Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

CDYA zatarta sprężarka klimatyzacji.

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
pieczarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2019, 21:03
Imię: Damian
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

CDYA zatarta sprężarka klimatyzacji.

Post autor: pieczarek » 27 sie 2020, 14:25

Witam,
Borykam się z problemem zatartej sprężarki. Klima po trasie przestała chłodzić. Diagnozując zauważyłem, że zerwało się sprzęgło sprężarki. Wymiana skończyła się ponownym zerwaniem. Wg etki numer, sprężarki, który potrzebuje to 4f0260805aj, których jak na lekarstwo. Czy są zamienniki tego kompresora, jeśli tak to jaki numer?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: CDYA zatarta sprężarka klimatyzacji.

Post autor: mat1324 » 27 sie 2020, 20:50

A nie lepiej kupić nową DENSO, która idzie na pierwszy montaż? Przerabiałem już zatartą sprężarkę dwa razy. Pierwszy raz poszła oryginalna i skusiłem się na regenerowaną, która wytrzymała dobry tydzień. Po tym wziąłem nową DENSO DCP02090 i taka sama pasuje do Twojego auta.

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Pamiętaj, że najlepiej wymienić również skraplacz, osuszacz oraz dławik, ponieważ wszędzie będą opiłki aluminium. Oczywiście układ trzeba kilka razy przeczyścić.

pieczarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2019, 21:03
Imię: Damian
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Re: CDYA zatarta sprężarka klimatyzacji.

Post autor: pieczarek » 27 sie 2020, 22:41

No to już sprawdziłem. Z ciekawości przy jakim przebiegu padła? O czyszczeniu wiem. Jedynie nie do końca wiem jak porządnie wyczyścić parownik.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: CDYA zatarta sprężarka klimatyzacji.

Post autor: mat1324 » 29 sie 2020, 15:13

Oryginalna padła przy przebiegu ok. 242 tysięcy km (sierpień 2015, przed wyjazdem nad morze). Został wyczyszczony cały układ, dany nowy osuszacz i założona regenerowana sprężarka, bo miała być tak samo dobra jak nowa. Padła po niecałych dwóch tygodniach (powrót z nad morza) i założyłem w tym samym warsztacie nową DENSO. Dodatkowo kazałem założyć nowy skraplacz, osuszacz, dławik itd. + dwukrotne czyszczenie układu. Wszystkie te części sam wybierałem (mam możliwość szukania po numerze VIN) i kazałem kupić konkretne marki, a nie jakiś no-name. Oczywiście za drugą wymianę nic nie płaciłem, bo ani nie brałem takiej opcji pod uwagę. Zrobiłem taką awanturę, że aż klienci wyszli. Na drugi dzień miałem auto do odbioru :). Z racji, że był to warsztat znajomego mojego ojca, to dałem im wolną rękę i mogli zrobić wszystko. Nie wnikałem co było przyczyną ponownego zatarcia, bo miało być dobrze, a tanio nie było. Gdyby ta nowa padła w ciągu roku (okres gwarancji), to miałbym znów wymianę wszystkiego na nowe bez żadnych kosztów. Od tamtego czasu nic się nie dzieje z klimatyzacją. Jedynie ostatnio padł czujnik ciśnienia przy skraplaczu, ale kupiłem oryginał i wymieniłem sam, bo tego warsztatu nawet na oczy nie chciałem widzieć :). Nie pasowało mi też to, że jak przyprowadziłem auto na 8, to dopiero zostało ruszone po 4 godzinach. O 12 zadzwoniłem, bo nic nie informowali o postępach, a prosiłem o to z racji tego, że auto potrzebuję non stop, a sekretarka powiedziała "za chwilę będzie wjeżdżać na kanał". Nie po to podstawiam auto na 8, aby stało na ich placu. Jak przyjechałem "na poprawkę", to od razu wypchnęli jedno auto i wjechała moja A6.

pieczarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2019, 21:03
Imię: Damian
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Re: CDYA zatarta sprężarka klimatyzacji.

Post autor: pieczarek » 07 wrz 2020, 09:31

Ja na razie zrobiłem sam wszystko. Oczyściłem układ wymieniłem osuszacz, skraplacz wszystkie oringi dyszę dławiącą. Oczywiście płukałem układ kilkukrotnie, lecz nie widziałem jakoś dużo brudu czy opiłków. Sprężarka założona używana. Zobaczymy jak długo będzie chodzić. Moja padła przy przebiegi 440k oczywiście też przed wyjazdem na wakacje jednak już przed nie udało się uruchomić. Po twoim przebiegu widać, że raczej przebieg nie ma tutaj znaczenia.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: CDYA zatarta sprężarka klimatyzacji.

Post autor: mat1324 » 07 wrz 2020, 17:11

Przebieg mam większy niż Ty :).

pieczarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2019, 21:03
Imię: Damian
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Re: CDYA zatarta sprężarka klimatyzacji.

Post autor: pieczarek » 22 wrz 2020, 22:13

to mnie tylko na duchu podnosi :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga