Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 Avant] Awaryjne otwarcie maski silnia

Nadwozie
ODPOWIEDZ
broken
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 24 lip 2008, 23:27
Lokalizacja: Nowa Ruda

[A6 C4 Avant] Awaryjne otwarcie maski silnia

Post autor: broken » 10 maja 2009, 18:52

Witam! Kurcze pech mnie jakis przesladuje. Chcialem dzisiaj sobie rutynowo sprawdzic olej i pociagnalem sobie za cyngiel pod kolem kierownicy, i szukam z przodu listewki do podnoszenia klapy. Niestety nie wyszla - to ciagne ja znowu - nadal nic. Wiec mysle sobie - pewnie jak znam zycie to linka pekla - ale mimo wszystko opor jest wiec jakby pekla to bylaby calkowita amba. Sciagniecie grila z przodu to w sumie troche czasu ale operacja do wykonania - trzeba sie nagimnastykowac plaskim srubokretem i kluczem 10 oczkowym ale da rade. Niestety sciagniecie grilownicy nic nie dalo. Jedyne co zauwazylem to to, ze maska trzyma sie tylko w 1. miejscu po prawej stronie. Pytanie zasadnicze - czy jest mozliwosc dotarcia i otwarcia maski w jakis magiczny sposob bez podnoszenia samochodu - wszak taki opis znalazlem juz na forum.

Marianoit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 03 sty 2009, 19:35
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Marianoit » 10 maja 2009, 20:47

Spróbuj:
1. Niech jeden ciągnie maskę do góry(delikatnie), a drugi ciągnie za "cyngiel"
2. Połóż się pod autem i sięgnij ręką za linkę i pociągnij a drugi niech podnosi maskę
3. Generalnie ta część przy masce, która trzyma ją przy aucie to bolec rozcięty na dole i na nim jest sprężynka, wchodzi to w takie coś co zaciska które wygląda tak (). W to rozcięcie w tym bolcu włóż płaski wkrętak i odkręcaj, normalnie się wykręci, i wyleci. Uważaj wtedy przy podnoszeniu maski aby te kółeczko w masce, w które się to wkręca nie wypadło dalej bo będzie lipa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia;)

klesk1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:08
Lokalizacja: Opolskie, Kluczbork

Post autor: klesk1986 » 11 maja 2009, 00:44

Ja troszkę inaczej otwierałem u siebie maskę awaryjnie. Położyłem się pod auto, najpierw od strony pasażera, wkładasz rękę między goszcz różności wzdłuż boku chłodnicy i próbujuesz dotrzeć do linki. Jak znajdziesz jej końcówkę to powinno tam być ucho i to ucho ciągniesz w stronę lewą. Przechodzisz na drugą stronę i robisz analogicznie, tylko ucho ciągniesz w prawo. Drugiej osoby nie potrzebowałem, bo maska z reguły powinna sama odskakiwać. Oczywiście po pociągnięciu tych dwóch uszu języczek przy grillu sam wyskoczył. Teraz go tylko pociągnąć i gotowe.

broken
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 24 lip 2008, 23:27
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: broken » 12 maja 2009, 20:40

Okazalo się, że w dwie osoby udało sie to naprawić. Wystarczylo pociagnac za wajche i podważyć lekko maskę i pstrykk otwarte.

Awatar użytkownika
Boria
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 lip 2009, 23:46
Lokalizacja: lubin

Post autor: Boria » 17 wrz 2009, 00:08

stary temat ale sie podepne ;-) mi linka pekl;a na bank przy samej wajce ( wajcha nie mam pojecia jak to odmienic xD) i z tego co zauwazylem ze linka do wajchy byla przyczepiona taka pelna w srodku rurka w ksztalcie Z tylko z prostym |. i pytanie czy wymiana tej linki to jakis koszmar ? czy dostane nawa Z razem z linka bo zauwazylem ze trzeba linke na stale do niej przymocowac wiec stara juz nie nie nada.


czekam na odpowiedz bo mi sie plyn do spryskiwadczy szkonczyl xD ;p
klesk1986 pisze:Ja troszkę inaczej otwierałem u siebie maskę awaryjnie. Położyłem się pod auto, najpierw od strony pasażera, wkładasz rękę między goszcz różności wzdłuż boku chłodnicy i próbujuesz dotrzeć do linki. Jak znajdziesz jej końcówkę to powinno tam być ucho i to ucho ciągniesz w stronę lewą. Przechodzisz na drugą stronę i robisz analogicznie, tylko ucho ciągniesz w prawo. Drugiej osoby nie potrzebowałem, bo maska z reguły powinna sama odskakiwać. Oczywiście po pociągnięciu tych dwóch uszu języczek przy grillu sam wyskoczył. Teraz go tylko pociągnąć i gotowe.

nie wiem jak w 100 ale ja mam oslone silnika od dolu i czy trzeba ja jakos specjalnie omijac ?
Wybacz im Boze bo nie wiedzieli co czynili robiac biale i srebrne audi...
Moja biedna szosteczka jest poturbowana ;(

Awatar użytkownika
Boria
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 lip 2009, 23:46
Lokalizacja: lubin

Post autor: Boria » 18 wrz 2009, 00:43

Lechu pisze:Najlepiej to ją zdejmij Nie ukrywam ,że do tej operacji kanał by się przydał.
i tu pojawia sie problem bo nie posiadfam a jak juz mial bym jechac do mechanika ktory mnie za to skasuje to wolal bym zeby on sam sie z tym bablal ;p

mam w miare mozliwosc na podnosniku ale jak druga osoba bedzie podnosci maske ;p
Wybacz im Boze bo nie wiedzieli co czynili robiac biale i srebrne audi...
Moja biedna szosteczka jest poturbowana ;(

rubik...
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 05 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Garwolin.Norwegia

Post autor: rubik... » 03 gru 2011, 18:10

Witam
Właśnie pękła mi linka <nerwus>
z jednej strony zamek puścił a z lewej strony nie mogę ?
nie mam pojęcia jak to zrobić z lewej strony.
od dołu nie wyobrażam sobie tam włożyć ręki za mało miejsca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga