Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

dziwne ogrzewanie i temperatura silnika

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
susek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2013, 10:46
Lokalizacja: Końskie

dziwne ogrzewanie i temperatura silnika

Post autor: susek » 27 sty 2014, 17:37

witam wszystkich :)

sprawa dotyczy mojego audi a6 2.5 tdi aat,silnik nagrzewa się do 90 tylko na postoju,gdy rusze spada do 60 i już nie rosnie za nic,czy wolno czy szybko jade,nie ma roznicy,powietrze na postoju leci gorace ale jak jade to letnie i tak,na starym oryginalnym termostacie było identycznie,wiec zmieniłem na nowego wahlera i jest tak samo,nagrzewnice plukalem,syfu nie było,woda przelatywala w obie strony,plyn nowy,ubytkow nie ma,vag nie pokazuje rzadnych bledow,dodam tylko ze dmuchawa dmucha jak szalona ale przez kratki leci mało powietrza tak jakby gdzies uciekalo po drodze,nie mam klimatronica,na dworze zimno i mam do dyspozycji zimny garaz ,prosiłbym o pomoc i wksazowki gdzie szukac problemu,to moja pierwsza zima z tym autem,dodam jeszcze ze jak jest filtr co ciagnie powietrze do kabiny ,ten weglowy to jest ona na wierzchu,jaby brakowało części obudowy,moze za dużo tego powietrza ciagnie,nie wiem jak to wygląda i gdzie tego szukac,nawiew działa we wszystkich zakresach,jest reakacja na zmiane cieplo-zimno,gdzie szukac przyczyn,co sprawdzić,mam kabel i vaga

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 27 sty 2014, 20:40

Jeśli temp spada podczas jazdy to ewidentnie wina termostatu. A to że wymieniałeś nie oznacza że mógł trafić się wadliwy. A dopóki silnik nie osiągnie 90 stopni to i nagrzewnica nie ma co oddać.

susek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2013, 10:46
Lokalizacja: Końskie

Post autor: susek » 27 sty 2014, 22:09

ok to jaki teraz kupic,jakiej firmy?,co z tym nadmuchem,gdzie szukac usterek?,dodam tylko ze gorny waz grzeje się i robi się goracy na dolny jest zimny,oba weze nagrzewnicy sa gorace

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga