Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] cieknie z kokpitu

Wnętrze
Awatar użytkownika
instpud
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2009, 14:01
Lokalizacja: śląsk

[A6 C5] cieknie z kokpitu

Post autor: instpud » 31 maja 2009, 20:23

witam...
ostatnio jadąc samochodem napotkałem, albo raczej dopadł mnie dziwny i chyba niezwyczajny 'problemik'...
Mianowicie z miejsca kokpitu, pod schowkiem tzn od strony pasażera z przodu <po prawej stronie> na końcu podłogi, tj po w górnym lewym rogu - z tego miejsca ostatnio leciała mi woda (jak z kranu) pełną parą...
Robiło mi się już tak kilka razy, mam teraz mokrą podłogę, dlatego pod wycieraczka muszę szmatę wozić...

Wie ktoś co to może być?? Tzn z czego to może lecieć...

pozdr
Kody zakładu montażowego (A - Ingolstadt, B - Bruksela, N - Neckarsulm)

marcin290890
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 259
Rejestracja: 16 mar 2009, 12:02
Lokalizacja: Płock

Post autor: marcin290890 » 31 maja 2009, 22:13

kolego wez otwórz maskę, następnie zdejmij plastikową osłonkę przy podszybiu (pod nią jest akumulator) , wydaje mi się że masz tam małe jeziorko :-P , mianowicie zapchał Ci się odpływ na deszczówkę, która nie miała gdzie spływać i w ten sposób zalewało Ci środek auta.
Odpływ znajduje się pod akumulatorem (musisz go wyjąć)... pozdro :-D

_profil
Ostatnio zmieniony 31 maja 2009, 22:51 przez marcin290890, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
instpud
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2009, 14:01
Lokalizacja: śląsk

Post autor: instpud » 01 cze 2009, 17:16

wiem już co było grane... zatkany odpływ od parownika z klimy! na bank, bo tylko mi się to dzieje, gdy włączę klimę na dłużej lub mocniej!

rozbiorę, szczelę fotę i wkleję tutaj jak to wygląda, no i w którym miejscu ;)
Kody zakładu montażowego (A - Ingolstadt, B - Bruksela, N - Neckarsulm)

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 02 cze 2009, 10:27

instpud pisze:wiem już co było grane... zatkany odpływ od parownika z klimy! na bank, bo tylko mi się to dzieje, gdy włączę klimę na dłużej lub mocniej!
dziwne trochę, ale czekam na rozwiązanie problemu
dodam tylko, że masz "całe autko" w wodzie
to że masz szmatę pod wycieraczką nic Ci nie da, bo dywany z dołu mają grubą gąbkę która jest nasiąknięta wodą, a woda po aucie spokojnie krąży więc jest i z przodu i z tyłu, masz manuala więc nie masz kompa skrzyni, ale od strony kierowcy pod nogami jest komp sterujący elektryką, alarmem, centralem, itp
trzeba wyjąć fotele i się sporo pobawić aby taką wodę wybawić :-/

Awatar użytkownika
SonY_Milk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2009, 23:12
Lokalizacja: Niepołomice / Kraków

Post autor: SonY_Milk » 04 cze 2009, 23:37

Kolego miałem dokładnie to samo.
Przy włączonej klimie przybierało wody ponieważ ten odpływ od parowania się zatkał.
Taki sam przypadek miał również kolega mojego ojca też w A6 w tym samym miejscu.

Aby poradzić sobie z wodą to musisz się rzeczywiście trochę pobawić - ja wyciągnąłem siedzenia i wyciskałem wodę z gąbki pod wykładziną - zbierałem to gąbką i auto stało później dwa dni na słońcu z podniesioną wykładziną, żeby to wyschło ładnie.

Od tamtego czasu spokój :)
Audi powered by turbocharged diesel V engine with six cylinders controlled by manual transmission combined with quattro wheel drive :) torque enough =]

Audi A5 BLB '05 - jest
Audi A6 BDH '04 - było
Audi A6 AFN '98 - było
Audi A4 AJM '00r - było

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 05 cze 2009, 01:37

Problem podobny mam. Tyle że u mnie po włączeniu nawiewu na szybe ( opcja nazywa się chyba odmrażanie szyby - używana także do odparowywania szyby )zaczyna zaparowywac jeszcze bardziej. Dopiero po jakims czasie jak juz sobie podmucha ( ok 2 minut) zaczyna leciec suche powietrze ktore wysusza szybe i znika para. Moje pytanie, skad nadmuchy na szybe biora powietrze, bo wyglada na to iż tam zbiera sie woda i nadmuch z poczatku wydmuchuje wilgosc a po jakims czasie dopieo zaczyna dzoialac prawidlowo, a tak sie nie da jezdzic. Dodam że problem Problem wystepuje tylko w zimie.
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 05 cze 2009, 13:03

Ten w podszybiu, z lewej strony patrząc od przodu auta?! Jesli chodzi o ten sam to jest wymieniony. Bez zmian niestety.
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

slawekl98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 04 kwie 2009, 16:35
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: slawekl98 » 05 cze 2009, 19:45

Może kolego wyłącz klime, i zobacz czy dalej bedzie przybywac woda

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 05 cze 2009, 22:22

kolega26 pisze:Jesli chodzi o ten sam to jest wymieniony. Bez zmian niestety.
no sam filtr nigdy nie będzie przyczyną zalania wodą, bo on nie jest do hamowania wody, tylko jest on od powietrza
szybciej obudowa tego filtra może być "ała" ale są jeszcze takie ranty, które tak zaraz wody nie wpuszczą
polecam sprawdzić nagrzewnice, takich sporo przypadków było, jest ona za klimatronikiem

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 06 cze 2009, 14:43

Jak włączę "ECO" dzieję sie to samo :/ . Często jest tak że np. wsiadam do wozu, zaparowane, wciskam "grzanie szyby" zaparowuje jeszcze bardziej, po 2 minutach zaczyna odparowywac. Przejade 10 KM. i nagle znow zaczyna zaparowywac cala szyba ( oczywiscie w zimie tylko ) wtedy jak wciskac " grzania szyby" to para zanika odrazu, bho juz wydmuchalo przy odpaleniu te wilgoc. Ale tak jakby z nadmuchu ciepla na bierząco nagle gdzies dostwala sie wilgoc i nagle podczas jazdy "jeb" bialo na szybach :/
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 06 cze 2009, 21:05

Co to jest ten parownik?! Pojade w przyszlym tygodniu na przeglad klimy to zobaczymy. Ten parownik przy standardowym serwisie tez sprawdzaja?! U nas nazywa sie sie to "serwis klimy" 150 ztea - nabicie czynnika plus sprawdzenie - podobno inaczej komputer nie bedzie umial nabic czynnika jak nie wykona przegladu...
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 07 cze 2009, 14:53

kolega26 pisze:Jak włączę "ECO"
tak tylko w formie jasności pamiętajmy, że ECON działa jak dioda się "nie pali"
bo wielu ludków to myli

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 07 cze 2009, 15:11

Hmmm, czyli to mogłaby być moja zmora... tylko czy wtedy nie leciałoby cały czas wilgotne powietrze?! A u mnie po ok minucie/dwoch leci już suche powietrze i potem tak cały czas aż nie zostawie autka na dłuższy postój i znów wilgoć musi sie wydmuchać. Małe tego, przy pierwszej fazie kiedy zamiast osuszać, doparowuje mi szyby, czuć zapach wilgoci wydmuchiwanej z wylotów. Podmucha ok. 2 minut i już leci suche powietrze które niszczy pare na szybie. No nic, zapodam temat facetowi od klimy zobaczymy co wymysli. Boje się tylko standardowego zachowania "fachowca" na oko nic nie powiem rozbierzemy pół auta, wymienimy pół auta to będziemy wiedziec co to i będzie działać :D

Jak dioda ma się nie świecić?! Przecież jak klikne na "eco" to sie zapala :D
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
instpud
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2009, 14:01
Lokalizacja: śląsk

Post autor: instpud » 07 cze 2009, 17:12

widzę, że mi się koledzy tutaj bardzo rozpisali...
Wiem, że to z czym się zmagam to zatkany odpływ parownika, niestety do tej pory nie miałem czasu zaglądnąć i tego przedmuchać...

Jak będzie czas to wszystko pójdzie w ruch,w końcu grzebanie we wnętrzu to przyjemność w porównaniu ze zmianą silnika czy skrzyni w 4x4... ;)
Kody zakładu montażowego (A - Ingolstadt, B - Bruksela, N - Neckarsulm)

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 07 cze 2009, 17:42

kolega26 pisze:Jak dioda ma się nie świecić?! Przecież jak klikne na "eco" to sie zapala :D
widzę, że nie wiesz jak działa klima
aby działała ma się "nie świecić" bo wówczas załącza się sprężarka i wiatrak
jak się "świeci" to jest wyłączona

Zablokowany

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga