Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] otwieranie bagaznika przu uzyciu pilota - nie dziala

Nadwozie
Emil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2009, 09:29
Lokalizacja: dolnośląskie

[A6 C5] otwieranie bagaznika przu uzyciu pilota - nie dziala

Post autor: Emil » 02 lip 2009, 10:46

bagaznik nie chce sie otworzyc, kiedy uzywam srodkowego przycisku na pilocie. rozebralem tapicerke (te z trojkatem) i wysledzilem po stonie kierowcy maly silniczek polaczony z mechanizmem zamka klapy, ktory po nacisnieciu srodkowego przycisku pilota wydaje z siebie cichy dzwiek, jakby probowal otworzyc zamek - bezskutecznie. wyglada na to, ze silniczek jest nierozbieralny... jakies sugestie (procz kupna nowego silniczka;))?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2009, 13:00 przez Emil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 02 lip 2009, 12:04

Wydaje mi się, że to działa tylko w sedanie... Wcześniej otwierał Ci się bagażnik gdy nacisnąłeś ten środkowy przycisk?

Emil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2009, 09:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Emil » 02 lip 2009, 13:07

K@MiL, bagaznik z pilota juz sie nie otwieral, kiedy zaczalem jezdzic tym autem, ale w zwiazku z tym, ze znalazlem ten dodatkowy silniczek, ktory najwyrazniej chcialby zadzialac na sygnal z pilota, ale mu nie wychodzi, mysle, ze rowniez w avancie ta opcja jest dostepna :-)

slavi16, czytalem tamten watek, nikt nie poruszyl w nim problemu tego nieszczesnego silniczka, a wszystkie opisane w nim usterki nie dotycza mojego auta :-/

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 02 lip 2009, 13:13

Ale chodzi Ci o całkowite otwarcie klapy czy tylko zamka?? Bo fakt jeżeli dłużej go przytrzymasz to zamek Ci się od bagażnika otworzy. Ale same uniesienie klapy to tylko w sedanie z tego co mi się wydaje...

piter

Post autor: piter » 02 lip 2009, 13:33

K@MiL pisze:Ale same uniesienie klapy to tylko w sedanie z tego co mi się wydaje...
Nawet kolego nie do konca. W sedanie po naciśnięciu z pilota klapa się odblokowuje i tylko odskakuje. Całkowicie trzeba ją podnieść ręcznie. Ponoć są dostępne na rynku dobre siłowniki które pozwalałyby na całkowite podnieisienie klapy z pilota.

Emil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2009, 09:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Emil » 02 lip 2009, 13:33

K@MiL, nie, nie chodzi o uniesie klapy - nie otwiera sie zamek, nawet kiedy przytrzymam dluzej przycisk na pilocie. ustawilem tez odpowiednio zamek kluczykiem. wszystko na nic. slychac za to prace tego wspominanego juz silniczka. tak jakby chcial otworzyc klape, ale mu nie wychodzi. dlatego ten silniczek w tym watku tak walkuje ;-)

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 02 lip 2009, 14:09

W ETKA znalazłem coś takiego:

Obrazek

Emil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2009, 09:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Emil » 02 lip 2009, 14:31

K@MiL, to wlasnie o ten elemnt chodzi, ten podswietlony z numerem 30!
tylko co to wlasciwie jest...

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 03 lip 2009, 13:17

Proponuję jechać na jakiś złomowiec i tam poszukać bo na Allegro nie widziałem tej części...

łukaszgdynia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 233
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:30
Lokalizacja: gdynia chylonia

Post autor: łukaszgdynia » 03 lip 2009, 17:02

moja odskakuje ale i tak sie nie podnosi do gury sama mój ojciec ma a6 c6 i tam jak nacisnie otwieranie klapy to otwoży sie do samej góry sprawdzałem nowe amorki i dalej sie nie otwiera sama
audi the best

Emil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2009, 09:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Emil » 18 lut 2011, 12:03

pawelk600, zdjąłem tapicerkę i znalazłem siłownik uruchamiany środkowym przyciskiem. odpiąłem od niego cięgno, za które potem pociągnąłem - zamek otworzył się gładko. potem zamknąłem bagażnik i nie zakładając tapicerki usiadłem na tylnym siedzeniu, żeby przyjrzeć się temu na żywo. zamknąłem centralny zamek, potem go otworzyłem - zamek chodził dobrze, jak zawsze. raz jeszcze zamknąłem zamek i wcisnąłem środkowy przycisk na pilocie. i nic. właściwie prawie nic, siłownik wydał z siebie cichy dźwięk, ale cięgna nie pociągnął. zrobiłem więc jeszcze jeden eksperyment. odpiąłem cięgno od tego siłownika i trzymając wciśnięty jego tłok nacisnąłem środkowy przycisk na pilocie. i siłownik wypchał tłok. i już kompletnie nie wiem o co tutaj chodzi. czytałem jeszcze, że tę opcję trzeba aktywować VAGiem. czy to prawda? nadmienie tylko, ze VAGa nie mam...

i oczywiście chodzi tylko o odskoczenie klapy, nie jej całkowite otwarcie.

duch86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2009, 22:24
Lokalizacja: Suwalki

Post autor: duch86 » 21 lip 2011, 00:35

Witam mam problem po naciśnięciu środkowego przycisku na pilocie(klapa bagażnika) zamek nie otwiera słychać ze coś tam pracuje ale nie odskakuje ? mogę otwierać bagażnik dopiero po podwójnym naciśnięciu odblokowania całego auta Pomocy

aha i jeszcze jedno raczej winna siłowników naprawdę trzeba użyć siły by klapę podnieść do góry moja dziewczyna ma z tym problem i zakupy wkłada na tylne siedzenie,słyszałem ze są mocniejsze siłowniki które by podniosły klapę bagażnika automatycznie ???

Pozdrawiam

vaio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: vaio » 18 mar 2012, 08:03

Panowie odgrzeje temat w sedanie który teraz mam na stanie (kumpla) Też c% jest dziwny problem Wszystko działa normalnie oprócz otwierania bagażnika z pilota i guzika w klapie jedynie z kluczyka da się otworzyć. Nadmienię że siłownik wymieniłem( sprawdzałem miernikiem i na stykach jest cały czas 12V tylko jak np nacisnę guzik spada.) i dalej nic po za tym jest coś takiego że światełko w bagażniku normalnie się pali ale przy naciśnięciu przycisku na klapie przygasa. Nie wiem czy ma to coś wspólnego czy nie nie wiem gdzie się czepnąć.

Awatar użytkownika
superkto
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 01 sie 2008, 20:30
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: superkto » 21 mar 2012, 12:49

U mnie trochę inaczej, a mianowicie:
klapa się zamyka mechanicznie ale jak zamykam pilotem to słychać jakieś ruchy w środku a klapa daje się otworzyć. Wiem rozbiorę to ale gdzie od razu uderzać??
46

Awatar użytkownika
Stas1989
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:05
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: Stas1989 » 09 lip 2012, 21:18

Witam. Pozwolę sobie podłączyć pod temat bo nie chce już zakładać kolejnego.
Mam też problem ze swoim bagażnikiem. A mianowicie chodzi o to ze jak kupiłem auto (jakieś 2m-ce temu) zamek klapy był popsuty i nie moglem go wcale zamknąć (ani z kluczyka ani z pilota) wszystko się zamykało oprócz bagażnika. Rozebrałem zamek naprawiłem zamek i mogę bagażnik zamknąć kluczykiem (i jak przekręcam kluczyk w bagażniku to zamykam i otwieram cały samochód) ale jak zmykam lub otwieram auto z pilota lub przez zamek w drzwiach kierowcy to bagażnik się nie zamyka a wszytko inne tak... Nie wiem co mam z tym zrobić, słyszałem od nie których ze to może komputer odłączył zamek i trzeba go VAGiem z powrotem włączyć. Czy to możliwe?

PS. Pytanie poboczne zamek klapy powinien wrócić od pozycji wyjściowej po zamknięciu kluczykiem czy zostać w pozycji poziomej pytam bo u mnie jak naprawiłem zamek to zostaje on w pozycji poziomej?
Może trochę zagmatwanie to napisałem ale mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi:)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl