Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] skraplanie wody na przedniej szybie

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
tachion
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2011, 12:01
Lokalizacja: gdynia

[ A6 C6] skraplanie wody na przedniej szybie

Post autor: tachion » 23 sie 2011, 13:10

Koledzy , samochód to A6 2007 rok - mam taki problem , ze odkoad mam ten samochód prawie trzy lata skrapla sie woda od klimatyzacji na przedniej szybie tworzą sie od zewnątrz dwie plamy ma poczatku para potem woda. Wymaga to po jakims czasie uruchomienia wycieraczek i jest pewien dyskomfort jazdy, mialem juz kilka samochodów i w żadnym nie bylo takiego efektu, a serwisie - groblewski gdansk twierdza ze takie to juz prawa fizyki i skraplec sie musi dziwaczne tłumaczenie - moze ktoś z klubowiczów miał podobne doświadczenia i jak je zwalczył?
tachion

Awatar użytkownika
vrmaniak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 21 lut 2011, 16:59
Lokalizacja: Racibórz/Bełchatów

Post autor: vrmaniak » 23 sie 2011, 14:15

Wczoraj zauważyłem ten sam objaw u siebie. <lol>

Niestety w serwisie dobrze ci powiedzieli. :)

Jeżeli na zewnątrz jest strasznie duszno ( czyli wysoka wilgotność ) i ciepło,
a ty od środka schłodzisz szybę klimą to poprzez różnicę temperatur na szybie kondensuje para wodna z powietrza. ( odsyłam na wikipedia )
Efekt się intensyfikuje gdy auto się nie porusza. ( nie ma suszenia szyby przez opływające powietrze ).
Zauważ że, efekt jest wokół wylotów powietrza na szybę.

Nie kieruj tak dużego strumienia na przednią szybę, i nie chłodź jej tak mocno, skieruj raczej strumień na nogi i wyloty środkowe.

Pozdrawiam.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 23 sie 2011, 14:37

j.w Kolega vrmaniak, z tym, że polecam pozostawić te wyloty tak jak są. Patrząc z medycznego punktu widzenia, szyba to najlepsze miejsce na nadmuch klimą... Nogi i przednie wyloty zbyt bardzo będą wiały na kierowcę/pasażera, a pamiętajmy, że klimatyzacja nie powinna wiać na nas...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga