Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] Zimówki - jakie nowe modele opon

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

[ All ] Zimówki - jakie nowe modele opon

Post autor: Alexus » 10 wrz 2012, 17:40

Sezon zimowy już się zbliża i sam coraz częściej zastanawiam się jaki model wybrać. Sprawdzam jakieś nowości, bo jak przymrozi to lepiej być dobrze przygotowanym. Zauważyłem, że Continental wydał nowy model ContiWinterContact TS 850 i chyba dla Audików ta propozycja wydaje się całkiem całkiem. Zachęcają niższe opory toczenia, bo to oznacza mniejsze spalanie. Znalazłem artykuł http://www.rezulteo-opony.pl/na-pierwsz ... polki-4341

Jak myślicie warto będzie kupić :> - a może macie jakieś inne propozycje ? :D Pozdrawiam <radocha>

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Re: Zimówki - jakie nowe modele opon

Post autor: enduro7 » 11 wrz 2012, 21:39

Alexus pisze:Sezon zimowy już się zbliża i sam coraz częściej zastanawiam się jaki model wybrać. Sprawdzam jakieś nowości, bo jak przymrozi to lepiej być dobrze przygotowanym. Zauważyłem, że Continental wydał nowy model ContiWinterContact TS 850 i chyba dla Audików ta propozycja wydaje się całkiem całkiem. Zachęcają niższe opory toczenia, bo to oznacza mniejsze spalanie. Znalazłem artykuł http://www.rezulteo-opony.pl/na-pierwsz ... polki-4341

Jak myślicie warto będzie kupić :> - a może macie jakieś inne propozycje ? :D Pozdrawiam <radocha>
pod płaszczykiem niskich oporów toczenia kryje się totalne odchudzenie opony -cienkie ściany boczne podatne na uszkodzenia ,niższe koszty materiałów i energi potrzebnej do wytworzenia opony dają zysk producentowi a nam to iż po jednym sezonie opona wygląda jak szmata .w tym oszustwie prym wiedzie good-year i michelin . dobry marketing potrafi czynić cuda wciskając produkt gorszy jako lepszy i droższy

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 12 wrz 2012, 13:10

Jak widze takie pitolenie, masz quattro to czym sie martwisz? Na lodzie i tak nawet jak kupisz opony za 5tys to nie wyhamuja szybciej jak te za 1000zl... a co do oszczednosci na paliwie to wolal bym kupic tansze i dolozyc do paliwa niz chwytac sie na kazde glupie chłyty marketingowe ale... no coz kazdy robi jak uwaza

Awatar użytkownika
Lipton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 836
Rejestracja: 27 lip 2010, 17:51
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Lipton » 12 wrz 2012, 15:12

w quattro nie ma co wierzyć... ja polecam YOKOHAMA W-DRIVE V902A ojciec w c5 kupił już drugi kpl i sobie chwali opony cichutkie i jakość moim zdaniem dobrze się zachowują a cena przystępna ok 350zł za 205 55 R16
Obrazek

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 12 wrz 2012, 16:04

Lipton pisze:w quattro nie ma co wierzyć... ja polecam YOKOHAMA W-DRIVE V902A ojciec w c5 kupił już drugi kpl i sobie chwali opony cichutkie i jakość moim zdaniem dobrze się zachowują a cena przystępna ok 350zł za 205 55 R16
Jak Ci quattro nie pomaga to opone z traktora polecam... jakos nie chce mi sie wierzyc ze ktos nie potrafi wykopac sie z napedem quattro, do tej pory jezdzilem oska i 2tonowym bydlakiem, pol zimy przejezdzilem na letnich i jakos nigdy nie mialem problemow... trza umiec jezdzic z glowa a nie gaz do dechy i rura!

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 12 wrz 2012, 16:49

rafal149135 pisze:
Lipton pisze:w quattro nie ma co wierzyć... ja polecam YOKOHAMA W-DRIVE V902A ojciec w c5 kupił już drugi kpl i sobie chwali opony cichutkie i jakość moim zdaniem dobrze się zachowują a cena przystępna ok 350zł za 205 55 R16
Jak Ci quattro nie pomaga to opone z traktora polecam... jakos nie chce mi sie wierzyc ze ktos nie potrafi wykopac sie z napedem quattro, do tej pory jezdzilem oska i 2tonowym bydlakiem, pol zimy przejezdzilem na letnich i jakos nigdy nie mialem problemow... trza umiec jezdzic z glowa a nie gaz do dechy i rura!
jak widzę kolega nie wie co potrafi quatro z dobrymi oponami ,a już na pewno nie potrafi sobie wyobrażić jak jeżdzi quatro na okolcowanych taki myślenie w stylu -jak mam kożuch to po co mi czapka i buty

[

Awatar użytkownika
Lipton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 836
Rejestracja: 27 lip 2010, 17:51
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Lipton » 12 wrz 2012, 18:53

no ja akurat ponad 2 lata jeździłem Ael'em w quattro i gadki typu byle jaka opona na zimę wystarczy jest dla mnie po prostu śmieszna... nie chodzi mi o wygrzebywanie się ze śniegu tylko o normalną jazdę... bo i quattro potrafi sponiewierać w zimie ale skoro wiesz lepiej to proponuje slicki <figielek> przy wyciąganiu aut np. bez dobrych opon to żebyś nie wiem co robił to bez w miarę dobrej zimówki możesz się o tym zapomnieć więc nie dawaj innym takich rad ktoś potrzebuje konkretnej porady chce kupić danej klasy opony za daną cenę i komentarz w stylu kup co bądź bo masz 4x4 jest dla niego zwykłym spamem
jakos nie chce mi sie wierzyc ze ktos nie potrafi wykopac sie z napedem quattro, do tej pory jezdzilem oska i 2tonowym bydlakiem, pol zimy przejezdzilem na letnich i jakos nigdy nie mialem problemow... trza umiec jezdzic z glowa a nie gaz do dechy i rura!
wszystko się da do czasu tylko kiedyś możesz się wielce rozczarować w najmniej oczekiwanym momencie przemyśl to <okok>
Obrazek

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 12 wrz 2012, 22:21

Lipton pisze:no ja akurat ponad 2 lata jeździłem Ael'em w quattro i gadki typu byle jaka opona na zimę wystarczy jest dla mnie po prostu śmieszna... nie chodzi mi o wygrzebywanie się ze śniegu tylko o normalną jazdę... bo i quattro potrafi sponiewierać w zimie ale skoro wiesz lepiej to proponuje slicki <figielek> przy wyciąganiu aut np. bez dobrych opon to żebyś nie wiem co robił to bez w miarę dobrej zimówki możesz się o tym zapomnieć więc nie dawaj innym takich rad ktoś potrzebuje konkretnej porady chce kupić danej klasy opony za daną cenę i komentarz w stylu kup co bądź bo masz 4x4 jest dla niego zwykłym spamem
jakos nie chce mi sie wierzyc ze ktos nie potrafi wykopac sie z napedem quattro, do tej pory jezdzilem oska i 2tonowym bydlakiem, pol zimy przejezdzilem na letnich i jakos nigdy nie mialem problemow... trza umiec jezdzic z glowa a nie gaz do dechy i rura!
wszystko się da do czasu tylko kiedyś możesz się wielce rozczarować w najmniej oczekiwanym momencie przemyśl to <okok>
Powiem inaczej, jak sie nie umie dostosowac jazdy do warunkow to nawet najlepsze opony g... dadza :)

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 13 wrz 2012, 10:02

rafal149135 pisze:
Lipton pisze:no ja akurat ponad 2 lata jeździłem Ael'em w quattro i gadki typu byle jaka opona na zimę wystarczy jest dla mnie po prostu śmieszna... nie chodzi mi o wygrzebywanie się ze śniegu tylko o normalną jazdę... bo i quattro potrafi sponiewierać w zimie ale skoro wiesz lepiej to proponuje slicki <figielek> przy wyciąganiu aut np. bez dobrych opon to żebyś nie wiem co robił to bez w miarę dobrej zimówki możesz się o tym zapomnieć więc nie dawaj innym takich rad ktoś potrzebuje konkretnej porady chce kupić danej klasy opony za daną cenę i komentarz w stylu kup co bądź bo masz 4x4 jest dla niego zwykłym spamem
jakos nie chce mi sie wierzyc ze ktos nie potrafi wykopac sie z napedem quattro, do tej pory jezdzilem oska i 2tonowym bydlakiem, pol zimy przejezdzilem na letnich i jakos nigdy nie mialem problemow... trza umiec jezdzic z glowa a nie gaz do dechy i rura!
wszystko się da do czasu tylko kiedyś możesz się wielce rozczarować w najmniej oczekiwanym momencie przemyśl to <okok>
Powiem inaczej, jak sie nie umie dostosowac jazdy do warunkow to nawet najlepsze opony g... dadza :)
Powiem krótko i na temat :) Straszny z Ciebie kozak ;), ciekawe co zrobisz, jak ci się przed oczami stopy auta na zimówce zapalą, a gość będzie hamował awaryjnie??
Tylko mi nie pisz, że dasz radę, bo to jest niemożliwe :(
No chyba że jesteś jednym z tych, których najchętniej bym wyciągnął z auta, wpierd... parę garści i wysłał do domu autobusem, ruszyć nie można, hamować też, więc wiezie sie takie coś przez miasto 20km/h i powoduje korki :(
Mam nadzieję, że wprowadzą obowiązek jazdy na zimówkach, najlepiej jeszcze nie starszych niż 4 sezonowe :), to się skończy pitolenie, że ja to spokojnie daję radę na letnich - dajesz, ale moim kosztem :(

numeer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: numeer » 13 wrz 2012, 12:31

ContiWinterContact TS 830 +QUATTRO...i zima nie istnieje <rotfl> także TS 850 w ciemno, polecam pojeździć w zimie ośką i quattro <figielek>

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 13 wrz 2012, 14:25

Zagór pisze:
rafal149135 pisze:
Lipton pisze:no ja akurat ponad 2 lata jeździłem Ael'em w quattro i gadki typu byle jaka opona na zimę wystarczy jest dla mnie po prostu śmieszna... nie chodzi mi o wygrzebywanie się ze śniegu tylko o normalną jazdę... bo i quattro potrafi sponiewierać w zimie ale skoro wiesz lepiej to proponuje slicki <figielek> przy wyciąganiu aut np. bez dobrych opon to żebyś nie wiem co robił to bez w miarę dobrej zimówki możesz się o tym zapomnieć więc nie dawaj innym takich rad ktoś potrzebuje konkretnej porady chce kupić danej klasy opony za daną cenę i komentarz w stylu kup co bądź bo masz 4x4 jest dla niego zwykłym spamem wszystko się da do czasu tylko kiedyś możesz się wielce rozczarować w najmniej oczekiwanym momencie przemyśl to <okok>
Powiem inaczej, jak sie nie umie dostosowac jazdy do warunkow to nawet najlepsze opony g... dadza :)
Powiem krótko i na temat :) Straszny z Ciebie kozak ;), ciekawe co zrobisz, jak ci się przed oczami stopy auta na zimówce zapalą, a gość będzie hamował awaryjnie??
Tylko mi nie pisz, że dasz radę, bo to jest niemożliwe :(
No chyba że jesteś jednym z tych, których najchętniej bym wyciągnął z auta, wpierd... parę garści i wysłał do domu autobusem, ruszyć nie można, hamować też, więc wiezie sie takie coś przez miasto 20km/h i powoduje korki :(
Mam nadzieję, że wprowadzą obowiązek jazdy na zimówkach, najlepiej jeszcze nie starszych niż 4 sezonowe :), to się skończy pitolenie, że ja to spokojnie daję radę na letnich - dajesz, ale moim kosztem :(
widze ze kozak to ty jestes co ma zimowki i mysli ze jak ON TO MA DOBRE ZIMOWKI to przeciez wolno mu zapier... 70km/h przez miasto a jak ktos wyskoczy to przeciez MAM ZIMOWKI TO ZAHAMUJE BEZ PROBLEMU! I kto tu jest kozak? kozaczysz tak a zwykla pewnie ... jestes co jedynie zatrabic i w trabe dostac potrafi... szkoda slow
PS. skoro jestes z Warszawy to powinienes byc przyzwyczajony do jazdy 20km/h i to nawet w lecie <wysmiewacz>
Jeszcze jedno... widze ze jezdzisz na dupie innym skoro piszesz "ciekawe co zrobisz, jak ci sie przed oczami stopy..." powiem tak... wiesz co to bezpieczna odleglosc? Rozumiem ze jak ktos hamuje a ty widzisz ze nie wyhamujesz to hamulec dalej w podlodze i jedziesz z zamknietymi oczami? Brawa:)

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 13 wrz 2012, 21:09

rafal149135 pisze:widze ze kozak to ty jestes co ma zimowki i mysli ze jak ON TO MA DOBRE ZIMOWKI to przeciez
wolno mu zapier... 70km/h przez miasto a jak ktos wyskoczy to przeciez MAM ZIMOWKI TO ZAHAMUJE BEZ PROBLEMU! I
Zapierd.. nie zapierd... g... Cię to obchodzi, moja głowa, moja sprawa, zresztą co Ty możesz wiedzieć o tym czy mając dobre zimówki zatrzymam się czy nie - skoro Ty kozak na letnich dajesz, to do 70 zimą się nawet nie rozpędzisz :(
rafal149135 pisze: kto tu jest kozak? kozaczysz tak a zwykla pewnie ... jestes co jedynie zatrabic i w trabe dostac
Hmm pod tym trzykropkiem kryje się pewnie dość obraźliwe słowo - "trzykropek" ;)
rafal149135 pisze: PS. skoro jestes z Warszawy to powinienes byc przyzwyczajony do jazdy 20km/h i to nawet w lecie
Jeszcze jedno... widze ze jezdzisz na dupie innym skoro piszesz "ciekawe co zrobisz, jak ci sie przed oczami stopy..." powiem tak... wiesz co to bezpieczna odleglosc? Rozumiem ze jak ktos hamuje a ty widzisz ze nie wyhamujesz to hamulec dalej w podlodze i jedziesz z zamknietymi oczami? Brawa:)
Wiem, ale w moim przypadku bezpieczna odległość to nie odległość z której nie widzę poprzedzającego auta, w przeciwieństwie do trzykropków na letnich :(

Co do hamowania z zakmniętymi oczami - ja cały czas jeżdżę z zamkniętymi oczami - strasznie boję się prędkości ;), oczy otwieram tylko zimą gdyż zimą, "trzykropki" na letnich mnie blokują :)

ABS - słyszałeś, znasz, można z pedałem w podłodze hamować i kierować, wcale nie trzeba oczu zamykać - C4 już miało, Aaaaaa w Twoim pewnie zepsuty ;)

PS.
Napisz jeszcze ile zimą robisz tych km na letnich, bo Ty może po bułki 50m podjeżdżasz ;)

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 13 wrz 2012, 21:21

Zagór pisze:
rafal149135 pisze:widze ze kozak to ty jestes co ma zimowki i mysli ze jak ON TO MA DOBRE ZIMOWKI to przeciez
wolno mu zapier... 70km/h przez miasto a jak ktos wyskoczy to przeciez MAM ZIMOWKI TO ZAHAMUJE BEZ PROBLEMU! I
Zapierd.. nie zapierd... g... Cię to obchodzi, moja głowa, moja sprawa, zresztą co Ty możesz wiedzieć o tym czy mając dobre zimówki zatrzymam się czy nie - skoro Ty kozak na letnich dajesz, to do 70 zimą się nawet nie rozpędzisz :(
rafal149135 pisze: kto tu jest kozak? kozaczysz tak a zwykla pewnie ... jestes co jedynie zatrabic i w trabe dostac
Hmm pod tym trzykropkiem kryje się pewnie dość obraźliwe słowo - "trzykropek" ;)
rafal149135 pisze: PS. skoro jestes z Warszawy to powinienes byc przyzwyczajony do jazdy 20km/h i to nawet w lecie
Jeszcze jedno... widze ze jezdzisz na dupie innym skoro piszesz "ciekawe co zrobisz, jak ci sie przed oczami stopy..." powiem tak... wiesz co to bezpieczna odleglosc? Rozumiem ze jak ktos hamuje a ty widzisz ze nie wyhamujesz to hamulec dalej w podlodze i jedziesz z zamknietymi oczami? Brawa:)
Wiem, ale w moim przypadku bezpieczna odległość to nie odległość z której nie widzę poprzedzającego auta, w przeciwieństwie do trzykropków na letnich :(

Co do hamowania z zakmniętymi oczami - ja cały czas jeżdżę z zamkniętymi oczami - strasznie boję się prędkości ;), oczy otwieram tylko zimą gdyż zimą, "trzykropki" na letnich mnie blokują :)

ABS - słyszałeś, znasz, można z pedałem w podłodze hamować i kierować, wcale nie trzeba oczu zamykać - C4 już miało, Aaaaaa w Twoim pewnie zepsuty ;)

PS.
Napisz jeszcze ile zimą robisz tych km na letnich, bo Ty może po bułki 50m podjeżdżasz ;)
Tak sie sklada ze przez miesiac robie okolo 2tys km... odziwo zima rownierz... ABS? Widac ze nigdy nie hamowales gwaltownie bo czasami jedynym wyjsciem jest dodanie gazu i skret... ale nie przeciez tylko hamowac mozna jak juz jest sytuacja awaryjna! Zapomnial bym!
Jestes zwyklym trollem i tyle :) myslisz ze masz Audi S6 C5 i wielki kozak bo ABSy masz... prosze Cie... tak naprawde jezdzisz niewiele mlodszym (starym gniotem) tak jak ja... wiec nie rob z siebie nie wiadomo kogo... Jak bys mi zaspiewal ze masz C6 2010 to powiem Ci... KOZAK fura... C5? C4? Nie ma czym sie szczycic...

EDIT//
Tak sobie mysle i mysle i zachowujemy sie jak debile wiec moze to zakonczmy:) pozdro

Kliku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 216
Rejestracja: 25 cze 2011, 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kliku » 14 wrz 2012, 08:43

uzytkuje juz kilka egzemplarzy goodyear ultragrip i nie jezdzilem na lepszej oponie. Smialo moge polecic model 7 i w gore.
A6c4 AEL Quattro Power by' To JA
Obrazek

Tomash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Tomash » 14 wrz 2012, 19:04

goodyear ultragrip 8 - super opona za 400zł/szt. kupisz nówkę 195/55 r16
jest IBIZA 6j FR 1.9TDI

BMW było: E39 530D E36 2.0

AUDI było:
A6 C5 3.0 ASN QUATTRO 2001r.
A4 B7 2.0T DTM QUATTRO 2006r.
A4 B5 2.8 QUATTRO 2001r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga