Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Peknieta felga aluminiowa

Koła, felgi i opony
palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Peknieta felga aluminiowa

Post autor: palec85 » 14 lip 2016, 14:23

Witam. Dawalem dzisiaj felge do prostowania bo byla lekko pogieta, przy wywazaniu wyszlo i okazalo sie, ze na rancie jest male pekniecie, jak by rowniotko ktos uciął. Jestem juz umowiony na spawanie tylko pytanie, czy to jest bezpieczne?pekniecie nie jest duze. Mial ktos podobna sytuacje i dawal do spawania?

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 14 lip 2016, 21:36

Jak oddasz do kogoś kto zna się na rzeczy to będziesz jeździł. Ja mam spawane felgi i jeżdżę na nich bez problemu (na 17 zimowych 3 sezony już przelatałam).
motostacja - części samochodowe.

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 14 lip 2016, 22:13

Szkoda,ze zdjecia nie zrobilem. Rozciecie nie jest jakies duze, jak sam szukalem to nie moglem znalezc tego tak szybko,powietrze tez mi nie schodzilo mimo pekniecia.Nie wiem w sumie jak dlugo na tym jezdzilem, byc moze nie jeden sezon bo nie wiem kiedy to peklo. Gosc od spawania mowil ze ladnie pospawa,jakies wzmocnienie da,mowil,ze mnostwo felg juz spawal i zawsze wszystko bylo ok. No ale jak czlowiek siadzie na internet i naczyta sie mnostwo opinii typu smietnik odrazu,nie ryzykuj zycia to odrazu sie balagan w glowie robi a w sumie to przeciez felga sie chyba nie rozsypie w czasie jazdy przy malym peknieciu na rancie i zespawaniu tylko powietrze moze uchodzic,tak mi sie wydaje.

Gość.

Post autor: Gość. » 14 lip 2016, 22:23

Ja osobiście bym nie jeździł na spawanej nie 2 tonowym autem z mocnym motorem :)

Wiem że sie rzadko cos dzieje ale w razie W taka fela sie juz nie odkształci albo cos tylko rozpadnie w cholere. Konstrukcja jest uszkodzona to złom-taka moja religia wyniesiona z pracy przy felach. Drobnostki jakies w stylu dekoracyjnym to co innego ale jak uszkodzenie większe nie ma co.

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 14 lip 2016, 22:30

Ja niestety zbyt duzej wiedzy nie mam na ten temat wiec madrowac sie nie bede:)chlopaki przed prostowaniem powiedzieli,ze moze peknac dalej ale mimo mojej zgody nic wiecej nie peklo przy prostowaniu i zawiozlem do goscia od spawania. Zobacze co on jutro powie na temat tego pekniecia bo na moje oko i biorac pod uwage to ze powietrze nie uciekalo ani nic mocniej nie peklo przy prostowaniu to chyba nie jest to jakas konkretna "awaria" ale to moje amatorskie zdanie. NIestety na ten sezon felg juz nie kupie ale na nastepny na pewno juz je zmienie bo i tak ojciec mi je "przyszlifowal"troche o krawezniki swego czasu:)

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 15 lip 2016, 12:34

Za to prostowanie ze spawaniem to pewno zapłaciłeś prawie tyle co za dobrą niespawaną felgę, a teraz przed każdą dziurą i na każdym odcinku autostrady będziesz się zastanawiał czy aby na pewno spaw był dobry czy też nie <rotfl>

W przypadku popularnych felg zabawa z naprawianiem nie jest opłacalna.

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 15 lip 2016, 12:48

No na pewno za tyle bym nie kupil felgi a pojedynczej takiej nigdzie nie znalazlem. Te felgi niemiec kiedys kupowal zanim auto przyjechalo do polski, mam fakture na nie. Uzywki 4 kupic to tez niewiadoma jak ktos dobrze zrobil to sie nie zauwazy czy byly pogiete i spawane. Odbieram niedlugo felge to zobacze co szpec powie, gosc zna sie na rzeczy, mnostwo alusow juz spawal. Z reszta tak jak juz ktos pisal chyba w innym poscie, wielu ludzi jezdzi na peknietych lub spawanych i nawet o tym nie wie. Na nastepny sezon pomysle juz o nowych ale na ten niestety funduszy brak.

Gość.

Post autor: Gość. » 15 lip 2016, 13:16

Weźmiesz np miernik i zauwazysz,róznice w lakierowaniu tez bystre oko wychwyci. :)

Ja tam smigam na ori mocnych felach których dostepnośc jest w razie W :)

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 17 lip 2016, 00:21

Felga ladnie zespawana,wzmocniona. Zapewnienie goscia ze nic sie nie bedzie dzialo,wiele takich felg robil i nic sie nie dzialo. Jak juz to moze powietrze schodzic ale nie jakies rozsypanie sie felgi itp itd. On nie spawal jakiegos zlomu tylko male pekniecie rantu ktore nawet nie powodowalo uciekania powietrza. Prostowanie 60zl, spawanie ze wzmocnieniem 50zl. Kolko ladnie sie wywazylo z dokladnosciaa 0,0 bez mnostwa ciezarkow.

[ Dodano: 2016-07-17, 00:21 ]
200km autostrada w 4 osoby zrobione i feldze nic sie nie dzieje. Chociaz teraz bez bicia na kierownicy to wibracje pod tylkiem bylo czuc i na tylnej kanapie wiec pewnie ktoras tyl na felga tez do prostowania. Dziwne tylko bo w drodze powrotnej autostrada trzeslo przez pierwsze 10 min jazdy a pozniej doslownie nic. Nie wiem o co w tym chodzi. Autostrada a2 od swiecka i do swiecka. Az tak by byla droga w jedna strone wybita a w druga rowniutka?

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 17 lip 2016, 09:20

Walczę z tym problemem od 2lat drżenie pojawia się i znika

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 17 lip 2016, 11:33

U mnie mysle,ze to beda jednak tylne felgi jeszcze krzywe bo na stalowkach i zimowych oponach zadnych drgan nie bylo. Tylko czemu przez 100km drzalo auto,postalo z 3 godziny i spowrotem przez kilkanascie minut drzalo a pozniej nic,to jest zagwostka&#9786;

Gość.

Post autor: Gość. » 17 lip 2016, 20:21

Nie dałes fotki to można tylko domniemywac. Pisałem wyżej że jakies kosmetyczne sprawy to pikus nie wpływaja na nośność felgi ale peknięcia gdzieć na obręczy to już złom choć szpece zapewniają <rotfl> :[

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 17 lip 2016, 23:14

Ja tam miałam ubytek felgi ok. 7cmx3cmx2cm. Wstawka zrobiona i śmigam bez problemu (to była 5 felga, więc miała być na zapas, ale okazała się prostsza niż inna z podstawowego kompletu, więc wleciała ta na auto). Było sprawdzić po spawaniu czy felga jest prosta.

Odnośnie wibracji, to ja męczyłam się z takim jakby mrowieniem, które było odczuwalne w okolicy 80-110km/h. Wszystko sprawdzane u różnych speców i niby dobre. W końcu wyremontowałam skrzynię, wymieniłam olej i uszczelniacz w torsenie i problem znikł.
motostacja - części samochodowe.

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 18 lip 2016, 07:56

Byla wrzucona po spawaniu na wywazarke i mowili ze jest ok. Amatorskim okiem tez nie widzialem zeby jakos krzywo chodzila. Co do wibracji u mnie pojawiaja sie od ok 120-130 tylko to nie mrowienie a ewidentnie wibracje&#9786;jutro jade sprawdzic tylne felgi bo podejrzewam ze tam tez prosto nie bedzie tylko najciekawszy jest ten zanik wibracji w drodze powrotnej. Cos bedzie od felg bo na stalowkach ten objaw w ogole nie wystepowal.

DEEX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 08 cze 2016, 18:20
Imię: Ryszard
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: WLKP

Post autor: DEEX » 01 sie 2016, 10:39

Felgi moga bic , ale same opony takze

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga