Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[c4] wysoka temperatura płynu

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
wojgad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2013, 08:55
Lokalizacja: poznań

[c4] wysoka temperatura płynu

Post autor: wojgad » 30 cze 2013, 09:09

witam kolegów. Mam audi 100 c4 silnik 2,8 v6. pojawił mi się problem z przegrzewaniem. Dość szybko wchodzi na temperaturę powyżej 95 stopni. Przy staniu w korku dochodzi do stu kilku stopni. dziś pojawiło się dymienie spod maski. zapaliła się też kontrolka niskiego poziomu płynu choć przy zimnym silniku jest na poziomie między min a max. Podejrzewam że coś nie halo z nim jest. płyn wylatywał wygląda od spodu wyrównawczego bo pod korkiem jest sucho. Co może się dziać złego? rozważam wymianę termostatu ale....gdzie on jest zlokalizowany i czy całkowicie nie mechanik zielony da sobie z tym rade? gdzie zlokalizowane są czujniki odpowiadające za włączenie wentylatora? jak go sprawdzić czy działa?
wczoraj jak sie zagrzał płyn wyleciał troszkę spod zbiornika wyrównawczego....zastanawiam się czy tam nie ma jakiegoś zonka i poprostu ubywa go tamtendy

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 30 cze 2013, 23:55

Jak tak bedziesz jezdzil to zaraz napiszesz 2 temat: gdzie zrobia mi dobrze uszczelke pod glowica.

Termostat: http://naprawa-auta.wieszjak.pl/naped/2 ... 28-V6.html#
Co do czujnikow to tez znajdziesz info tylko musisz poszukac, zreszta co za problem zobaczyc czy kreca sie wentylatory jak zagrzeje sie silnik?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga