Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] auto "ściąga" na prawo

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
David123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2009, 18:32
Lokalizacja: Głogów

[A6 C5] auto "ściąga" na prawo

Post autor: David123 » 24 cze 2009, 19:53

Witam. Podczas jazdy na wprost mój samochod znosi na prawo. Problem występuje od czasu gdy go sprowadziłem rok temu. Co może być przyczyną? Co należy sprawdzić? Od razu zaznaczam że ciśnienie jest w normie. Pozdrawiam

Mietek286
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 10 sty 2009, 22:24
Imię: Mieczysław
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Mietek286 » 24 cze 2009, 19:55

hmm ja bym na twoim miejscu jechał na sprawdzenie zbieżności :-)

David123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2009, 18:32
Lokalizacja: Głogów

Post autor: David123 » 24 cze 2009, 19:59

z tego co zdążyłem przeczytać na forum, to faktycznie bez sprawdzenia zbieżności się nie obejdzie. Kwestia co mogło nawalić jeśli to nie zbieżność?

David123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2009, 18:32
Lokalizacja: Głogów

Post autor: David123 » 24 cze 2009, 20:22

już wiadomo czego mam szukać. Jak będe w swoim mieście to jade do warsztatu. Oby tylko auto nie było "puknięte troche mocniej" :-? bo wprawdzie na umowie miałem, że w aucie był wymieniony przedni zderzak (z powodu rzekomego uderzenia w zająca) ale nie powinno to spowodować takich szkód zapewne. Prawda? ale trzeba byc dobrej mysl hehe

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 24 cze 2009, 21:26

Ja stawiam na jakis wachacz albo koncówke drążka <ok>

endriu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2008, 11:42
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: endriu » 26 cze 2009, 18:16

Aja obstawiam że to nie był zając.Końcówka czy wachacz przez rok czasu pukałoby niemiłosiernie,naturalnie sprawdz zawiechę pod kątem luzów i jedz na pomiar geometrii kompletnej -przód i tył i wrzuć to na forum.Naturalnie wszystkie możliwe roszady z kołami robiłeś aby wyeliminować rzeczy najprostsze.

David123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2009, 18:32
Lokalizacja: Głogów

Post autor: David123 » 03 lip 2009, 15:54

więc byłem dzisiaj sprawdzić podstawowe rzeczy tzn. koła już były przestawiane i nadal sciagalo wiec to nie ten problem. mechanik sprawdzil zbieznosc i byla ok 0.9 mm do srodka a granica w a6 jest chyba do 2.1mm. Wg mechanika z zawieszeniem tez jest wszystko ok (mowil ze wiecej nie jest w stanie w zawieszeniu sprawdzic) po tych wszystkich rzeczach oraz sprawdzaniu hamulców (wszystko działa idealnie) sprawdzane były opory toczenia. i własnie tutaj się zastanawiam.
Na pomiarach było na lewym kole od 99-129 jakichś jednostek (nie wiem jakich) a na prawym dochodziło nawet do 140 ale tez nigdy nie spadlo ponizej 110. Opory na prawej były większe. Po sprawdzeniu tego mechaniik jednak powiedział że nic juz nie jest w stanie sprawdzić i dla niego wszystko wydaje się ok. (?) wg niego być może jednak ściąga na prawo z powodu jakiegos wypadku. Mechanik podpowiedział że mozna sprawdzić w niektorych warsztatach podwozie własnie pod tym wzgledem ale to koszt >800zł
Jak narazie pomysły mi się skończyły, chyba że pojade do innego mechanika.

pozdrawiam

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 04 lip 2009, 15:02

David123, proponuje podjechac na jakąs STACJę DIAGNOSTYCZNÂĄ... Moj diagnosta zawsze wszystko wykryje <ok>

Jeśli chcesz to w Oleśnicy koło Wrocławia jest dwoch speców od Audi... Nie należą do tanich ale znaja Audi od podszewki i poradzą sobie z każdą sprawa... <ok>

Awatar użytkownika
Boria
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 lip 2009, 23:46
Lokalizacja: lubin

Post autor: Boria » 06 lip 2009, 01:27

hmm to mo troszke wyglada na wine opon. nie wiem czy probowales juz przelozyc z obydwuch stron(z lewej popny na prawa strone etc :p). i zobacz jak sie jezdzi ;-) pozatym mialem podobny problem w starym samochodzie . kupilem "nowe" uzywane opony w dobrym stanie po zlapaniu kapcia nie do zrobienia ;-) tez mi znosilo i myslalem ze alufelge mam pognieciana ale okazalo sie ze opony maja dobry bierznik ale cos sa zle :P pokombinuj cos z zapoasowka odrazu

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga