Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6,c4 krak]migajaca kontrolka hamulcy

Elektryka
pietro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 01 gru 2008, 22:33
Lokalizacja: krakow

[a6,c4 krak]migajaca kontrolka hamulcy

Post autor: pietro » 18 gru 2008, 22:42

witam!po kilkakrotnym nacisnieciu pedalu hamulca mam krotki sygnal dzwiekowy i zapala mi sie czerwona kontrolka od hamulcy,ktora potem non-stop mruga. klocki,tarcze i plyn hamulcowy sprawdzalem-sa ok!napiszcie mi prosze co moze byc przyczyna mrugania tey kontrolki i ewentualnie jak ta usterke usunac?pozdrawiam wszystkich klubowiczow i zgory dziekuje za szybka pomoc!peter

Artur27
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 493
Rejestracja: 07 cze 2008, 20:49
Imię: Artur
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 210KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artur27 » 18 gru 2008, 22:53

jak klocki są ok to może być coś z czujnikiem
Obrazek
Marzenie Każdego z nas

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 19 gru 2008, 10:11

w tych modelach często dzieje się coś z czujnikami ścierania lub ich przewodami, ja też tak mam, sprawdź dokładnie przewody od czujników ścierania klocków i wszelkie styki, mogą po prostu zaśniedzieć
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

Awatar użytkownika
PAGOR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 834
Rejestracja: 14 lis 2008, 21:36
Lokalizacja: BIERUń STARY/ŚLĄSK

Post autor: PAGOR » 19 gru 2008, 10:25

ja mam to sama to jakas porazka jest :-/ zapala sie ale nie zawsze przewaznie wtedy gdy wjade w duza dziure albo w skrece koła na maxa, juz mnie to zaczyna zlewac ten typa chyba tak ma :-|
PAGÓR
Obrazek

Awatar użytkownika
uszaty2222
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 20 lis 2008, 07:15
Lokalizacja: poznań

Post autor: uszaty2222 » 17 sty 2009, 06:58

witam koledzy!Też maiłem taki przypadek z tą kontrolką że mi migała.Okazało się że kabelek mi się wypiął od czujnika klocków wystarczyło wpiąć i wszystko było si :mrgreen:
I trza sprawdzić jak ten kabelek sie układa na prowadzeniu w takim kółeczku od zwrotnicy bo czasem jest tak że się źle ułoży i się robi za krótki i w momencie skręcenia kołami naciąga się i może wyrwać :-/ ale w moim przypadku się tylko wypiął bo gdzieś zawleczke wcieło :shock:

Mietek286
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 10 sty 2009, 22:24
Imię: Mieczysław
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Mietek286 » 18 sty 2009, 16:36

miałem taki sam przypadek jak uszaty2222 wypiał mi sie kabelek od czujnika klocków :mrgreen:

Awatar użytkownika
martinez1980
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 486
Rejestracja: 20 mar 2009, 15:25
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: martinez1980 » 07 kwie 2009, 02:28

czasami tak bywa i ja miałem taki przypadek że była stara linka od ręcznego ktoś jej długo nie używał i nagle zaczął a finał był taki że zacisk nie odbijał i świeciła wariatka, wymieniłem linkę recznego która w sumie sama w częściach wyleciała i git:)

domiNICK85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 11 mar 2009, 23:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: domiNICK85 » 12 kwie 2009, 09:49

Witam. Tez mam ten problem, tyle że zauważyłem, że czasami na postoju jak kilka razy depne po heblu to przygasa... tak jakby zapowietrzone byly i jak podeptam to jest lepiej ale nie są zapowietrzone... pedał nie spada do konca przy pierwszym wcisnieciu no i hamulce sa dobre. Musze dodac ze nie za kazdym razem jak podeptam to przygasa... czasem przygasa (zgasnie na chwilke), czasem nie... Macie jakies pomysły? z gory dzieki. Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-04-12, 14:14 ]
aaa zapomnialem dodac ze chodzi o tą kontrolkę: (!) żeby niebyło niejasności :P pozdrawiam i czekam na rady ;)
POZDRAWIAM WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW I FANÓW NAJLEPSZEJ NA ŚWIECIE MARKI SAMOCHODÓW :)

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 12 kwie 2009, 17:29

pietro pisze:po kilkakrotnym nacisnieciu pedalu hamulca mam krotki sygnal dzwiekowy i zapala mi sie czerwona kontrolka od hamulcy
kurde widzę, że nie jestem sam :roll:
jak kolega wyżej napisał mi też chodzi o kontrolkę (!) -czerwona
zapala mi się tylko i wyłącznie z dzwiękiem jak wyciągam kluczyk, nie zawsze :-x
walczę z tym już od dość dawna, jest na forum mój temat, dotyczący teraz uwaga "elektronicznej pompy podciśnienia wspomagania siły hamowania" fajna nazwa, już ją chciałem wymienić, bo załącza się u mnie po odpaleniu zimnego silnika
wczoraj małpę wyjąłem, rozkręciłem, szczotki są ok, przeczyściłem wszystko, podłączyłem pod prostownik i działa jak należy, a błąd czasami wyskakuje, zwariować można
w instrukcji obsługi ten błąd oznacza - błąd układu hamowania, ale o co chodzi nie wiem
wina klocków raczej chyba nie jest, chyba że (właśnie na to wpadłem) kończą się klocki i tarcze na raz, może wtedy tłoczek daleko musi wychodzić i ten błąd wywala (wiem marudzę :-P )

domiNICK85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 11 mar 2009, 23:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: domiNICK85 » 13 kwie 2009, 12:29

właśnie też sie zacząłem nad tym zastanawiac bo mam juz dosc malo klocków... mysle jednak ze czujniki na klockach jeszcze nie oberwały bo by chyba nie przygasała kontrolka jak podeptam klika razy po hamulcach. P.S. bylem na przegladzie pare dni temu i wszystko przeszlo, hamulce równo biora i wszystko wyglada na dobre. zaraz ide do garazu, zdejme koła i zobacze czy cos uda mi sie wydumać... :-P
POZDRAWIAM WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW I FANÓW NAJLEPSZEJ NA ŚWIECIE MARKI SAMOCHODÓW :)

szybowiec4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2009, 16:26
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: szybowiec4 » 31 sie 2010, 18:03

panowie nie bede inny :-P tez mam taki problem, a mianowicie zapala sie kontrolka abs oraz mruga kontrolka (!) wiadomo ktora, sygnal dzwiekowy i nie ma abs-u... :-x

po polaczeniiu z kompem pokazal sie blad "uszkodzony przewod abs" czy cos takiego. jest cos w tym bo jak troche poszarpie pompe abs i kostke gdzie jest podpieta to kontrolki gasna :shock: , znowu poruszam i sie zapalaja... kostka wyglada ok, przedmuchalem, popsikalem WD-kiem i dupa, mysle ze problem jest gdzies glebiej przy sterowniku pompy...

robil juz ktos cos z tym?
ford mondeo 94' - 2lata
honda prelude 95' - 3 lata
audi a6 98' - ???

krs2919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 07 mar 2009, 08:02
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: krs2919 » 31 sie 2010, 19:02

witam koledzy u mnie było to samo, aż postanowiłem sprawdzić wszystko jeszcze raz . Klocki ok, płyn ok, czujniki ok przewody ok, czujniki ścierania ok. A okazało się , że we wtyczce z drugiej strony gdzie przychodzi kostka od czujnika klocków, pod gumą która chroni kabelki, ktoś po chamsku, włożył drucik(zwarł )w przewody, aby oszukać komputer było ok do czasu zawilgocenia i zaśniedzenia kabelków. Widocznie chciał oszczędzić na klockach i kupił bez czujnika, a później po zmianie z czujnikiem nie byłem świadomy żenady, wyciągnąłem kabelki i wszystko ok. Pozdrawiam

MatthewB
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2010, 22:03
Lokalizacja: Kraków/Biała Podlaska

Witam koledzy!!

Post autor: MatthewB » 02 wrz 2010, 22:25

Borykałem się ostatnio z tym problemem ale ku mojemu zdziwieniu nie chodziło o czujniki abs ani grubości klocków, choć często podawane to było jako ewentualna przyczyna. Otrzymywałem komunikat na desce (!) z sygnałem + (abs) + (/!\) srs + spiralka-- po prostu straszne. Zdecydowałem się na podłączenie do komputera (80zł Kraków), okazało się że jest to czujnik świateł STOP (50zł w warsztacie) . numer katalogowy : 3B0945511A na allegro widziałem 20zł używany. 15 minut roboty. Czasami niewiedza kosztuje. Pozdrawiam.

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 03 wrz 2010, 07:46

MatthewB, tylko, że komputer wyraźnie wskazał ci ten włącznik, a np. w moim przypadku VAG nie wyrzuca żadnego błędu
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

Awatar użytkownika
4r3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 26 maja 2010, 21:41
Lokalizacja: Smołdziński Las

Post autor: 4r3k » 03 wrz 2010, 11:38

moim zdaniem, najlepiej wyjąć żarówkę od tej kontrolki, jeśli masz płyn w zbiorniczku, hamulce dobrze łapią, masz jeszcze sporo klocków do starcia a to g**no dalej mruga (tak jest u mnie) to najprędzej przerwany jest gdzieś przewód od czujnika zużycia i będzie tak cały czas mrugać

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga