Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] wymiana silniczka klimatronika

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
Awatar użytkownika
tomi254
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 12 mar 2011, 17:43
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: tomi254 » 11 maja 2011, 19:48

Chodzi mi kabelki zasilającę ten silniczek ciepło-zimno jest tam 5 kabli.Możesz zerknąć jak jest zamontowany pedał hamulca według mnie jest zamontowany na śrubę imbus i to wszystko ale mogę mylić.

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 15 maja 2011, 16:26

Znalazłem tą śrubę D i po odkręceniu blachy wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Co do przewodów do silniczka to myślę, że są te same jak od silniczków które są z prawej strony po odkręceniu schowka.

[ Dodano: 2011-05-17, 16:33 ]
W serwisie klimatyzacji wymienili mi ten silniczek klimatronika lewej strony za 90zł ale sporo pracy wykonałem wcześniej sam jak widać na wcześniejszych zdjęciach.

U mnie żeby był łatwiejszy dostęp do tej śruby D zdemontowali moduł widoczny na zdjęciu nr.6 ( a żeby wyjąć moduł trzeba było zdemontować zegary).
Problem był także z 1 śruba od samego silniczka klimatyzacji małym śrubokrętem ok 5cm udało się do niej dojść.

Po zakończeniu naprawy należy pamiętać o skasowaniu wszystkich błędów które się wpisały do pamięci po rozłączeniu kliku złączek. Po kliku godzinach jazdy ponownie podłączyłem kompa i żadne błędy się nie pojawiły.

UWAGA:
Szczególną uwagę trzeba zwrócić na zabezpieczenie cięgna, żeby nie wypadło
U mnie mechanik nie założył tego zabezpieczenia od cięgna i niestety wypadło, silniczek reguluje ale cięgno sobie lata w powietrzu (zamiast sterować klapą).
Aktualnie klapa została w położeniu chłodzenia i objawia się to tym, że jak reguluje temperaturę na HI to zamiast grzać chłodzi.

Obrazek

Obrazek

Udało się założyć cięgno bez rozkręcania przy pomocy kawałka twardego zagiętego drutu i 2 śrubokrętów.
Obrazek na tym zdjęciu widać także srebną śrubę D z kawałkiem blachy.
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga