Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] Falowanie/szarpanie obrotów silnika/skrzyniTIPTRONI

Wszystko co dotyczy skrzyń biegów oraz układów napędowych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
daro3333tarno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2010, 12:53
Lokalizacja: Opole

[ All ] Falowanie/szarpanie obrotów silnika/skrzyniTIPTRONI

Post autor: daro3333tarno » 31 sie 2011, 18:02

Witam, od razu przedstawię mój problem:
Więc tak, jakiś miesiąc temu auto straciło sporo na mocy i zaczęło się falowanie obrotów w zakresie pomiędzy 1000-1600 obr/min z tym, że podczas przyspieszania (wciskania gazu) nie było czuć żadnego falowania dopiero przy jeździe na stałych obrotach wskazówka obrotów wahała się w zakresie +/- 200obr/min. Mam własnego VAGa i po sprawdzeniu okazało się że przepływomierz w sporym stopniu przekłamuje nie było błędu DTC ale w grupie 003 było wszystko jak na dłoni...poczytałem na innych forach żeby nie kupować zamienników więc pojechałem i kupiłem nowy org. Bosch.
Problem braku mocy znikł, VAG w 003 grupie pokazuje idealnie czyli 2 i 3 komórka się pokrywa...lecz niestety problem falujących obrotów pozostał...i tu moje pytanie gdzie szukać problemu? Błędów DTC w silniku i skrzyni TIP brak...

Każdy pomysł i porada się przyda...z góry dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 31 sie 2011, 21:18

jak wygląda sprawa z wolnymi obrotami? czy też faluje czy tylko podczas jazdy? jeśli wolne obroty też falują to częstą przyczyną jest zabrudzona przepustnica, a rozwiązanie dosyć proste i bez dużych kosztów, wystarczy wyczyścić przepustnicę a następnie przeprowadzić adaptację. następnie czy sprawdzałeś z podpiętym kompem czy te obroty podczas jazdy faktycznie falują czy tylko wskazówka, może tutaj tkwi problem.

123Marcin123

Post autor: 123Marcin123 » 31 sie 2011, 21:41

czesc w skrzyni nie masz co szukac to nie jest problem, ale moze wydac sie absurdalne pierwsze sprawdz pompe paliwa, przerabiałem ten temat jakis czas temu jutro sprawdze co to było <okok>

[ Dodano: 2011-08-31, 21:44 ]
mialem c5 dwie sztuki to nie jest duzy problem jak na te auto wiez mi mam nadzieje ze pomoge <okok>

daro3333tarno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2010, 12:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: daro3333tarno » 01 wrz 2011, 13:37

Wolne obroty stoją w miejscu, wiem to dokładnie bo po podłączeniu VAG jest cały czas 745 obr/min i nic nie faluje. Na luzie jak dodam gazu i trzymam w jednym miejscu to też jakby wskazówka lekko falowała ale bardzo minimalnie...podczas jazdy czuć to szarpanie, tak jakby jechać po progach zwalniających jeden po drugim :)
Podkreślam że wszystko było ok do czasu kiedy zaczęła szwankować przepływka...

m3rvin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 18 gru 2010, 00:46
Lokalizacja: Radlin / Hagen
Kontakt:

Post autor: m3rvin » 01 wrz 2011, 20:15

grzałka pisze:eśli wolne obroty też falują to częstą przyczyną jest zabrudzona przepustnica, a rozwiązanie dosyć proste i bez dużych kosztów, wystarczy wyczyścić przepustnicę a następnie przeprowadzić adaptację.
o jakiej przepustnicy mówimy ? gdzie się znajduje i czym i jak czyścić ?

pozdro :]
www.krzysztofpodolski.com Nie bądz obojetny przekaz 1% na szczytny cel :)
126p-> GSI 8V E > GSI 16V F > A6Q 2.5TDi 179ps > A6Q 2.8 193ps > jest i ona S6 C5 ANK

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 03 wrz 2011, 00:03

m3rvin pisze:
grzałka pisze:eśli wolne obroty też falują to częstą przyczyną jest zabrudzona przepustnica, a rozwiązanie dosyć proste i bez dużych kosztów, wystarczy wyczyścić przepustnicę a następnie przeprowadzić adaptację.
o jakiej przepustnicy mówimy ? gdzie się znajduje i czym i jak czyścić ?

pozdro :]
<lol> <lol> no fakt ale ze mnie ....................

daro3333tarno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2010, 12:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: daro3333tarno » 03 wrz 2011, 12:20

Witam problem szarpania i falowania obrotów rozwiązany...
Problem tkwił w układzie paliwowym a dokładnie w wężykach zwrotnych od wtrysków...podczas wymiany przepływomierza musiałem lekko naruszyć jeden z nich przez co łapał lekko powietrze i lekko się pocił...doszedłem do tego trochę przypadkowo bo wymieniłem te wężyki wczoraj z powodu tego że były wilgotne i po wymianie ku mojemu zdziwieniu zero szarpania. Profilaktycznie też poprawiłem mocowania przy filtrze paliwa...
Jeszcze mi została do wymiany gruszka od turbo bo sztanga chowa się do końca ale zaraz po woli opada tak około 1cm.

[ Dodano: 2011-09-05, 17:40 ]
Już dzisiaj kupiłem taką gruszkę, niedaleko mnie w Brzegu jest gościu który regeneruje gruchy, EGR i inne drobne podzespoły.
link: http://www.serwispomp.pl/
Dałem za oryginalną gruszkę GARRET po regeneracji z roczną gwarancją 139zł, tylko starą trzeba oddać. Gościu podpiął takie urządzenie do mojej gruszki i od razu wyszło że jest padnięta.
I tu jest chyba mój problem z tym falowaniem, bo w sobotę chciałem jakoś zreanimować moją gruszkę i rozwaliłem ją do końca i po tym silnik stracił na mocy ale szarpnięcia i falowanie znikło. Wydaje mi się że zawór N75 próbował wysterować gruszkę do żądań ECU ale mu to nie wychodziło i dlatego były szarpania i EGR też źle działał bo przez gruszkę uciekało podciśnienie pedał hamulca też robił się twardy...więc na 99% tu jest pies pogrzebany
Jutro wymienię gruszkę bo dzisiaj silnik jest za gorący, to napisze jakie są efekty...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga