Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C7 Parujące reflektory... demontaż

Nadwozie
mans

A6 C7 Parujące reflektory... demontaż

Post autor: mans » 03 kwie 2016, 09:46

Witam

Koledzy prosze o krótką informację.. Jak najprościej zdemontowac reflektory przednie.
O ile widac zaczepy górny i boczny o tyle do tego dolnego nie mam dojścia :(.

Domyślam się że trzeba zdjąć niestety zderzak.. Ale chciałbym to zrobić sensownie zeby niczego nie uszkodzić...

Moj C7 to wersja 2011.

Będę bardzo wdzięczny za informacje

[ Dodano: 2016-04-03, 09:46 ]
Widzę że prężnie działa to forum dlatego wstawiam link do filmu jak zdemontować ...
Wprawdzie dotyczy to innej opercaji ale wszystko ładnie pokazane.





Temat do zamknięcia

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 22 paź 2016, 22:54

Po wizycie na myjni u mnie też zaparował prawy reflektor przedni, ale trochę słońca i odparował. Ma ktoś patent na ich uszczelnienie, bo wyjąć tylko po to żeby wysuszyć to żadne wyjście.
Było przez 8 lat A6 C6 teraz A6 C7

Awatar użytkownika
watronik7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2012, 12:52
Lokalizacja: UK

Post autor: watronik7 » 23 lis 2016, 01:07

W instrukcji obslugi od A7 jest opis jak wymontowac cale przednie reflektory w celu wymiany zarownki (w moim przypadku halogenu doswietlajacego zakrety). Sprawa sprowadzas sie do poluzowania bodajze 3ch srub i mozna wyjac caly reflektor. Po wyjeciu:

1. Sciagamy wszystkie gumy dostepu do zarowek
2. Suszymy dokladnie srodek suszarka do wlosow
3. Izolujemy uszczelke. W tym celu uzylem silikonu samochodowego do uszczelek (kupiony w UK w Halfords za £7).
3A. Przyklejamy tasme malarska (papierowa) po obu stronach uszczelki
3B. Nakladamy silikon na istniejaca uszczelke dokladnie wciskajac go w zakamarki
3C. Slinimy (lub mydlimy) palec w celu zdjecia nadmiaru silikonu
3D. Po zasilikonowaniu sciagamy tasme malarska
3E. Odkladamy do wyschniecia na 1-2 godz.
3F. Montujemy lampe.

Problem rozwiazany. Parowanie ustapilo bez koniecznosci wymiany lampy na nowa lub wymiany istniejacych uszczelek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 23 lis 2016, 06:40

watronik7 pisze:W instrukcji obslugi od A7 jest opis jak wymontowac cale przednie reflektory
W mojej instrukcji tego brak. Wrzuć zdjęcie demontażu lampy, bo w necie też nie znalazłem
Było przez 8 lat A6 C6 teraz A6 C7

Awatar użytkownika
watronik7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2012, 12:52
Lokalizacja: UK

Post autor: watronik7 » 23 lis 2016, 20:37

Ponizej link do instrukcji z Audi A7 ale z tego co widze w ElsaWin w A6 sprawa jest troche bardziej skomplikowana bo zeby wyjac lampe trzeba zdemontowac zderzak bo lampa ma cos w rodzaju kolnierza wiec nie mam mozliwosci wyjecia tylko przez poluzowanie srub.

LINK --> Audi A7 - Wymiana Zarowki-Demontaz lampy

audiuseer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 14 wrz 2017, 19:28
Imię: Tomasz
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: audiuseer » 25 lis 2017, 12:08

Odswieze temat. Lampy a7 paruja tylko i wylacznie wtedy kiedy pali sie full led. Paruja w miejscu drl. Normalnie w ciagu dnia nawet deszczowego czy po myjni nic nie paruje przy samych dziennych.

Ktos ma jakis pomysl? Proba szczelnosci zrobiona i wszystko ok... odpowietrzniki czyste..

Yaro1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 05 cze 2017, 17:51
Imię: Jarosław
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Konin

Post autor: Yaro1 » 25 lis 2017, 19:25

U mnie w A6 to samo, obydwie lampy. Dużo takich przypadków jest opisywanych na forach, więc chyba jakaś wada albo te typy tak mają. Pozostaje czekać do wiosny, bo jak ciepło to efektu parowania nie ma :)

audiuseer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 14 wrz 2017, 19:28
Imię: Tomasz
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: audiuseer » 25 lis 2017, 20:29

Myslac logicznie to wychodzi na to ze sa za szczelne. Cieplo ktore gromadzi sie od zapalonych full led, spotyka sie z chlodniejsza czescia reflektora a tam gdzie jest chlodniej *w miejscu drl* paruje. Czyli co? Nawiercic i zostawic - szkoda bo zacznie sie kurzyc. Widzialem kiedys u kogos kto mial podobny problem nawiercone lampy w ktorych miejsce wstawil rurke gumowa (fi5? cos malego) ktore to znow szlo do obudowy filtra powietrza. W momencie zaciagania przez filtr powietrza - wysysalo cieple powietrze z lampy. U niego pomoglo na 100%. Nigdzie w internecie z czyms takim wiecej sie nie spotkalem (jedynie same nawierty). Co myslicie o takim handmade? Troszke druciarstwo jakby nie patrzec ale moze skuteczne :P

raftor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 487
Rejestracja: 11 gru 2011, 11:47
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: raftor » 26 lis 2017, 16:34

Ja też już spotkałem się w kilku C7 z Full LED że reflektory parują, w moim też przy obecnej pogodzie lekko zaparują.

Lampy demontuje się po uprzednim zdjęciu zderzaka. Nie jest to jakieś super skomplikowane.

Awatar użytkownika
watronik7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2012, 12:52
Lokalizacja: UK

Post autor: watronik7 » 16 gru 2017, 18:03

Po kolejnym roku uzytkowania A7, na podstawie własnych obserwacji stwierdzam, że z tymi lampami jest tak :
  • W lampach sprawnych moze pojawic sie problem parowania w okreslonych warunkach pogodowych. Jesli parowanie ustepuje w krotkim okresie czasu, np. nastepnego dnia, po kilku godzinach od zaparkowania, itp. to jest to objaw normalny (o tym wspomina instrukcja obsługi, w ASO też mogą to potwierdzić)
  • W lampach niesprawnych parowanie z regóły utrzymuje sie długi czas, np kilka dni lub tygodni i nie ustepuje samoistnie
  • Do prawidlwego działania lampy uszczelka między obudową lampy i kloszem musi być szczelna.
  • Sprawna lampa nie jest i nie może być całkowicie szczelna aby zapobiec parowaniu. Lampy sa wentylowane poprzez odpowiednie otwory z tyłu lampy.
  • W lampach od A7 jednym z kanałów wentylacyjnych jest gumowa rurka (ok 20-30cm długości) podłączona z tyłu w dolnej części lampy. Drugi koniec tej rurki podłączony jest do otworu w dolnej części poszycia nadkola.
  • Jeśli uszczelka między kloszem i obudową lampy jest sprawna, proponuje sprawdzić drożnośc kanałów wentylacyjnych. W Elsie każda lampa powinna być dokładnie opisana.
  • Otwory wentylacyjne typowo zakończone sa plastikową rurka z wężykiem lub bez lub gumowymi wentylami.
Dorabianie dodatkowych otworów wentylacyjnych obarczone będzie sporym ryzykiem bez gwarancji ich skuteczności. Jeśli jednak ktoś sie już zdecyduje na takie zabiegi proponuję zaopatrzyć sie w jakieś gumowe zatyczki gdyby okazało sie ze dodatkowa wentylacja nie spełnia swojego zadania.

Po uszczelnieniu jednej z lamp zgodnie z moja poprzednią instrukcja długoterminowe parowanie ustapiło, aczkolwiek od czasu do czasu pojawiają sie minimalne ilości pary które same znikaja. Rozkład pary jest w miare identyczny w obydwu lampach
A6 C6 --> A7 4G

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 04 sty 2018, 00:36

No i mnie dopadło :( (to chyba zemsta za ostatnie rozważania dotyczące wymiany A6 na A7 :) )
Mam zaparowany prawy, przedni reflektor.
Popatrzyłem i wygląda na to, ze pęknięcia są na kloszu, tuz pod błotnikiem, na krawędzi: (zdjęcie poglądowe)
Obrazek
To własnie to, typowe dla C7 pęknięcie?

Jest sens to sklejać, czy uszkodzenie lawinowo "poleci" po reszcie lampy? Da się z pewnością różnymi klejami - samo klejenie nie będzie widoczne, bo schowa się pod błotnikiem.
Zaparowanie jest już dość znaczne i obejmuje 70% reflektora

Powinienem zająć się tym natychmiast (woda w środku lampy spowoduje zwarcia i korozję), czy może to poczekać dwa lub trzy tygodnie?
Wyczytałem, że bez zdejmowania zderzaka się nie obejdzie a w garażu do "dłubania" będę dopiero za jakiś czas :(

W Krakowie jest jakaś firma oferująca nowe klosze wraz z wymianą: (700 PLN za sam klosz)
Obrazek
- korzystał ktoś? Obawiam się, czy te "nowe" nie będą zrobione z tak kiepskiego i miękkiego plastiku, że po 3 miesiącach kompletnie się wypiaskują?
Ostatnio zmieniony 04 sty 2018, 01:08 przez damos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
watronik7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2012, 12:52
Lokalizacja: UK

Post autor: watronik7 » 04 sty 2018, 00:59

Jesli miejsce klejenia nie bedzie widoczne to mysle ze warto sprobowac. Na zdjeciach nie widac tych pekniec. Do klejenia uzyj gestego kleju lub silikonu. Zwroc uwage na temperatury robocze produktow ktore bedziesz uzywal do klejenia.

Jesli nie robi sie akwarium w lampie to nie ma paniki. Przewody zasilajaze zarowki sa dosc wysoko wiec male ryzyko zwarcia.

Jesli do klejenia musisz wyjac lampe to musisz zdjac zderzak. Jesli masz sensory od adaptacyjnego tempomatu w zderzaku to bedziesz musial kalibrowac system (najprawdopodobniej w ASO)
A6 C6 --> A7 4G

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 04 sty 2018, 01:07

watronik7 pisze:Na zdjeciach nie widac tych pekniec
Bo to nie jest zdjęcie moich lamp, tylko poglądowe :) Moję są nadal "mna aucie" :)
watronik7 pisze:Jesli miejsce klejenia nie bedzie widoczne to mysle ze warto sprobowac
Miejsce klejenia nie będzie widoczne, bo jest dokładnie pod końcówką błotnika - zaznaczoną na czerwono: (zdjęcie poglądowe :) )
Obrazek
watronik7 pisze:Jesli do klejenia musisz wyjac lampe to musisz zdjac zderzak
Muszę - to jest dokładnie pod błotnikiem. Przy okazji można sprawdzić resztę lampy.

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 04 sty 2018, 06:29

Wykonałem uszczelnienie prawego reflektora silikonem oczywiście po zdjęciu osłony zderzaka. Jest lepiej, ale dalej paruje choć lewy nie. Mam teraz podejrzenia, że woda przedostaje się w miejscu od strony błotnika gdzie znajduje się gumowa uszczelka. Myślę, że trzeba ją jednak podważyć i uszczelnić silikonem, ale <mysli> czy to wystarczy
Było przez 8 lat A6 C6 teraz A6 C7

VAGPatrick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 22 kwie 2017, 15:09
Lokalizacja: Sieraków Śląski

Post autor: VAGPatrick » 04 sty 2018, 08:47

Zderzak bez problemu sobie odkręcisz i przykręcisz nie musisz kalibrować od nowa ACC bez obaw.
A6 C6 3.0T 433KM/550NM Było.
A6 C7 2.0 TDI 215KM/450NM Było.
A7 3.0 TDI 307KM/644NM Jest!
PP AUTO CENTER
Doposażanie|Tuning|Hamownia

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga