Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] passat 2.8 v6 automat

Wszystko co dotyczy skrzyń biegów oraz układów napędowych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
wojtf23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:28
Lokalizacja: Żywiec

[ All ] passat 2.8 v6 automat

Post autor: wojtf23 » 24 sie 2011, 06:42

Witam klubowiczów. Przepraszam że pisze nie na tym forum ale passat składa się z części Audi. Mam problem z automatem Tiptronic a dokładnie słabo ciągnie na wstecznym i niekiedy jak przełącze z N na D na światłach to mi zgaśnie. Co może być ???? Pamiętam kiedyś że jak został wymieniony olej w skrzyni to mi zniknął wsteczny ale po jakimś czasie się pojawił i było okej. Co jest ciekawe olej w skrzyni po przejechaniu ok 50 tysiecy km. jest czarny.

Pomóżcie.

DJabeł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 475
Rejestracja: 02 kwie 2009, 17:50
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DJabeł » 24 sie 2011, 09:55

Z tego co wiem nie powinno sie zmieniać oleju w tiptronicu..
Audi a6 c5 2000r 2.5TDI 180KM - post451237.html#p451237

wojtf23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:28
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wojtf23 » 24 sie 2011, 16:10

a z tego co mi mówili na a8forum to powinno bo wiele mechaników mówi ze nie a powinno.

Awatar użytkownika
Jarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 896
Rejestracja: 03 mar 2008, 07:26
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Jarecki » 24 sie 2011, 18:37

wojtf23, a kompa podpinales pod skrzynie <mysli> bo tak to mozemy zgadywac ;) dziwne ze po wymianie nie miales wstecznego moze cos pochrzanili przy wymianie :(
co do wymiany oleju w tipie to sa przeciwnicy i zwolennicy Ja jestem za wymiana <okok>
AUDI jest jak Media Markt - nie dla Idiotów :D
Forum Audi nie tylko A6. ;)

matelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 665
Rejestracja: 22 cze 2010, 00:13
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: myszków
Kontakt:

Post autor: matelek » 24 sie 2011, 23:47

DJabeł pisze:Z tego co wiem nie powinno sie zmieniać oleju w tiptronicu..
napisze tylko tyle <wysmiewacz> <rotfl>
skoro masz filtr i olej tzn ze to sie MUSI wymieniac.
Pozatym nie bede ty o swoich racjach pisal - jest podwieszony temat gdzie chlopaki przedstawili slusznosc mojej tezy nie raz.

jesli chodzi o autora - moze masz za malo oleju w skrzynce ?
znikl wsteczny ? czyli skrzynia byla w trybie awaryjnym ? jesli tak to przy wymianie cos schrzanili.
podepnij vaga to na pocztatek i podjedz do magika co ci robil skrzynie i mu zglos problem (jesli to bylo niedawno) - wlasciwie to byles u niego po wymianie jak znikl wsteczny czy olales sprawe ?

wojtf23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:28
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wojtf23 » 25 sie 2011, 06:49

po wymianie tak wymienił olej ze jak pojechałem to musiał dolać jeszcze 1,5 lita to już wiem ze magik był z niego niesamowity. na dzień dzisiejszy wsteczny jest słaby to znaczy ciągnie na wolnych obrotach ale jak mu się da gazu to jak by się ślizgał czyli nie rozpędza się na wstecznym. Reszta biegów chodzi dobrze nie powiem że super bo czuć minimalne ale to lekkie przełączanie biegów ale to już miał tak od Francji jak przyjechał. Jedynie co mnie drażni że niekiedy jak przełączam z P na D to jest takie "DUP" i ciężko się go w tedy przełącza ale to tylko po nocy jak autko stoi. No i jeszcze to gaśniecie na światłach jak przełączam z N na D ale nie zawsze. Tak po za tym to skrzynia jak dla mnie chodzi super autko na każdym biegu się zbiera i silniczek z resztą chodzi super. Powiem tylko tyle że w S8 jak miałem skrzynia była chyba gorsza bo przy przełączaniu z 3 na 4 albo przy redukcji z 4 na 3 było czuć szarpnięcie autem. Tak więc ta skrzynia w passacie chodzi o niebo lepiej oprócz tego wstecznego.

Jak znajdę czas sprawdzę VAG-iem autko.

Pozdro

Awatar użytkownika
Jarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 896
Rejestracja: 03 mar 2008, 07:26
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Jarecki » 28 sie 2011, 22:33

wojtf23 pisze:Jedynie co mnie drażni że niekiedy jak przełączam z P na D to jest takie "DUP" i ciężko się go w tedy przełącza ale to tylko po nocy jak autko stoi.
mam nadzieje ze zaciagasz reczny <mysli> bo takie cos sie robi gdy auto majac P stoczy sie lekko i jest utrudniona zmiana :]
AUDI jest jak Media Markt - nie dla Idiotów :D
Forum Audi nie tylko A6. ;)

wojtf23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:28
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wojtf23 » 30 sie 2011, 01:46

dzięki wielkie chociaż za tą poradę. Już się kapnąłem że to jest wina tego i zaciągam ręczny i mój brat też tylko myślałem że to też jest już jakaś wada przebiegu skrzyni.

Powiem tak autko mojego brata niestety mojego brata niestety ale niech mu służy jak najdłużej :) jechałem nim i powiem tak biegi do przodu wchodzą jak malina myślałem że gorzej. ale o wiele wiele lepiej niż w mojej byłej S8 ale wsteczny to porażka pod górkę nie ma opcji żeby wjechał na wstecznym a na prostej powolutku się toczy ale ma problem autko gazując nic nie robi typu że szybciej pojedzie - wygląda to tak jak by się ślizgało sprzęgło chyba wszyscy wiedzą o co chodzi czy 1 tys. obr. czy 4 tys. obrotów autko się ledwo toczy.

wojtf23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:28
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wojtf23 » 07 wrz 2011, 14:54

dzięki wielkie też mi się to obiło o uszy że może to być kosz biegu wstecznego. Powiem tylko tyle że błędów nie ma na Vag-u odnośnie skrzyni. Był tylko błąd wypadającego zapłonu na I cylindrze bo jak się go zapala to właśnie jakby chodził nie równo ale tylko przez chwilkę chyba będzie do wymiany cewka.

Tak jak myśleliśmy kosz biegu wstecznego D/G i tarczki.

Dzięki wielkie. Jak by ktoś wiedział to proszę o odpowiedź na mój nowy temat. dziex

inspektor2011
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2011, 00:17
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: inspektor2011 » 14 paź 2011, 16:00

witam Cię, dostałem twój problem o skrzyni od oli80 bo sam mam taki problem w moim audi A6 Allroad, też na wolnym gazie jedzie a na większych obrotach stoi, i boi się każdej góry na wstecznym a przecież quattro <zalamka> , powiedz mi ile taka przyjemność Cię kosztowała i kto Ci to robił, czy jest szansa zrobić to samemu w domu ???? czy raczej oddać komuś co się zna ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga