dopoki nic sie z tym nie zacznie dziac, a przeglad mam dopiero za rok w kwietniu, wiec luzik.

Mozecie mi jescze powiedziec jak to jest z lusterkiem wewnetrznym fotochromatycznym? czy ma do tego cos przednia szyba? tzn. czy jakies tam polaczenia ida w szybie, zeby ono poprawnie dzialalo, czy szyba nie ma znaczenia?
Bo jezeli, juz bede wymienial szybe, to zeby to byla taka jak ma byc.

Pozdro i dzieki za rady.

ralf_24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 02 cze 2009, 10:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ralf_24 » 27 cze 2009, 09:14

W większości samochodów nie ma to znaczenia. Są to zwykłe szyby.Ale są i wyjątki.

Marianoit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 03 sty 2009, 19:35
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Marianoit » 27 cze 2009, 13:57

remczar, Mam znajomego który robi w szybach, jakbyś był zainteresowany na pewno zrobi to Tobie jakoś taniej "po godzinach", niestety dopiero w Legnicy.

Awatar użytkownika
remczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:08
Lokalizacja: Strzegom / Berlin

Post autor: remczar » 29 cze 2009, 18:07

Marianoit, do Legnicy nie mam daleko, bo tylko jakies 20km, wiec moglbym podbic za jakies 3 tygodnie, jak bede w PL, jednak w opcje wchodzi tylko sobota, bo przyjezdzam w piatek poooznym wieczorem (kolo polnocy) i wracam w niedziele.
Jestem juz po wizytach w dwoch warsztatach, gdzie robia szyby i powiedzieli mi ze to pekniecie jest za nisko i nie ma dostepu z powodu deski rozdzielczej, wiec szyba do wymiany, a zeby bylo jeszcze mniej ciekawie, to sie okazalo, ze mam jakas "solar szybe" czy cos takiego i w przeciwienstwie do zwyklej, ktora kosztuje 400-500 zeta, to ta kosztuje 1100 :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga