Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 c5] Proba podlaczenia dodatkowego subwoofera.

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.
Zablokowany
Errorek69
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2009, 01:32
Lokalizacja: Garfield [:] USA

[A6 c5] Proba podlaczenia dodatkowego subwoofera.

Post autor: Errorek69 » 08 maja 2009, 02:02

Witam,
Od razu z gory przepraszam jezeli taki temat byl juz tu poruszany, ale nie znalazlem nic co mi moze pomoc (nie, nie chce wam zasmiecac forum)

A wiec, do rzeczy.
Niedawno kupilem swoje pierwsze audi a6 quattro, z 1998 roku, jest to wersja full loaded.
Auto te posiada (jak zapewne wiecie) pelen system BOSE (+ wzmacniacz BOSE w nadkolu) teraz chcialbym dolozyc do niego jeszcze moj stary subwoofer z poprzedniego auta, jedno pudlo z 2x 12inch 1000wat + wzmacniacz Kenwooda 1000wat na plecach.
Okablowanie do tego to zaden problem, polki uginaja sie od super zajebiscie profesjonalnych kabli pokrytych zlotem haha. Wiem ze moj wzmacniacz potrzebuje bezposredniego 'pradu' z akumulatora, i to w sumie wiem jak zrobic.
Chodzi mi o instruckje/wskazówki a najlepiej zdjecia, gdzie i jak powinienem ten subwoofer podlaczyc, chodzi mi dokladnie w ktorych kablach w kostce w zmacniaczu dochodzi sygnal od radia, przed wzmocnieniem go przed wzmacniacz BOSE.

Z gory prosze, nie odsylajcie mnie do jakis profesjonalnych zakladow audio, bo maja takie marze ze szkoda gadac, a uwazam ze nie jestem wcale gorszy od tych gosci i dam rade to sam zrobic.

Dzieki,
Przemo.

@re down.
Sorka. Poprawione.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2009, 16:46 przez Errorek69, łącznie zmieniany 1 raz.
Mlody jestem.
Chyba... nie?

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 11 maja 2009, 13:16

po pierwsze tak jak Moder napisal na gorze

... po drugie powitac kolege ze stanow!

...po trzecie na temat... lepiej jakbys kupil do tego zestawu CAPACITOR jak sie niemyle kolo 2 faradow bo przy takiej mocy prawdopodobnie bedzie ci wszystko migac i wykonczysz szybko alternator!!!!

...po czwarte bedziesz musial rozebrac panel pod kierownica (uwazaj i nie szarp za bardzo bo w panelu znajduje sie gniazdo OBDII i lampka pod nogi z lapmka pol biedy gorzxej z obd2...)i tak samo sciagnac plastik z pod maski nad bateria. jak to rozbierzesz znajdziesz tam gumowa zaslepke wywal ta zaslepe 9i smialo mozesz preciagac kable od baterii do bagaznika (tylko zabezpioecz krawedzie co by kabli niepoucinac) a potem pod plastikowym progiem przeciagnij kable az do bagaznika

...po piate ja tez szukalem jak dodatkowy sub podlaczyc i nic niezalazlem i podpielem w najprostszy sposob.... wpielem sie w oryginalny sub bose i teraz moj woofer dziala mi na dwuch wzmacniaczach. moze nie mam tak straszliwej mocy jak ty bo tylko 400 watt ale dziala duuuzo piekniej nizx oryginalny.

P.S. nieproboj wkrecac zadnych wkretow/srobek w podloge bagaznika... bo bak przedziorawisz :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam

Errorek69
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2009, 01:32
Lokalizacja: Garfield [:] USA

Post autor: Errorek69 » 12 maja 2009, 06:14

DoRuS pisze: ... po drugie powitac kolege ze stanow!
a to ci niespodzianka ;)) witam ;))
DoRuS pisze: ...po trzecie na temat... lepiej jakbys kupil do tego zestawu CAPACITOR jak sie niemyle kolo 2 faradow bo przy takiej mocy prawdopodobnie bedzie ci wszystko migac i wykonczysz szybko alternator!!!!
Chodzi Ci o extra bateryjke tak? od spadkow napiecia?
Mam takie cos :P
Obrazek
DoRuS pisze: ...po czwarte bedziesz musial rozebrac panel pod kierownica (uwazaj i nie szarp za bardzo bo w panelu znajduje sie gniazdo OBDII i lampka pod nogi z lapmka pol biedy gorzxej z obd2...)i tak samo sciagnac plastik z pod maski nad bateria. jak to rozbierzesz znajdziesz tam gumowa zaslepke wywal ta zaslepe 9i smialo mozesz preciagac kable od baterii do bagaznika (tylko zabezpioecz krawedzie co by kabli niepoucinac) a potem pod plastikowym progiem przeciagnij kable az do bagaznika
W poprzednim aucie zainstalowali mi extra bezpecznik rockford'a z oporem bodajze 50amp, umiejscowionym zaraz przy aku, wpiac go i teraz? czy to zbedne?
DoRuS pisze: ...po piate ja tez szukalem jak dodatkowy sub podlaczyc i nic niezalazlem i podpielem w najprostszy sposob.... wpielem sie w oryginalny sub bose i teraz moj woofer dziala mi na dwuch wzmacniaczach. moze nie mam tak straszliwej mocy jak ty bo tylko 400 watt ale dziala duuuzo piekniej nizx oryginalny.
A moglbys mi ciapnac fotke swojej kostki? jak to wyglada u ciebie? bo wlasnie tego w tym calym procesie instalacji boje sie najbardzie, mam smykalke do 'mieszania' kabelkow ;P
A co do tej mocy to nie przesadzajmy, widzialem u kumpli takie systemy ze moje speakery wymiekaja zaraz po starcie ;dd
DoRuS pisze: P.S. nieproboj wkrecac zadnych wkretow/srobek w podloge bagaznika... bo bak przedziorawisz :)
Nie propaguje recznych odwiertow w aucie, lecz uwaga jak najbardziej sluszna ;d
DoRuS pisze: pozdrawiam
ja tez, piwko odemnie, dzieki :)
<piwo>
Mlody jestem.
Chyba... nie?

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 12 maja 2009, 12:49

Errorek69 pisze:A moglbys mi ciapnac fotke swojej kostki? jak to wyglada u ciebie? bo wlasnie tego w tym calym procesie instalacji boje sie najbardzie, mam smykalke do 'mieszania' kabelkow ;P
A co do tej mocy to nie przesadzajmy, widzialem u kumpli takie systemy ze moje speakery wymiekaja zaraz po starcie ;dd
wiec bedziesz musial rozebrac prawy bok bagaznika... co latwe niebedzie....:) jak juz sie dostaniesz do suba odkrec same glosniki TORXEM odepnij +/- z glosnikow bo sa dwa i wepnij tam kable ktore ida jako "input" do amplifiera.... zrobilem to w najprostszy sposob jaki sie dalo bo jak zobaczylem kostke ktora idzie do stagowego wzmacniacza i wez teraz znjadz tam suba...? podziekowalem... i zrobilem po swojemu... i dziala... mam nadzieje ze u Ciebie tez bedzie dzialalo... :)

a co do bezpiecznika to pogrzeb na forum bo niepamietam czy 30 cm od wzmacniacza czy od baterii ma byc zalozony ale na 99% od wzmacniacza ma byc...

wlasnie o taki capacitor mi chodzilo!!!

...aha i zdjec Ci niepokaze bo sorry ale niechce mi sie rozbierac znowu calego panelu...:P :-P :-P

dasz rade!!!!! <piwo>

pablo.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 07 lut 2008, 19:19
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Belgia

Post autor: pablo.k » 13 maja 2009, 00:51

Bezpiecznik ma byc przy akku a kondensator jak najblizej wzmaka .
Jesli wzmacniacz ma 1000r rms to kabel zasilajacy z akumulatora tez powinien byc odpowiedni np. 50mm2 na plusie i minusie.

Pozdr.

Errorek69
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2009, 01:32
Lokalizacja: Garfield [:] USA

Post autor: Errorek69 » 15 maja 2009, 00:42

Wszystko perfekt poprowadzone.. tak jak myslalem problem z kabelkami, mowa o slawnej 'kostce' gdzie wpiac kabelki? ..
Mlody jestem.
Chyba... nie?

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 15 maja 2009, 01:01

Errorek69, nie mam pojecia.... a nie mam w tej chwili dobrego miernika moze wtedy bym jakos doszedl... ale sproboj zrobic tak jak ja.... poprostu jak masz dwa suby bose odkrec torxami same glosniki wypnij z nich kable i doprowadz do nowego wzmaka. tak jak mowilem mi dziala na dwoch wzmakach i nie mam problemu z tym...:D

Errorek69
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2009, 01:32
Lokalizacja: Garfield [:] USA

Post autor: Errorek69 » 15 maja 2009, 01:20

Najgrosze jest to ze nie chce calej scianki zdejmowac... a kostke juz wypiolem, niedosc ze trudna juz ja wlozyc bez kabli, a jak pomyse jak dojda moje kable to...

[ Dodano: 2009-05-19, 16:52 ]
No i rozbilem audi.
Mlody jestem.
Chyba... nie?

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga