Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Problem z lampami

Elektryka
ODPOWIEDZ
arczio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2009, 11:41
Lokalizacja: katowice

[A6 C5] Problem z lampami

Post autor: arczio » 05 kwie 2009, 12:08

Witam. No wiec tak jak w temacie mam problem z lampami a dokladniej, chodzi o to ze wczoraj podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka ze zarowka jest przepalona. No i rzeczywiscie przedni prawy xenon nie swieci. mysle luzik, trzeba wymienic i nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to ze jak ruszylem ponownie to po jakims czasie gdy nacisnalem pedal stopu to ponownie wyskoczyla kontrolka ze przepalona zarowka swiatla stop. zatrzymalem sie i po sprawdzeniu stopu rzeczywiscie nei swiecil sie w lewej lampie. to juz bylo dla mnei dziwne ze nagle przednia jak i tylna sie przepalily. Jeszcze dziwniejsze bylo to ze po przyjezdzie do domu i sprawdzeniu jeszcze raz stopu wszystko bylo juz dobrze i zarowka nie byla przepalona, natomiast prawy xenon swiecil inna barwa. dzis sprawdzilem jeszcze raz no i stop jest a swiatla w prawej lampie nie ma. nie ma tez postoju, a po 5 minutach znowu wszystko jest. Gdzie tkwi problem? czy jest gdzies jakies zwarcie? od czego powinienem zaczac sprawdzac? Czy nei obejdzie sie bez serwisu? jesli nie to czy moglby ktos z okolic katowic polecic dobry serwis, tzn piszac dobry chodzi mi o taki gdzie nie beda mi wszystkiego wymieniac po kolei. Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 05 kwie 2009, 12:12

Ja proponuje podpięcie do komputer VAG... Najlepiej podjechac do elektryka... Ja mam idealnego który robi tylko Audi więc zapraszam w okolice Wrocławia <ok>

arczio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2009, 11:41
Lokalizacja: katowice

Post autor: arczio » 05 kwie 2009, 12:15

hmmm... Jednak specjalnei nei za bardzo usmiecha mi sie jechac az pod wroclaw ale dziekuje za informacje. Czy jak podepne pod VAGa to rzeczywiscie pokaze mi informacje co dolega mojej AUDI?

Awatar użytkownika
Quick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quick » 05 kwie 2009, 13:13

arczio miałem już podobne przypadki, akurat nie w audi, ale podobne sytuacje.
ÂŻarówki jakie by nie były, działają na zasadzie rozpalenia żarnika. Może zaistnieć sytuacja, że np podczas hamowania, drucik (wolfram) potrafi pęknąć i odkształcić się. Trzaskasz klapą, a żarówka działa, i to czasem nawet kilka dni, a w końcu przestaje definitywnie świecić. Zdarza się też, że sama żarówka nie ma wystarczającego kontaktu w gnieździe. Wyciągnąć przetrzeć styki i założyć. Myślę że to zbieg okoliczności w Twoim przypadku że dwie żarówki jedna po drugiej przestały działać. Zastanawia mnie ksenon, ale proponowałbym Ci rozpiąć kostkę, sprawdzić w środku czy tam jakiegoś nalotu, lub innego syfu nie ma, przeczyścić i wpiąć. To najprostsze czynności jakie możesz zrobić na początek. Powodzenia. ;-)
Pozdrawiam, Quick.

rado1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2008, 19:42
Lokalizacja: jawor

Post autor: rado1985 » 05 kwie 2009, 13:55

witam
jak kolega wczesniej napisal to zupelnie popieram jego wypowiedz tylna zarowka jest do wymiany to tylko kwestia kilku dni a co do xenonu to wypalenie sie xnenu objawia sie ty ze raz sie zapala raz nie lub zmienia barwe swiatla musisz szybko wymieniz zarnik aby uniknac spalenia przetwornicy. A co do ksenonu to powinno wymieniac sie obydwa zarniki jednoczesnie drugi sie wypoali max za miesiac. Sam osobiscie przerabialem to ostatnio.

pozdrawiam :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga