Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(A6 C5 2.4 ARJ) Problem z LPG

Wszystko co dotyczy instalacji lpg dla wszystkich modeli z silnikami benzynowymi a6 i a7.
ODPOWIEDZ
Imigrant007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:18
Lokalizacja: Mazowsze

(A6 C5 2.4 ARJ) Problem z LPG

Post autor: Imigrant007 » 20 lut 2016, 15:37

Witam wszystkich, pierwszy post, pierwszy problem. W aucie mym zamontowałem intalacje lpg i od samego początku jest problem...z lpg, a mianowicie z płynnym przejściem z pb na lpg. Po odpaleniu i przejechaniu 2 km diodka lpg zapala sie światłem ciągłym (włącza tanio) i auto jedzie ok podczas równej jazdy. Ale gdy tylko wcisne mocniej ma chwilę zawachania, przydusza sie. Ciężko też nim ruszyć bo trzeba podawac duzo obrotów. Zachowuje sie jak zalewany polonez na gazniku. Po kilku km problem znika, jedzie normalnie. Czekam na jakieś sugestie, bo powoli ja i gazownik nie dajemy rady. Jesli chodzi o graty lpg to są standardowe, stag 300, reduktor kme, wtrychy baracuda ( chyba 1,5ohm),
Były regulacje, zmiany dysz, adaptacje i nic to nie daje. Na benzynie chodzi jak przeciąg. Świece, przewody, rozrządy nowe.

mat.lodz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2016, 20:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat.lodz » 20 lut 2016, 19:12

Barracudy maja to do siebie, że na zimnym lubią lać, niech zrobi korekte po temperaturze, kiedy jest niższa temperatura, aby dawały mniejszą dawkę ;)
VTEC? its like a woman running away from a rapist, makes lots of noise but dont actually get away

z.daniel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 16 cze 2014, 01:45
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: z.daniel » 20 lut 2016, 19:45

albo jedź do innego gazownika.
tu masz listę polecanych - jedź do najbliższego, ogarniętego.
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... IC2L-6Xbks

kuki_wml
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 07 lis 2015, 06:55
Lokalizacja: Mlawa

Post autor: kuki_wml » 21 lut 2016, 12:31

Podnies temp przelaczania o 10° i zobacz czy bedzie jakas zmiana

adamuus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 15 gru 2015, 12:14
Lokalizacja: Łękińsko

Post autor: adamuus » 21 lut 2016, 13:56

Musisz zrobić zubażanie mieszanki. Nie wszystkie sterowniki od gazu to posiadają (STAG owszem).
Po tym problem zniknie.

Imigrant007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:18
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Imigrant007 » 05 maja 2016, 23:31

Odgrzewam kotleta ponownie, zmienilem wtryski na hany. Problem moze w mniejszym stopniu, ale pozostal. Zakupilem fejs staga i mam do Was wielka prosbe, a mianowicie gdzie i jak " , ta mieszanke" . Widzialem jakas opcje o obcinaniu czasu wtrysku, widzialem opcje z temperatura, tylko nie wiem jak to ugrysc. Potrzebuje poprowadzenia za " raczke". Swoja droga, ten caly stag to moim zdaniem, slaby kalkulator i Nic wiecej. Moim zdaniem taki sterownik lpg powinien stroic sie sam i caly czas kontrolowac mieszanine, a nie jakies przemnazanie czasu wtrysku i non stop problem. Czemu w tym cudzie techniki z podlaskiej krainy nie ;) dziala funkcja plug n play? jakies mnozniki, mapy zielone, niebieskie, odchylki. Po co to wszystko?

dawid018
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 295
Rejestracja: 23 wrz 2013, 11:09
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: dawid018 » 06 maja 2016, 07:30

opisany przez ciebie problem to chyba problem zimnego VAGa. Na początek podnieś temperaturę przełączania na LPG na 51* i zobacz czy po przełączeniu na LPG będzie lepiej czy bez zmian.
Imigrant007 pisze: Moim zdaniem taki sterownik lpg powinien stroic sie sam
teoretycznie w stagu jest taka funkcja ale nie działa ona tak jak powinna.

Gość.

Post autor: Gość. » 06 maja 2016, 14:59

Zalezy do jakiego staga. Nowe z seri Q maja funkcje po OBD juz sprawną ale ustawienie to nie takie hop siup. Stare stagi to żenua :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6/A7 - LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga