Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Naprawa: Ogrzewanie postojowe Webasto Thermo Top C

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
grembol7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2013, 08:53
Lokalizacja: Śląsk/Opolskie

[A6 C4] Naprawa: Ogrzewanie postojowe Webasto Thermo Top C

Post autor: grembol7 » 18 kwie 2013, 07:37

Witam. Wraz z wiosną i sprzyjającymi warunkami pogodowymi zabrałem się za demontaż i naprawę ogrzewania postojowego Webasto Thermo Top C.
Jak na razie zdemontowałem i znalazłem w internecie instrukcję montażu. Chciałem je jeszcze wyczyścić i sprawdzić czy jest sprawne przed ponownym zamontowaniem. Jeśli ktoś to robił to proszę o jakieś rady i wskazówki.

EDIT: Dziś rozebrałem piec. Wszystko sprawne tylko pompka wody padła. Pompka paliwa była zablokowana ale już działa. Nadmuch powietrza do komory spalania działa. Palnik wygląda ok. Wymiennik ciepła też jest ok tylko 4 zardzewiałe śruby muszę z niego wydostać. Jedyne co jeszcze może nie działać to elektronika ale to zabawa na potem.

EDIT: Dziś skończyłem czyścić. Wymiennik ciepła był mocno zamulony i zakamieniony. Pomógł wrzątek i domestos.
Pompka wody już kupiona nowa. Pompka paliwa wygląda na to że była zapieczona ale już rozruszała się ładnie.
Elektronikę i ogólnie sprawność urządzenia będę testował w przyszłym tygodniu jak rozgryzę schemat podłączenia tego ustrojstwa i znajdę odpowiednie części (PrzekaÂźnik z podstawką, Skrzyneczka bezpieczników itd....) i jak przyjdzie pompka do wody :)

Myślałem jeszcze o tym by zrobić taki lewy obieg wody (przy normalnej pracy omijający webasto) potrzebny do tego by był zaworek zwrotny i dwa trójniki na wąż 18mm

EDIT: Webasto działa że aż miło. Montaż zostawiam na razie na póÂźniej.

EDIT: Webasto zamontowane i pięknie działa (z dodatkowym aku 30ah) :D jedyne co chce jeszcze zrobić to możliwość załączenia webasto z 3ciego kanału pilota :) jak na razie mam tylko oryginalny sterownik tzn. timer.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga