Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dziwne zachowanie klimatyzacji

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Marek35D
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:05
Lokalizacja: Dębica

Dziwne zachowanie klimatyzacji

Post autor: Marek35D » 16 cze 2018, 21:11

Mam dość nietypowy problem z samochodem. Jeżdżę bez klimy..... Wsiadam do nagrzanego auta, temperatura ustawiona na niską wartość lub LO a z nawiewów leci podgrzane powietrze. Sytuacja czasami poprawia się jak poruszam pokrętłami od temperatury/ prędkości wentylatora ale mam wrażenie że nadal jest to powietrze podgrzane.

Jazda w nocy, na zewnątrz chłodno. I tu sytuacja jakby był problem ze sterowaniem temperaturą. Daję na LO- zimno :) , daję na 22 stopnie- zimno, 24 zimno.... dopiero na HI zaczyna mocno grzać. Nie da się ustawić na klimatroniku temperatury komfortowej, jest albo za zimno albo za ciepło.
Natknąłem się na temat czyszczenia cylinderków w A6 C6 na wężach wodnych- czy w tym kierunku coś działać? Czy to raczej przycinająca się jakaś klapa mieszająca powietrze? W C7 są te zaworki?

Poza powyższym klimatyzacja się nie załącza. Jak na panelu od klimatyzacji nacisnę AC to nie chłodzi, a oprócz tego jest dziwny dźwięk z nawiewów (jak syczenie- na początku myślałem że to wentylator od nagrzewnicy siada ale jak wyłączę AC to syczenia nie ma a wentylator chodzi). Co do powyższego jestem umówiony na diagnostykę i ew. dobicie klimy.

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 16 cze 2018, 23:02

podłączyć kompa i przetestować układ klimatyzacji wraz z termometrami i klapami sterującymi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga