Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Klimatyzacja-blokujące się koło pasowe od sprężarki

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
magic1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 418
Rejestracja: 22 mar 2008, 14:12
Imię: Maciej
Moje auto: 80 B4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

[A6 C5] Klimatyzacja-blokujące się koło pasowe od sprężarki

Post autor: magic1977 » 31 maja 2009, 17:00

Witam.
Pojawił się mały problemik u mnie z klimą,jak w temacie.Gdy odpale auto,klima wyłaczona,wszystko ok.Kiedy włącze klime,najpierw zaczyna być słyszalne popiskiwanie,koło pasowe kręci się.Po jakichś 30 sekundach koło pasowe staje,pasek dalej kręci,straszny pisk około 6-7 sekund,potem przestaje i koło pasowe rusza.Po jakiejś minucie to samo.Na klimie zabardzo się nie znam,ale z tego co wyczytałem tu na forum wnioskuje,że łożysko diabli wzięli i przy próbie załączenia klimy,gdy poprzez pasek a następnie koło pasowe i jeśli dobrze się orientuje coś w rodzaju sprzęgiełka napęd ma być przekazany na sprężarke,następuje zblokowanie.Następnie sprzęgiełko puszcza i pasek kręci,potem jest kolejna próba i to samo.
Prosze by ktoś zorientowany upewnił mnie czy dobrze kombinuje,lub może mogą być jakieś inne przyczyny.Tu kolega mikita2003 zamiescil fote z malym opisem. a6-c5-padala-klimatyzacja-vt1073.htm?hi ... imatyzacja

magic1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 418
Rejestracja: 22 mar 2008, 14:12
Imię: Maciej
Moje auto: 80 B4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: magic1977 » 31 maja 2009, 17:20

Dzieki absajler,Andi 2.5 tdijedno mi tylko nie daje spokoju,bo jak to tylko łożysko to pikus,ale jak np. spręzarka sie zatarła lub coś w tym rodzaju?I czy przy demontażu sprężarki jest jakiś problem z przewodami,na co szczególną uwage zwracać,jeśli ktos przerabiał prosze o rady i wskazówki 1.9Tdi 130 KM
Dzieki i pozdro.

michał
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 30 sie 2008, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michał » 31 maja 2009, 20:26

Zatarte łożysko w sprężarce... Niestety posiadasz model sprężarki bez sprzęgła, czyli z elektrozaworem. Sam nic nie wymyslisz. Trzeba wymienić sprężarkę. Można kupić regenerowaną 600-800 zł lub nową 950-1600 zł. Przy wymianie sprężarki po jej zatarciu procedura Audi przewiduje czyszczenie całego układu z ewentualnych opiłków metalu, które mogą zniszczyć kolejna, nową założoną sprężarkę. Czyszczenie układu 4 dni robocze, rozebranie pół samochodu i 1300 zł z częściami (filtr, skraplacz itp). Jedz do najlepszego w Twoim mieście fachowca od klimatyzacji (nie do ASO bo zbakrutujesz).
Reasumując.
1. Najtaniej: regenerowana sprężarka bez żadnego czyszczenia układu (tanio, ale na Twoje ryzyko) - ja tak mam zamiar zrobić
2. Zrobić zgodnie z procedurami i gwarancją ok 2500 zł
(mam identyczny model auta jak Ty)
Pozdrawiam
Dla porównania wersja 2 w ASO 4500 zł
Michał - Warszawa

magic1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 418
Rejestracja: 22 mar 2008, 14:12
Imię: Maciej
Moje auto: 80 B4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: magic1977 » 31 maja 2009, 21:02

Uff no to klops,ze sprzęgiełkiem to by nie było problemu.Temat do przemyślenia,gdybym był w PL to i może bym się zdecydował na robote zgodnie z procedurami,ale tu w UK to z 5 razy więcej mnie wyniesie.Tu http://www.eurocarparts.com/ecp/c/Audi_ ... ompressors jest stronka ,nawet chyba kiedyś podana przez absajler, maja nowe i po regeneracji,ceny dość duże.
Dziękuje Wam koledzy za pomoc,duże <piwo>
Pozdrawiam.

michał
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 30 sie 2008, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michał » 01 cze 2009, 23:36

I jeszcze jedno. Nasze sprężarki (tłokowe - 3 lub cztery tłoki aluminiowe, malutkie) zacierają się nagminnie. Rozmawiałem z handlażami sprężarek, są najszczęśliwszymi facetami na świecie. Jeden mi powiedział: "Panie, większego szajsu niemcy nie mogli, Panie, zrobić. Zamienniki schodzą Panie, jak ciepłe bułki, Panie. A jak ktoś, Panie nie przepłucze instalacji to za miesiąc musi, Panie kupić nową, Panie. Interes, Panie się kręci..."
Nie pozostaje, nic innego jak usiąść, wydać 2500 zł i płakać, Panie ;-(
Pozdrawiam ;-)
Michał - Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga