Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 All] Bliskie spotkanie z dziurą - fela do wymiany

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
lobo1978
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2009, 19:11
Lokalizacja: Wrocław

[A6 All] Bliskie spotkanie z dziurą - fela do wymiany

Post autor: lobo1978 » 19 kwie 2009, 19:40

Witam! Miałem niedawno "przygodę" z wrocławskimi dziurami Trafiło na prawy przód - tak przyj.... przy 60-70 km/h, że amortyzator odbił na głucho (do końca). Po tej przygodzie przy 100-130 km/h czułem już lekkie wibracje na kierownicy.
Na początku myślałem że rozwaliłem oplot opony, ale oglądałem oponę i wszystko było ok. Efekt walnięcia zobaczyłem dopiero po 4 godzinach jak wyszedłem z pracy. U oponiarza okazało się że wygięło tak felgę od wewnątrz że po tych 4 godzinach miałem połowę powietrza w kole. Opona na szczęście przeżyła (nówka Michelin Energy Saver 205/55 16")

A teraz pytanie - czy po takim strzale jechać dodatkowo na diagnostykę zawieszenia? Co badać - geometria, luzy?? W środę będę miał nową alufelgę i zrobię jazdę próbną. Proszę o porady "doświadczonych" przez polskie "drogi" :evil: .

Awatar użytkownika
chanky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:23
Lokalizacja: DĂźsseldorf/Bydgoszcz

Post autor: chanky » 22 kwie 2009, 16:44

mnie tylko ciekawi kto za takie cos odpowiada jezeli w ogole ....

Bono
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2009, 21:17
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Bono » 22 kwie 2009, 17:01

chanky pisze:mnie tylko ciekawi kto za takie cos odpowiada jezeli w ogole ....


>> http://www.bus-forum.pl/topics25/884.ht ... B6+dzir%EA

lobo1978
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2009, 19:11
Lokalizacja: Wrocław

y

Post autor: lobo1978 » 22 kwie 2009, 18:10

Wszystko jest dobrze jak uszkodzenie widać od razu (najlepiej to urwać oponę). Ja zorientowałem się po czasie i pośrednio o uszkodzeniu. Jedyny sposób to zbiorowy pozew kierowcy vs zarząd generalny dróg bo co z ciągłym obciążeniem zawieszenia na większych czy mniejszych dziurach. Moze to zmusi ich do pracy a nie do cynicznego czekania az ktos im dziury w drodze udowodni.
Samochody projektowane są do jazdy po jezdni a nie w takiej dżungli jaka jest u nas w Polsce. Większość uszkodzeń podwozia wynika głównie ze stanu dróg w Polsce -co my (oprócz podatków) opłacamy. Wiem ze to tylko marzenia ale musiałem się wyżalić. :) [/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga