Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ile płynu chłodzącego

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
nicraM
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 29 sty 2022, 23:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok

Ile płynu chłodzącego

Post autor: nicraM » 09 sie 2022, 22:37

Witam ,ile wlać płynu chłodzącego,do audi A6 C5, 18.t ile wchodzi ,może głupie pytanie ale pokazuje ,że ok 7 l na internecie,a ostatnio miałem wyciek było dolane do maksimum i ,później ubyło pod minimum i to sporo pod ,czy to normalne ? Dolewać jeszcze czy szukać .OZE ucieka gdzieś indziej ?

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ile płynu chłodzącego

Post autor: vredota » 10 sie 2022, 01:36

nicraM pisze:
09 sie 2022, 22:37
Witam ,ile wlać płynu chłodzącego,do audi A6 C5, 18.t ile wchodzi ,może głupie pytanie ale pokazuje ,że ok 7 l na internecie,a ostatnio miałem wyciek było dolane do maksimum i ,później ubyło pod minimum i to sporo pod ,czy to normalne ? Dolewać jeszcze czy szukać .OZE ucieka gdzieś indziej ?
Nieważna pojemność układu, ważne ile ubyło, największa strzykawka z apteki (100ml), wężyk na strzykawkę (np. przeźroczysty do benzyny), ściągnij płyn ze zbiorniczka do minimum (strzykawką z wężykiem), dolej do maksimum, zanotuj (np. 1 litr) i poleż w łóżku i porozkminiaj: gdze ten przykładowy litr sobie poszedł? wąż? króciec? spaw na zbiorniczku? uszczelka pod głowicą? wżer na bloku? polecam wyrobić nawyk: przy otwarciu maski checklista 5 pozycji, w tej kolejności: olej (bagnet), płyn chłodniczy (bez otwierania zbiorniczka), płyn hamulcowy (bez otwierania zbiorniczka), wspomaganie (bez otwierania, potrzebna latarka), spryskiwacze (dolać do maksimum). Dla pewności zastosować zasadę: dotknąć ręką "tu byłem", od razu wyłapiesz, jeśli gdzieś, coś, dobrą praktyką jest zaglądać co drugie tankowanie (np. pod domem, przed jazdą, na zimnym silniku).

Litr chłodniczego to już dużo, jeśli nie rozszczelniłeś układu i nie odpowietrzałeś (np. wymiana reduktora LPG, nagrzewnicy, węża, króćca, złącza, kolanka, itp.). W silniku V6 z LPG w upały ubywa 100ml na kwartał, układ ciśnieniowy, łatwiej wydostać się przez gumę parom płynu niż cieczy, dwa kieliszki a nie dwie butelki po piwie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga