Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.6 ABC] Ile wchodzi płynu do całego układu

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
mopikx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2014, 23:44
Lokalizacja: Strzegom

[A6 C4 2.6 ABC] Ile wchodzi płynu do całego układu

Post autor: mopikx » 12 lip 2014, 20:51

Witam, jestem w trakcie wymiany nagrzewnicy, do tej pory rozebrałem środek, żeby mieć lepsze dojście i będzie teraz trzeba spuścić płyn i wlać później nowy.
Tu moje pytanie, bo nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi ile wchodzi do układu, dodam, że mam wersje z automatyczną skrzynią.
I jeszcze takie głupie pytanie, ale audice mam od niedawna więc jeszcze się nie zorientowałem, gdzie jest spust płynu? Jakby ktoś mógłby mi powiedzieć i najlepiej pokazać na zdjęciu albo schemacie byłbym wdzięczny :) Pozdrawiam.

pawlak178
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2014, 18:21
Lokalizacja: gora kalwaria

Post autor: pawlak178 » 19 wrz 2015, 18:06

w ukald wchodzi 7l jak spuscisz caly plyn.jakie miales obiawy z ta chlodniczka?parowaly szyby na nadmuchu cieplego powietrza? a tu masz reszte gdzie szukac spustu pzrez blok silnika tez nie znalazlem w tamtym roku
chyba cos namieszales.. polos wychodzi ze skrzyni biegow wiec za polosia jest skrzynia biegow i tamtedy nie spuscisz wody z silnika. to ile wchodzi do ukladu chlodzenia to mniej istotne bo nie uda sie spuscic wszystkiego.
jezeli nic sie nie dzialo z ukladem chlodzenia a zbiornik wyrownawczy nie jest zolty lub brazowy to proponuje spuscic stary plyn poprzez odkrecenie grubego weza po prawej stronie auta od chlodnicy. dodatkowo korek zbiorniczka. w ten sposob spuscisz wiekszosc plynu.
jezeli natomiast zbiornik masz brudny i nieprzezroczysty, swiadczy to o zanieczyszczeniu ukladu chlodzenia rdza lub olejem silnikowym.
wtedy proponuje spuscic plyn poprzez wykrecenie termostatu.
dodatkowo od dolu silnika tuz przy laczeniu silnika i skrzyni po lewej stronie silnika bedzie otwor technologiczny w ktorego glebi bedzie siedziala sruba na klucz imbusowy bodajze 7 po ktorej odkreceniou oproznisz odstojnik (proponuje zaopatrzyc sie w o-ring uszczelniajacy ta srube bo na bank sie rozleci). dobrze jest zrobic to w nastepujacy sposob
do silnika pozbawionego termostatu wlac glikol, odpowietrzyc silnik , nagrzac , wystudzic , spuscic plyn poprzez ta srube.
nastepnie mozna powtorzyc czynnosc jezeli zanieczyszczenia sa dosc liczne a na koncu wymienic zbiornik wyrownawczy. po takiej operacji proponuje zalac plynem G12plus ( roznowy) :) kosztuje okolo 25 pln za 1.5 litra koncentratu ktory rozrabia sie 50/50 dla -35 st bodajze

[ Dodano: 2015-09-14, 20:46 ]
chyba znalazlem kolego sprubuj tym tyko kup ten oring uszczelniajacy http://ifinterface.com/prog/car/prog2/inprog.php

[ Dodano: 2015-09-14, 20:59 ]
http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/kody tu jest

[ Dodano: 2015-09-19, 18:06 ]
abc-26-korek-spustowy-plynuchlodznia-z- ... t77588.htm
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb8 ... 04d77.html 20 letni klamot w ktory pchasz kase i wolny czas a i tak popsuje sie cos innego hehheee

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga