Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4]klima przestała działać po wymianie filterka kabinowe

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
alicjaaa

[A6 C4]klima przestała działać po wymianie filterka kabinowe

Post autor: alicjaaa » 22 cze 2013, 14:35

witam wszystkich, mam dziwny problem, klima przestała działać jak wymienilismy filterek pyłkowy na knechta z weglem, wcześniej chyba zwykły był, więc tak przechodzac do rzeczy zadowoleni, że wymiana posżła sprawnie, w między czasie suszymy podłoge u kierowcy i pasażera bo woda mi stoi, wsiadamy bo jedziemy do sklepu, upał jest no to klima i buch nie ma, jak wciska się przycisk nie zaskakuje tylko mrugnie i gaśnie płatek śniegu od klimy,
ale dziwny jest fakt, że jadem sobie imyśle a włącze klime zobacze, zaczeła działać, potem dziury na drodze i nie działała, ale wcześniej na dziurach zaczeła działać i na zakrecie[choć ne wiem czy to będzie mieć bezpośredni związek z tym dlaczego nie działa]tak sobie skakała no i przestała działać, ale jest nabita bo zaciąga zimnem, znaczy jak się ją włączało wczesniej to dawała mocno zimnem az gęsia skórka była, tak z tym skakaniem i działaniem miałam chyba ze 2 razy,
No to moje pytanie co ja moge popaczać lub zlecić komuś paczanie na co???? heheh, sie za długo nie nacieszyłam tą klima w ciepłe dni, ale jest pewne , że zimnem daje tylko coś nie chce zaskoczyć

lukwoj21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:49
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: lukwoj21 » 22 cze 2013, 14:52

masz pewnie walniety przekaznik climy

Awatar użytkownika
Motostacja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja » 22 cze 2013, 15:02

alicjaaa pisze:ale dziwny jest fakt, że jadem sobie imyśle a włącze klime zobacze, zaczeła działać, potem dziury na drodze i nie działała, ale wcześniej na dziurach zaczeła działać i na zakrecie
Może przy wymianie jakiś kabelek poluzowaliście, skoro na dziurach łapie. Obejrzyjcie kable, wtyczki od klimy, i bezbiecznik, może jest luÂźny. <mysli>
Części samochodowe online - Motostacja.pl

alicjaaa

Post autor: alicjaaa » 22 cze 2013, 15:44

no tez myśle, ze jakies coś może się poluzowało, ale no jak ten filterek wczesniej był wymontowywany i wsadzony stary bo kupiony nowy nie pasował, to nic sie nie dizało, ale jeszcze najlepsze, ze no przeciez tam gdzie filterek kabli nie dotykaliśmy bo tam nie było nic poza puszką na ten filterek
a gdzie jest ten przekażnik??? a bezpiecznik pewnie gdzies jest napisane gdzie się mieści, muszem poszukać

[ Dodano: 2013-06-22, 17:14 ]
no to z moich prac i obserwacji wyszło tak , podociskałam wszystkie bezpieczniki, te pod maska w tej puszce też i jeden tak jak by wskoczył, bo kliknął, ale najciekawsze jest to, z epo moim manewrze wyszło, ze klima się załącza przy trybie auto, natomiast sama w sobie nie chce zaskoczyć hhmmmm

keri11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 07 sie 2010, 16:24
Lokalizacja: kielce

Post autor: keri11 » 09 lip 2013, 16:59

filter pyłkowy nie ma tu znaczenia.........posprawdzaj wszystkie wtyki w okilicy podszybia bo tam majstrowałes

alicjaaa

Post autor: alicjaaa » 15 lip 2013, 09:23

keri11 pisze:majstrowałes
nie no spoko, narazie działa klima, bo wszystkie wtyki sprawdziłam i docisnęłam, ale czasem potrafi się nie włączyć

gewes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2013, 18:28
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: gewes » 16 lip 2013, 19:07

mam nieszczelną klimkę - ponoć skraplacz - ciężko go samemu wymienić - ew, jakie to koszty w warsztacie . ma ktoś wiedze ??

Kliku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 216
Rejestracja: 25 cze 2011, 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kliku » 01 sie 2013, 14:02

Jak masz smykałkę to wymienisz. Pamietaj, żeby dać nowe oringi na skraplaczu. Dodatkowo oczywiscie w warsztacie napełnienie gazem.
A6c4 AEL Quattro Power by' To JA
Obrazek

alicjaaa

Post autor: alicjaaa » 09 sie 2013, 20:43

wracając do tematu mej klimy, ona se działa jak chce jak jest mega upał, czyli wogle nie działa, przez chwile zaskoczy, poskacze raz dziala raz nie działa i potem lipa nie ma klimy a upał 50stopni, a jak zimno to się moge chłodzić do woli, ehhh ta technologia

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga