Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 100 C4 2,6 quattro sprężarka klimatyzacji pytanie

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
simon68
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: Oświęcim

Audi 100 C4 2,6 quattro sprężarka klimatyzacji pytanie

Post autor: simon68 » 25 cze 2013, 11:20

Witam
mam taki problem klima przestała działać
najpierw opiszę co udało mi się wykombinować:
mianowicie po 10-20 sekundach pracy sprężarka zaczyna stukać i się wyłącza, więc podałem napięcie bezpośrednio na sprzęgło i zacząłem testować co się dzieje
bezpośrednie podanie napięcia skutkuje takim samym problemem stukanie tak jak by sprzęgło zaczęło puszczać, tyle tylko że trzymając cały czas napięcie na sprzęgle (pominięcie sterownika) skutkuje ponownym załączeniem się sprężarki po upływie około 30 sekund i znów praca przez około 10-20 sekund
więc pierwsza diagnoza albo cewka nie wyrabia albo sprężarka pada zatarta,
drugie podejście trochę wody na pasek klinowy i próba sprężarka nie stuka czyli cewka na sprzęgle potrafi je utrzymać zapięte
sprężarka pracuje podobnie tyle tylko że pasek zaczyna ślizgać lecz po czasie potrafi znów wystartować, więc bardziej prawdo podobne jest to że ciśnienie w układzie wzrasta
i sprężarka nie może sobie z tym poradzić sprzęgło puszcza podczas normalnej pracy bo pewnie ma zabezpieczenie siły obciążenia a woda na pasku i poślizg powodowała zmianę obciążenia i brak wyłączania się sprzęgła
i tu mam pytanie jak sprawdzić że zbyt duże ciśnienie może to powodować dodam tylko że jak sprężarka pracuje czuć nawiew zimnego powietrza
i co może powodować że ciśnienie rośnie tak mocno że sprężarka nie wydala

dzięki za pomoc

dariodario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:49
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: dariodario » 25 cze 2013, 15:43

wentylator elektryczny przy chlodnicy dziala?
dławik drożny?
osuszacz drożny?
skraplacz drożny?
może być to wszystko nie sprawne.
szukaj na różnym forum,mniej zadaj pytań.
odpowiedzi jest dużo.
we własnym zakresie bez sprzętu niewiele zdziałasz,a jak chcesz mieć lodówke w aucie,to trzeba zainwestować

simon68
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: simon68 » 25 cze 2013, 21:49

dariodario pisze:wentylator elektryczny przy chlodnicy dziala?
dławik drożny?
osuszacz drożny?
skraplacz drożny?
może być to wszystko nie sprawne.
szukaj na różnym forum,mniej zadaj pytań.
odpowiedzi jest dużo.
we własnym zakresie bez sprzętu niewiele zdziałasz,a jak chcesz mieć lodówke w aucie,to trzeba zainwestować
nie wiem czy czytasz z zrozumieniem potrzebuje tylko wiedzieć gdzie i czy jest jaki punkt kotrolny gdzie można sprawdzić
aktualne ciśnienie w układzie z resztą dam sobie radę
co prawda nie jestem szpecem od klimatyzacji ale jak to mój ojciec mawiał miękkim na raty mnie nie robił
i nie takie wynalazki się rozpracowywało ... po prostu mało czasu i chciałem trochę sobie wspomóc radą z forum .......

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 28 cze 2013, 11:29

simon68 pisze:
dariodario pisze:wentylator elektryczny przy chlodnicy dziala?
dławik drożny?
osuszacz drożny?
skraplacz drożny?
może być to wszystko nie sprawne.
szukaj na różnym forum,mniej zadaj pytań.
odpowiedzi jest dużo.
we własnym zakresie bez sprzętu niewiele zdziałasz,a jak chcesz mieć lodówke w aucie,to trzeba zainwestować
nie wiem czy czytasz z zrozumieniem potrzebuje tylko wiedzieć gdzie i czy jest jaki punkt kotrolny gdzie można sprawdzić
aktualne ciśnienie w układzie z resztą dam sobie radę
co prawda nie jestem szpecem od klimatyzacji ale jak to mój ojciec mawiał miękkim na raty mnie nie robił
i nie takie wynalazki się rozpracowywało ... po prostu mało czasu i chciałem trochę sobie wspomóc radą z forum .......
Mam dokladnie to samo, strzaly podczas wlaczenia sprezarki, przekodowalem ja ale to nie rozwiazuje problemu, nie wylacza sie ale strzela jak strzelala wiec jezdzic tak nie moge

keri11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 07 sie 2010, 16:24
Lokalizacja: kielce

Post autor: keri11 » 09 lip 2013, 16:53

podjedÂź i dobij środka do klimy...po podpięciu pokaze ci czy masz go wystarczająco

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga